Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: montaż splittera w ośce

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh no wyluzuj ale dla mnie dziwny jest ten problem, jak zaczynałem na tym forum to nie miałem wiedzy o aucie bo to normalne że jak się kupuje coś nowego to trudno żeby od niego od razu oczekiwać wiedzy na ten temat ,ale mimo wszystko połączyć 2 wężyki to nie jest jakiś problem i uważam że nawet laik sobie z tym poradzi, więc nie panikuj

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wstyd sie przyznać, ale pamiętam że zamontowałem kiedyś Splittera odwrotnie także bez napinki panowie Cubanito kup przewód 5mn, dotnij na wymiar i po problemie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    żuczek -> konstrukcja jest taka, że chyba można go zamontować w zasadzie dowolnie. Zresztą ori DV w VAG jest zamontowany odwrotnie niże ten sam zawór w innych markach
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #19
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No i właśnie gdyby zamontować go w pionie czyli odwrotnie to wszystko by pasowało idealnie

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tylko że trąba będzie skierowana ku kabinie auta(w sumie to niby w niczym nie przeszkadza ale założenie miało być że jest odwrotnie) ...a po drugie zamocowanie odwrotnie sprawia że zawór zdecydowanie mniej upuszcza powietrza co jest niezdrowe dla turbiny. bo ciśnienie które jest za turbiną ma tendencję do unoszenia tłoczka lecz jeśli jest ciśnienie w kolektorze( np otwarta przepustnica) to w wężyku zamiast podciśnienia jest ciśnienie i ono niweluje parcie na tłoczek z drugiej strony czyli jest const, ale z jednej strony jest sprężyna która go dopycha więc nadal jest zamknięty, a momencie gdy ujmujemy gazu ciśnienie za turbiną nadal jest i nadal prze na tłoczek ale w kolektorze jest podciśnienie które w połączeniu z ciśnieniem z drugiej strony tłoczka szybko i sprawnie ugnie sprężynę(mamy też regulację) i upuści powietrze do dolotu i te część na zewnatrz, a w momencie gdy zamontujemy go odwrotnie to ciśnienie za turbem nie oddziałowywuje w żaden sposób na tłoczek bo jest skierowane na bok tłoczka ,mniej więcej jak kolektor w dwusuwie gdy tłok jest na wysokości kolektora i jedynie podciśnienie z małego wężyka musi robić całą robotę i podnościć sprężynę z tłoczkiem a dodatkowo jeszcze mu w tym przeszkadza podciśnienie w tip( w sumie zdecydowanie mniejsze niż w kolektorze ale zawsze coś) więc ten zawór ledwie co będzie się uchylał i upuszczał zdecydowanie za mało powietrza...tylko proszę nie napisać że się mądrze ale tak po prostu jest bo ten splitter jest prosty jak budowa cepa no i mam nadzieję że troszkę rozjaśniłem jak to działa

  6. #21
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Inżynierowie VAG w serii zamontowali DV w pionie. Na pewno mieli ku temu jakiś powód. Na dzien dzisiejszy mam Forge 007 zamontowany jak ori.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja opisałem działanie splittera czyli zaworu tłoczkowego, dv z tego co pamiętam to zawór membranowy, ja swój wykręciłem i odesłałem koledze enzo i jakoś nie wczuwałem się w jego budowę ale coś właśnie mi się kojarzyło że tam było jak by innaczej no ale tak jak pisałem nie pamiętam dokładnych szczegółów jego budowy a wystarczy nie wielka różnica i już będzie to całkiem innaczej działać, jak bym miał go w ręku to bym mógł rozmkminić czemu tak był zamontowany a tak to się nie wypowiadam czemu odwrotnie

Podobne wątki

  1. montaż tempomatu
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-11-2019, 00:46
  2. Montaz LED bixenon
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 19:34
  3. Montaz anteny cb w MK2
    Przez BLACKOUT TT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 13:45
  4. Skrzynia biegów do 225 quattro - montaż w ośce 180KM
    Przez The_Saint w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 14:46
  5. montaz telefonu w mk2
    Przez misiekwro w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 23:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •