Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 56

Wątek: TT r32 vs Impreza STI

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Pytam calkiem powaznie. Googlam sobie i czytam powoli http://www.tt-forum.co.uk/ i niestety jeszcze zadnego konkretnego rozwiazania poza mega drogim dolozeniem turbo nie znalazlem.

    O dolozeniu turbo gadalem ze znajomym ktory sie troche scigal i sam jest mechanikiem i fascynatem tematu i zasugerowal mi ze takie dokladane turbo do silnika w ktorym go nie bylo to sporo problemow, restrykcji w uzywaniu i gwarantowany wzrost awaryjnosci

    Chyba zdecyduje sie na sama zmiany map w komputerze choc przyrost mocy daje to umiarkowany...

  2. #17

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    PN, ja Ci poważnie napisałem zapytaj SSaków od RS - ów też mają "lokomotywy" więc w temacie coś tam napewno ogarniają u nas na forum to chyba jak dobrze liczę 3 ssaki w tym jeden TTwój
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    PN,
    W twoim przypadku zmiana map przyniesie odczuwalny efekt jeżeli:
    zmodyfikjesz wydech i układ dolotowy(mniej restrykcji) jeżeli zrobisz to u kogoś z doświadczeniem w branży osiągniesz naprawdę fajny efekt dzwiękowy przy V6 to aż się prosi. Następnie wgrasz nową mapę i mod powinien dać ci dodatowe 20hp i trochę niutków. Może nie jest to jakiś oszołamiający wynik ale napewno odczujesz to pod nogą bo zmieni się charakterystyka motoru i będzie on bardziej wydajny.
    Dalsze mody to w twoim wypadku będą już grube pieniądze.
    Możesz pomyśleć też o podtlenku azotu dobrze ustawiony i z głową używany nie powoduje uszkodzeń, miał byś takiego asa w rękawie na takie właśnie spotkania z EVO lub STI.
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    max1236454 please podaj linka do SSaków od RS... bo cos za slaby jestem w temacie

    Zuczek - wydech juz ma fajowy dzwiek i chyba glosniej nie potrzebuje ale kucykow przygarnac kilka by sie przydalo Myslisz ze sama zmiana map bez wydechu da jakis odczuwalny efekt?

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    PN, niechodzi żeby było głośniej tylko trzeba go uwolnić pozbawić restrykcji a co za tym idzie zmieni się napewno dzwięk, to samo tyczy się dolotu.
    Sama mapą w silniku wolnossącym dużo nie zdziałasz 5-8%czy warto sam se odpowiedz. Jeżeli chcesz zmodyfokować motor musisz iść na pewny kompromis, nie ma nic za darmo. Widze że chciał byś coś tam przykręcić pstryknąć i mieć moc, no niestety, tak jak napisałem w poprzednim poście mod taki pozwoli ci osiągnąć 270-280hp dalsze mody to już bardziej zaawansowane projekty ale od czegoś trzeba zacząć
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Zuczek, z tego co pamietam Ty cos robiles w Unitronic - polecasz ich? Warto u nich pytac o wszystko - wydech, dolot, mapa - czy tez lepiej lub taniej bedzie kazdy temat w innym miejscu zalatwiac?

  7. #22

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    PN,
    Napewno gdzieś wyjdzie taniej jak pokombinujesz, ja robiłem u nich cały stage i efekt przekroczył moje oczekiwania, mogłem zrobić to tanieji zaoszczędzić parę groszy ale jestem zadowolony auto śmiga bez żadnych defektów a po za tym masz zawsze gwarance na mody.
    Polecał bym ci osobiście pojechać i pogadać z Andrzejem bo pytków telefonicznych ma na pęczki i spławia ich szybko.
    Powołaj się na club TT napewno dostaniesz rabat
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    OK - musze troche jeszcze poczytac (dzieki max1236454) i wziac dzien wolnego aby podjechac do Piaseczna.

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    VTG robila golfa IV r32 a to taki sam motor chyba jest i wyszlo im podobno sper i bardzo bezawaryjnie tylko to byl profi projekt glowmie na 1/4 i na bi turbo

  11. #26

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    tak właśnie jest TT i r32 bardzo bardzo podobne serduszka mają co do reszty to jest duzo podobieństw ale nie można powiedzieć ze to tosamo np. wydech ma jak w ferari 355 a nie jak w golfie IV

    [ Dodano: 16 Maj 2009, 15:12 ]
    a VTG zapytaj jak najbardziej jak już robili przy podobnym motorze to bez problemu ogarną sprawę
    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    wlasnie sprawdzilem ze do VTG mam calkiem blisko - postaram sie tam wskoczyc informacyjnie w czasie lunchu w najblizszym tygodniu

  13. #28

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342

  14. #29

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    ladnie doinwestowany motorek... chyba troche poza moim zasiegiem te mody :P ale fajnie ze Ci z VTG juz walczyli z tematem i takie przedszkole tuningu jak u mnie nie powinno byc dla nich poznawaniem silnika od zera

  15. #30
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gdzies obilo mi sie o uszy ze VTG teraz miewa problemy ze znalezieniem czasu dla klientow nie planujacych zostawic przynajmniej ''duzej stowki ''

    Jesli nie planujesz robic drastycznych i kosztownych modyfikacji to rob to stopniowo i na konioec podjedz gdzies gdzie zrobia dobry program .

    W 3,2 N/A jak wiesz wielkiego pola do popisu nie ma ( normalnym kosztem ).
    Jesli wiec chcesz cos poprawic to zostaje Ci zmodyfikowac dolot czyli sportowy filtr powietrza z dobrym dolotem zimnego powietrza , wydech i na koniec program .
    Po tym wszystkim moze przybedzie 15- 20 nowych koni

    Jesli chodzo o silniki N/A odradzam robienie wydechow byle gdzie
    W silnikach nie doladowanych wydech musi byc odpowiednio policzony , nie moze byc za '' luzny '' bo pogorsza sie osiagi . W autach turbo wystarczy prosta rura i cala gra toczy sie o fajny dzwiek i i jego glosnosc przy jak najmniejszej restrykcyjnosci ukladu

    Najbezpieczniej wiec kupic dedykowany Miltec . Chyba ze znajdziedz firme ktora wie co robi

    Znaczacy wplyw na osiagi ma tez zmniejszenie masy auta , jesli nie chcesz zastepowac tylnej kanapy czyms lekkim to wystarczy przynajmniej zmienic felgi na jakies lekkie.
    Odjecie jednego kilograma masy nie resorowanej to jak odjecie 4 kg z masy auta .
    Nie wiem jakie teraz masz felgi ale generalnie seryjne w wiekszosci przypadkow maja spora wage .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Moje TT vs Subaru Impreza
    Przez ŁukaszS w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 17:13
  2. Zmiana - Subaru Impreza STI
    Przez Maru w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 19:28
  3. Sobotnia Impreza czyli mój ŚLUB
    Przez ZUCZEK w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 09:55
  4. Drift Subaru impreza
    Przez enter84 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 20:44
  5. AJQ vs IMPREZA WRX
    Przez Patryk w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2009, 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •