Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Sprzegło

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Sprzegło

    Bede wymieniać sprzegło w tt 99 bez quattro i gnebi mnie takie pytanie :

    Czy zamiast wrzucac normalne sprzeglo - czy jest jakas "lepsza wersja" ? Tak jak wymienia sie hamulce filtry wydech itp to az nie chce mi sie wierzyc, ze nie ma lepszego sprzegla.

    Bo i tak teraz pojdzie ok. 1100 zł - a jak moge doplacic odrobine i miec cos lepszego, to czemu nie?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak nie masz zamiaru iść w mody to seria jest bardzo mocna i wytrzymuje u mnie 380nm choć parę razy lekko się uśliznęło pewnie po sezonie pójdzie do kosza i zastanawiam się nad wymianą na jednomas i od G60 ponoć podchodzi ale tu prosił bym znawców tematu np PAVEL o poradę wiem że wrzucałeś coś takiego do swojej rajdówki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    ja mam jednomasa z g60 i sprzegło z vr6 i wytrzymuje ponad 400nm i ani razu sie nie uslizgneło,polecam

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Jaki koszt
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    wlasnie jaki koszt?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    panowie zamach kosztował mnie 150zl plus wszytskie nowe sruby do trzymania zacisku sprzegla bo sa inne gwinty sruby do wału te same,plus sprzegło nowe z allegro sachsa do vr6 golfa ja płacuiłem ok 700zł,ale teraz ceny pewnie sie pozmieniały,koszt nieduzy bo w tys mozna sie zamknac i spac spokojnie

    [ Dodano: 31 Maj 2009, 07:54 ]
    http://www.allegro.pl/item646043526_..._g60_1_8t.html tu macie jak za darmo i jeszcze jedno jest za 130zł,w allegro,nie ma co sie zastanawiac,bo jesli nawetnie macie akski nasprzegło to 100zł to nie pienadz i zawsze mozna kupic i niech lezy nalepsze czasy

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Powiedz jeszcze jak się jeżdzi z takim sprzęgłem w porównaniu do seri czy chałas i wibracje naprawdę są tak odczuwalne czy raczej róznica jest nie zauważalna
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    roznica??hmm jakbys niewiedział tobys nie zauwazył,ale jak juz wiesz to troszke glosniejsza praca na jałowym,i sztywniej łapie dla mnie to akurat na plus,no i czasem szarpnie tak hakbys pierwszy raz wsiadał dokogos auta i nie miał wyczulonego sprzegła,ale takoto super sprawa,najlepie jeszcze zjechac koło,bo wazy dokładnie tyle co dwumas,wiec pare kg mozna zjechac dla lepszego wkrecania:0

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja mam jednomasowke ktorej waga jest prawie polowe mniejsza niz 2-masowki .
    Odrobine slychac klekotanie na biegu jalowym jednak jak ktos nie wie to sie nie zorientuje .
    Zdecydowanie glosniej robi sie po wlaczeniu klimy .
    Zamowilem jakis czas temu silikonowy amortyzator drgan ukladu korbowo tlokowego tak wiec bedzie cicho jak w seryjnym , musze tylko znalezc chwile zeby to zamontowac






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Arttur,
    Coś więcej na ten temat gdzie jakie i za ile
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Konkretnie chodzi o kolo zamontowane po przeciwnej ( od sprzegla ) stronie walu , pelni ono role amortyzatora drgan i jednoczesnie za pomoca paska napedza alternator ..

    Seryjne jest wypelnione gumma o parametrach wyliczonych do tlumienia drgan o okreslonej czestotliwosci , jesli ta czestotliwosc sie zmieni ( wywalenie 2-masowki np . ) to nie spelnia juz ta czesc swojego zadania w 100%

    To co zamowilem jest wypelnione plynnym silikonem ktory jest w stanie tlumic drgania w ogromnym zakresie czestotliwosci .
    Producentem Fluidampr -a jest Vibratech Inc a wylacznym dystrybutorem UPS Motorsports





    Koszt w promocji 375 $
    Cena wysoka ale jakosc na poziomie F1

    http://uspmotorsports.com/product_in...roducts_id=367



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No to przy kursie złotówki to ok 1tyś wyjdzie więc drogo :P
    Ale do montażu nie trzeba dużo więc jak by bardzo przeszkadzało to można zamówić :P
    Na razie robie wywiad bo moje sprzęgło delikatnie kilka razy uśliznęło się, ale tylko przy ostrym kopie, 380nm robi jednak swoje i czuje że po tym sezonie wezmę sie za nie.
    Tak w ogole to i tak zaskoczony jestem wytrzymałością ORI bo jest ono obliczone na jakieś 250nm więc i tak trzyma się dzielnie, bo znamy przypadki w różnych autach nie wytrzymują serii
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    jutro oddaję wóz do mechanika - czy 790 zl za czesc bez kola 2-masowego + 350 robocizna to uczciwa cena czy nawyzywac tego goscia od zlodzieji ?

    I jesli mialbym dolozyc ok. 300 zł, czy moglbym prosic o podanie konkretnej nazwy modelu sprzegla ktore bym mógł zasugerowac mechanikowi ?

    Wielkie dzięki
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  14. #14
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Jak nie masz zamiaru iść w mody to seria jest bardzo mocna i wytrzymuje u mnie 380nm choć parę razy lekko się uśliznęło pewnie po sezonie pójdzie do kosza i zastanawiam się nad wymianą na jednomas i od G60 ponoć podchodzi ale tu prosił bym znawców tematu np PAVEL o poradę wiem że wrzucałeś coś takiego do swojej rajdówki
    Tak- w rajdówce (golf2"quattro" z silnikiem z TT225KM+) mam jednomasowe koło zamachowe 228mm z G60 (stoczone z 9,5kg na około 6,5kg) i sprzęgło z G60 (podobno sprzęgło z VR6 jest jeszcze mocniejsze niż G60). Zestaw ogólnie nie do zdarcia i pasuje p&p do TT z napędem na przód (nie pasuje do TT Quattro !!).
    Wytrzymuje mi w golfie ok. 270KM/400Nm, na czterech slickach i napędzie 4x4 więc w TT FWD też spokojnie da radę.

    A w mojej TT180KM FWD z mocą nic nie kombinowałem, więc mam seryjny dwumas 220mm i seryjne sprzęgło

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zaraz zaraz 225 ma 6biegów ja mam 5biegów fwd to tan zestaw podchodzi
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Sprzęgło
    Przez jasiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 11:52
  2. Kupię sprzęgło
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 18:22
  3. Dwumasówka i sprzęgło do 3.2 V6
    Przez qbas w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 12:37
  4. Sprzęgło
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •