Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: UWAGA PILNE ROZKODOWANY KLUCZYK

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850

    UWAGA PILNE ROZKODOWANY KLUCZYK

    UWAGA PILNE

    Cześć,

    Jechałem dzisiaj w dużym żabim korku. Po kilku zgaszeniach auta, przy próbie kolejnego uruchomienia, zaczęła mi mrugać kontrolka auta z kluczykiem na zegarach (immobilajzer).
    Oczywiście auto unieruchomione bo to był jedyny kluczyk.
    Na vagu mam takie bledy:

    Address 17 -------------------------------------------------------
    Controller: 8N1 920 880 C
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D05
    Coding: 00044
    Shop #: WSC 00000
    Ident.-Nr. Wegfahrs.:AUZ5Z0Y0193051
    1 Fault Found:
    01176 - Key
    65-10 - Unauthorized - Intermittent

    Auto odpala i po sekundzie gaśnie. NA forum znalazłem instrukcję adaptacji kluczyka:

    ""Okej znalazłem Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:
    [Wybór]
    [46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]
    [Adaptacja - 10]
    Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")
    [Odczytaj]
    W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.
    W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).
    [Testuj]
    Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.
    [Zapisz]
    Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).""

    A więc postepuje według instrukcji podaje kanał odczytu 21 i klikam przycisk READ wartość w STORED VALUE = 0. Oznaczało by to że nie mam żadnego kluczyka który mógłby uruchomić auto ?? tak mi się wydaje...
    Gdy jako nową wartość daje 1 i klikam SAVE. Wyskakuj okienko:

    Save Value: 1
    To Channel: 21
    With WSC: 01236

    W tym momencie przyciskam UNLOCK na pilocie włożonym do stacyjki. I w górnych oknach wyskakuje informacja KEY RECOGNIZED N/A. Wciskam YES potem Done.
    Ikonka immobilajzera dalej mryga... wyciągam kluczyk i przestaje. Wkładam z powrotem do stacyjki. I zataczam BłĘDNE KOłO (((((

    POMOCY !!
    Sytuacja krytyczna jedyny kluczyk... auto z holowałem do domu i czekam na cud
    Czarne jest piękne

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Na poczatek wymien baterie w pilocie , jesli napiecie jest zbyt niskie to cewka od imo moze dawac za slaby sygnal . Jesli to nie podziala to.....

    Niestety cudu raczej nie bedzie Jesli jakims sposobem masz rozkodowany immobilizer to niestety Vag-com-em tego nie zrobisz
    Musisz holowac auto do ASO ..

    Jako ostatni akt desperacji rozlacz akumulator na 30 min , czsami " zachowanie " elektroniki w autach nie miesci sie w naukowych ramach pojmowania





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Artur dlaczego od razu hol do aso ?
    Sugerujesz że ta procedura od kodowania kluczyka VAGiem nigdy nie działała ??
    Na innych forach z grupy VAG wyczytałem że wszystkie te czynności powiniennem poprzedzić wpisaniem kodu 4-cyfrowego PIN w pozycji LOGIN... dopiero później rozpoczynają tą procedurę...

    Czy ktoś może wie jak ten kod wyciągnać i skąd ??
    Czarne jest piękne

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Węgrów, mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    9
    Xylo, procedura, którą podałeś, jest to dopisanie pilota do centralnego zamka. Klucz immo dopisuje się w liczniku, aby dopisać klucz należy się do licznika najpierw zalogować podając PIN poprzedzony 0 (zerem, VAG-COM wymaga PINu 5 znakowego). Potem adaptacja, kanał 21 (może być inny kanał) , będzie tam zapisane ile jest dopisanych kluczy do immo.
    Tu masz opisane co i jak http://wiki.ross-tech.com/index.php/...er_Information

    Do tej operacji PIN jest bezwzględnie potrzebny, bez niego nie dopiszesz kluczy. Nie wiem jak w TT, ale w A4 po podaniu PINu już można odpalić samochód kluczem nie dopisanym do immo.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Dzięki Fabi
    Już zorientowałem się trochę wczesniej Jutro koleszka postara się odczytać kod pin. Jesli się uda to sam zakoduje i zdam relacje.

    pzdr
    Czarne jest piękne

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    Artur dlaczego od razu hol do aso ?
    Sugerujesz że ta procedura od kodowania kluczyka VAGiem nigdy nie działała ??
    Na innych forach z grupy VAG wyczytałem że wszystkie te czynności powiniennem poprzedzić wpisaniem kodu 4-cyfrowego PIN w pozycji LOGIN... dopiero później rozpoczynają tą procedurę...

    Czy ktoś może wie jak ten kod wyciągnać i skąd ??

    No wlasnie dla tego napisalem ASO ze sprawa wydawala mi sie pilna
    Tak jak juz wiesz kodowanie pilota na centralny zamek i na immobilizer to zupelnie inne sprawy.
    Nie zrobisz tego sam Vag -comem jesli nie masz ''pinow'' .
    Piny mozna wydobyc tylko specjalnymi programami ( jak cos to na PW ) lub dostac w ASO .
    W Stanach juz od roku nie daja kodow klientom , nie wiem jak w Polsce ...

    Jesli natomiast obedziesz sie bez auta jakics czas to spokojnie pewnie znajdziesz kogos kto odczyta piny

    Nie mniej jednak po przeczytaniu wstepu Twojego postu( za pierwszym razem tego nie zrobilem ) zaczynam miec watpliwosci co do naprawy problemu ..

    Kluczyk nie powinien sie rozkodowac sam jesli chodzi o prace z immobiliserem bo jest tam cewka . Moze przez slaba baterie jest slaby sygnal i licznik go " nie widzi " .
    Tak samo nie powinien rozkodowac sie licznik ..

    Wykasuj po prostu ten blad , wymien baterie w pilocie ( jesli nie wymieniales ) a nastepnie wlacz zaplon i zostaw kluczyk w stacyjce na 15 minut ..
    Jesli nie odpali , wolaj goscia od czytania pinow






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Okej,

    Małe podsumowanie...

    Problem rozwiązany przez specjalistę od elektryki... Broń boże w ASO, polecam Pana Tomka pod Wołominem 505825940.
    Okazało się że problem leżał w zegarach. Podobno dostały jakis dziwnych błędów i zblokowały immo. Od czego się to stało ?? hipotez jest kilka...
    Najprawdopodobniej za szybko starałem się uruchomić auto i zostal wysłany jakis dziwny sygnał blokujący urzadzenie.
    Specjalista wyciągnął mi dodatkowo PINCODE z immo, skasował jakies dziwne klucze które były dodane(4 ??) i zostawił tylko ten jeden mój.
    Teraz sobie sam dorobię i zaadoptuję kolejny dla rezerwy )
    Czarne jest piękne

Podobne wątki

  1. Etui na kluczyk
    Przez humidorek w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 14:46
  2. Kluczyk kilka pytań................
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 21:31
  3. kluczyk
    Przez rafaelo w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 13:06
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 16:49
  5. kluczyk
    Przez tadek0507 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2008, 03:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •