Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: pada wspomagnaie na cieplym silniku

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    pada wspomagnaie na cieplym silniku

    panowie pada mi wspomaganie na cieplym silniku,jak autko postoi cała noc i wsiade rano to działa jak talala ,ale jak przejade z 10 km to juz zaczyna słabnac,a jak pojezdze z poł godz po miescie to juz wogole w czasie parkowania tragedia pary w rekach mi brakuje,ale jak dodam ciut wiecej gazu to troche lepiej chodzi jak znowu pojezdze na dłuzsze odcinki to zaczyna lepiej chodzic,ewidentnie jest to przyczyna ciepłoty silnika,tak jakby sie płyn zagrzewał,jak skrece do oporu to cos tam słychac z pompy,ale ogolnie nie wyje itp,stan na maxa płyn febi zielony,kurcze pompka do wymiany,moze ktos miał z tym do czynienia,nawet kupiłem juz tasme termoizolacyjna na dp zeby zmiejszyc temperature bo pomyslałem ze dp jest bardzo blisko maglownicy i moze tutaj sie zagrzewa wymianiałem turbo na wieksze dp 3 cale ,ale nie pomogło zabardzo,za uwagi dziekuje z gory pozdro

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Jeżeli po modach było dobrze ateraz jest gorzej to nic innego jak pompka do wywalenia
    Na dniach będę taką miał sprawną tylko ma luz na łożysku a tak jest ok. jak u ciebie jest dobre to można z tych dwóch zlozyć jedną porządną
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Mam podobny problem. Pompa wspomagania była regenerowana, bo padła mi zupełnie jakiś czas temu. Po tygodniu dosłownie zareklamowałam bo pompa okropnie głośno chodziła po rozgrzaniu silnika. Okazało się, że jakiś "paproch" wpadł i przez to coś tam przycierało. Nie wiem ile jest w tym prawdy. Zamontowali mi po naprawie w samochodzie. Obecnie po rozgrzaniu znów słychać pompę. Kierownica nie chodzi już tak ciężko, ale martwi mnie ten dźwięk. Dodatkowo został wymieniony płyn od wspomagania, jakiś czujnik od wspomagania i pasek od pompy, bo ponoć był sparciały. Dodam, że po ponownym włożeniu pompy doszły jeszcze stuki przy skręcaniu kierownicy, tak jakby już od przekładni :/ Martwi mnie to, bo jest co raz gorzej.

    Mechanikom którzy robili przy aucie raczej mogę zaufać, natomiast inna firma wykonywała regenerację pompy. Byłam tam, pokazałam gościowi o co chodzi mi z pompą, ale on stwierdził, że nie wie bo nie ma porównania, że auto jest na grubych gumach i że to sportowy wóz, to zawsze ciężej chodzi wspomaganie. Zgodzę się z tymi teoriami, ale kitu mi nie wciśnie tylko dlatego że jestem kobietą Proszę o pomoc

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wspomaganie w TT nie jest ordynarne i na postoju chodzi dość ciężko, natomiast żadnych stuków i trzasków nie powinno być, jeżeli to nie opony, to niech zajrzą do magla.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    no to podłącze się do tematu. Około miesiąc temu wymieniłem przekładnie oraz pompę wspomagania. Wszystko było pięknie, nawet kierownica chodziła tak lekko na nowej pompie, jakby przód był w powietrzu. No ale kilka dni temu zauważyłem, że wspomaganie chodzi już ciężej i najgorsze jest to, że zaczęło wyć. Z tym, że dziwnie wyje bo na zewnątrz nie słychać a w środku tak. Najgorzej jest przy ok 1000-1500obr/min. Wyje też nawet wtedy kiedy nie skręcam kierownicą. Teraz moje pytanie czy jezdzić aż padnie i reklamować czy nie czekać i od razu wyciągać. Dodam, że płyn jest, pompa TRW kupiona w sklepie...

  6. #6
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Najczęstszą przyczyną takich niedomagań po regeneracji jest nie oczyszczenie ( przepłukanie ) całego układu wspomagania, gdzie po starej zużytej pompie znajduje się sporo opiłków. Jeśli ten co regenerował przeprowadzał całą wymiane to Reklamacja jak najbardziej ale jeśli sam wymieniałeś to zapomnij.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czym prędzej trzeba za reklamować pompę, bo jak padnie to pójdzie w magiel i kaput, przy takiej operacji zaleca się przynajmniej dwa razy przepłukać układ, zaniedbania skutkują takimi właśnie nawrotami usterki.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jadę reklamować w takim razie. Może rzeczywiście zaszkodziło coś maglowi, ale najpierw niech doprowadzą moją pompę do stanu używalności Jeżeli nic już nie pomoże, będę musiała szykować się na regenerację przekładni. Dzięki za radę

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    ponownie odświeżam temat...a więc pompa wymieniona ale nie koniec problemów. Układ wspomagania został bardzo dokładnie, kilkukrotnie przepłukany wraz z wymyciem zbiorniczka no i po zamontowaniu nowej pompy i chwili radości z tego, że w końcu nie buczy nagle stojąc na skrzyżowaniu ruszam sobie kierownicą, a tu lipa...wspomaganie słabnie i znowu wraca. No i tak co jakiś czas... Raz jest a raz bardzo słabnie, że ciężko kierownicą kręcić. Co może być tego powodem??? Już mi głupio dzwonić do sklepu że znowu kupiłem u nich padniętą "nową" pompę. No i ciekawe jaka będzie decyzja odnośnie reklamacji poprzedniej pompy, która zaczęła wyć po kilku tygodniach... no i jeszcze co mnie dziwi to to, że przy tej pompie co mam teraz, kierownica nie chodzi aż tak bardzo lekko jak przy tej którą oddałem do reklamacji, chociaż tamta pierwsza chodziła chyba aż za lekko no ale nie ważne. Liczę na Waszą pomoc, bo powoli mam już dosyć tego auta...

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Reanimuje temat, chociaż po aktywności na forum to cudów się nie spodziewam....
    Ktoś przerabiał temat buczącej pompy po rozgrzaniu silnika?
    Wymieniłem pasek, wymieniłem płyn wspomagania i zbiorniczek, no i nadal nic - buczenie przy kręceniu kierownicą na postoju, ale dopiero po rozgrzaniu silnika.
    Wspomaganie chodzi chyba ok.

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2022
    Płeć
    Skąd
    Sopot
    Pojemność
    2.0T
    KM
    75
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    3
    nie spotkałem sie z tym problemem wcześniej , koniecznie sprawdź to żeby nie pogłębiało się i całkiem nie padł cały układ kierowniczy

Podobne wątki

  1. Turbo mi pada?
    Przez TTyoung w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 09:08
  2. stukanie w silniku...;/
    Przez Moreno w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 21:04
  3. stuki w silniku od 2 tys. obr.
    Przez ADAM_WWY w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 00:06
  4. Nowy akumulator pada co tydzień
    Przez Altar w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 21:34
  5. stukanie w silniku
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •