Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Pytanie do posiadaczy roadsterów

  1. #1
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288

    Pytanie do posiadaczy roadsterów

    Witam,

    mam pytanie do posiadaczy i użytkowników roadster(ów), jak wygląda jazda roadsterem zimą ? Użytkujecie swoje samochody w okresie kiedy jest już zimno i pada śnieg ?
    Mogli byście napisać kilka zdań z własnych odczuć jak jeździ się z brezentowym dachem ?
    Prawdę mówiąc nigdy nie zwracałem uwagi na cabrio ale chyba nigdy zimą nie widziałem na ulicy cabrioleta z brezentowym dachem. Wiem, że alternatywą jest zakup hardtopa ale o ile dobrze pamiętam to kosztuje on kupę hajsu (nie chodzi mi o dach do TT).
    Z tego co wyczytałem w necie, to ciepło w takim samochodzie zimą, głównie zależy od dobrego ogrzewania, dowiedziałem się też, że śnieg to nie problem, jedynie kłopot może być z bardzo niskimi temperaturami, możecie to potwierdzić.

    Nigdy nie miałem roadstera a przymierzam się do ściągnięcia i przed ewentualnym zakupem chciałbym dowiedzieć się coś więcej, dlatego bardzo proszę o informacje.

    pozdrawiam
    Konrad
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  2. #2
    kondi, po 1 to nie brezent.... ten materiał się nazywa sonnenland

    Cytat Zamieszczone przez kondi
    jak wygląda jazda roadsterem zimą ?
    tak jak każdego innego auta TTR, to już moje 2gie cabrio (i każde użytkuję 365 dni w roku)...

    żeby dach nie nasiąkał wodą konserwujesz go 2 razy w roku preparatem dostępnym w ASO za większe pieniądze, lub konserwantem do namiotów w spray'u za jakieś 13 zeta ? (to te same środki)

    jeśli dach nie jest przecięty, a uszczelki są całe, to nie ma prawa nic przeciekać i wpływać zimno... to uszczelki są odpowiedzialne za szczelność, nie dach.

    Cytat Zamieszczone przez kondi
    Z tego co wyczytałem w necie, to ciepło w takim samochodzie zimą, głównie zależy od dobrego ogrzewania, dowiedziałem się też, że śnieg to nie problem, jedynie kłopot może być z bardzo niskimi temperaturami, możecie to potwierdzić.
    problemy mogą mieć jedynie posiadacze cabrio, gdzie w dachu jest szyba z plexy... paru moich kolegów z cabrio clubu próbowało dotykać szyby na mrozie i po prostu im popękała (ja nie dotykałem i było cacy - w B4 cabrio jest plexa)... w TT jest szyba, zatem problemu nie ma...

    co do harda... do TT można dokupić sztywny dach na zimę... ale musisz mieć miejsce do jego trzymania... używka na ebay ok 2000 euro

    auto z otwieranym nadwoziem, nawet z materiałowym dachem jest pełnowartościowym autem całorocznym i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej

    jakby coś to pytaj o więcej szczegołów

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Malinowy
    Posty
    52
    Potwierdzam to co powiedział poprzednik. Dodatkowo powiem że jakby ktoś chciał to moge taki hardtop sprzedać. Wygląda jak nówka sztuka i do tego w oryginalnym pokrowcu...cena to jakies 1500 Eur.

  4. #4
    warto też dodać, że w razie pocięcia, uszkodzenia dachu... nowy np. w polecanej firmie z Lublina kosztuje raptem 1600 zł i jest także z tego samego materiału, co fabryczny (sonnenland)... 1 dzień i gotowe

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    18
    Miałem kiedyś SLK i powiem wam że dach po zamknięciu trzeszczał strasznie a do tego bagażnika zero . Do brezentowego dachu miałem mieszane uczucia ale jeżdzę już rok (fakt że tylko latem) i nie ma najmniejszego problemu.Także mogę z czystym sumieniem polecić to rozwiązanie.

    P.S. Pozdrowienia dla wszystkich bezdachowców!!!

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez misiek-101
    Miałem kiedyś SLK i powiem wam że dach po zamknięciu trzeszczał strasznie a do tego bagażnika zero .
    ponieważ w nadwoziu typu cabrio-coupe dach chowa się do bagażnika (zmiana jego wielkości), natomiast w przypadku dachów materiałowych pojemność bagażnika nie ulega zmianie ze względu na komorę przeznaczoną tylko na dach

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    13
    Ja nie jezdze moim TT Roadster w zime ale tak jak kolega napisał wyzej sa specjalne preparaty do miekkich dachów przez co nawet zima nie jest im straszna Zreszta miekki dach nalezy także latem konserwowac by zawsze był piękny i gładki

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez SLU
    Zreszta miekki dach nalezy także latem konserwowac by zawsze był piękny i gładki
    nie do końca... nie należy konserwować dachu zbyt często, za dużo chemii też nie jest dobre... 2 razy w roku styka

    konserwacja ma na celu jedynie zapewnienie "efektu blachy" na materiale... daszek wtedy nie nasiąka wodą ostro

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    łód¥
    Posty
    13
    No dokladnie krople wody elegancko spływają wtedy.

  10. #10
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Dzięki za informację, nie znam się na materiałach z jakich wykonuje się takie dachy, znałem tylko brezent i dlatego tak napisałem teraz będę już mądrzejszy .
    Głównie chodziło mi o użytkowanie samochodu z takim dachem podczas ostrej zimy (opady śniegu i duży mróz) czyli rozumiem, że nie ma żadnego problemu .

    Jeśli chodzi o „hardtop” to i tak bym nie kupował jak dla mnie za droga zabawa, 1.500 – 2.000 euro to jest jakieś 7.000 – 9.000 zł. i to za dach do TT (wolał bym dołożyć te pieniądze do kupna samochodu) po za tym nie mam zamiaru kupować TTR tylko myślałem o A4 cabrio upatrzyłem już sobie taką jedną z 2005 r. ale jak by dobrze poszło to może uda mi się kupić z 2007 r. (w nowej budzie) choć ta starsza też mi się bardzo podoba.
    Ale jak to się mówi „pożyjemy zobaczymy” bo u mnie sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a dla mnie zakup samochodu z za oceanu zależy od kilku warunków dlatego nic do końca nie jest wiadome.

    Dzięki i pozdrawiam
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kondi,
    No i jeszcze dochodzi możliwość przejażdżki z otwartym dachem po górskich drogach przy pięknym słońcu w lutym przy -20 obserwując zjeżdżających ze stoków i wiceversa
    BEZCENNE
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Do posiadaczy srebrnych strzał.
    Przez cocolina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 09:59
  2. Pytania do posiadaczy 8n 180km FWD.
    Przez ravagehd w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 13:30
  3. Witam posiadaczy TT
    Przez Swap w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2010, 06:16
  4. Ostrzeżenie dla posiadaczy niskich TT :)
    Przez unsuitable w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 11:14
  5. Ranking "najszybszych" kabrioletów i roadsterów
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •