Cytat Zamieszczone przez Arttur
Po pierwsze wyjasnij co masz na mysli piszac '' Jak wyłaczam ECU - to po chwili zaczyna mi "klekotać" jakby zaraz miał wybuchnąć silnik. '' Pierwszy raz slysze o wylaczanuiu ECU

W naszych autach jest tak ze po wykryciu kolizji dzwi sa automatycznie otwierane i ne musi to byc konkretny dzwon , wystarczy mala stluczka przy ktorej nie otwieraja sie poduszki .


Jesli chodzi o objawy przez Ciebie opisane to jak dla mnie wydlada na slizgajace sie sprzeglo .
Mniej wiecej powinno wygladac to tak ze ( bieg 4 lub 5 ) dodajesz gazu obroty rosna szybko jednak auto nie przyspiesza na miare rosnacych obrotow ...
Uprzedzalem zebys nie przesadzal z tymi startami bo upalisz tarcze

Pozdrawiam
troche się dzisiaj pogorszyło :/

co do ECU to chodziło mi o Econ (ta opcja przy klimie) :P sry, pozna godzina była.

Dokładniej to opisze :
bieg 1 - bez zmian, działa jak działał.
bieg 2- też (dopero przy naprawde wysokich obrotach zaczyna troche inaczej brzmiec niz dawniej)
bieg 3 - jak przekroczę ok. 2500 obrotow to zaczyna wyć. Obroty rosną bardzo nie proporcjonalnie do uzyskiwanej mocy - chociaż można go rozbujać do 100 całkiem szybko.
bieg 4 - wyje jak tylko mocniej się przygazuje
bieg 5 - to samo co bieg 4 tyle ze jak sie delikatnie gazuje to spokojnie mozna jezdzic.

Dodatkowo jak np. jade 100 na "5" - i dodam mocno gazu przez pare sekund a potem puszcze gaz to jest tak jakby sekunda przerwy miedzy wyciem silnika a normalna praca i dodatkowo delikatnie zarzuca do przodu/tyłu.

powiadasz, że sprzęgło ? żadne turbiny, przepływki, świece?

A jak usunac ten blad od dzwona i z drzwiami ?

Bardzo dziekuje za tak szybki odzew, jestem pod wrazeniem

[ Dodano: 25 Maj 2009, 00:55 ]
ps. jakiego mniej wiecej rzedu sa to koszta?