Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 331

Wątek: Usuwanie N249 i N112 dla TT 180KM

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    Usuwanie N249 i N112 dla TT 180KM

    Usuwanie N249 i N112 dla TT 180KM



    Szczególne podziękowania dla Nitr0 i Artura za pomoc i niezbędne informacje.


    Co będzie nam potrzebne ?
    Wąż …ja zastosowałem 4mm koszt 13zl/m.
    1 metr w zupełności starczy a nawet jeszcze nam zostanie kawalek
    Opaska zaciskowa ja zastosowałem 1 sztuke.
    Zatem tak.. odkręcamy plastiki maskujące.

    Odkręcamy N249 który znajduje się przy kolektorze ssącym.
    I N211 który mamy na silniku(czarna puszka).

    Z N249 odcinamy przewody gumowe i zostawiamy sam czujnik na plytce
    (spowrotem go podłączamy aby komp nie wykryl blędu).Ten stalowy stelaż pozniej wkręcamy aby mieć gdzie przymocowac org.plastik.
    N211 odkręcamy i tak samo odcinamy przewody gumowe.
    I wyciągamy wszystkie pozostałe elementy jakie były powiązane Z N249 i N112.
    Czyli pozbywamy się następujących gratów:





    Wyciągamy przewód z DV i pod kolektorem ssącym. FOTO:





    Wężyk który zakupiliśmy przykręcamy pod kolektor ssący jak na zdjęciu:


    I łączymy go z DV.



    I cieszymy się efektem





  2. #2

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    hej
    mam pytanie co do tego może głupie ale nadal jestem po prostu laikiem z dziedziny mechaniki samochodowej.
    Co dokładnie daje odłączenie tego?

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    W sumie to nic jednak jesli przewody sa gdzies nieszczelne to pewnie koni ubywa. Ja akurat mialem nieszczelne dlatego to zrobilem. Po odlaczeniu N211 249 glosniej tez slysze DV(wak box)-pewnie dlatego ze jest teraz bezposrednio podlaczone

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jak już byłeś "pod kolektorem" to od razu mogłeś wymienić wężyk podciśnienia dla FPR. U mnie był strasznie sparciały...

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak ale w moim AUQ z kolektora wychodzi taki trójnik i co z nim zrobić
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c168e73d5.html
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Kilka pytań, czy nie da się po prostu odłączyć tego wężyka z kolektora ssącego co idzie do N249 i podpiąć go prosto do DV, wtedy i tak cały układ połączeń N249 i i N112 jest ominięty i nie trzeba tych gratów wymontowywać?

    Drugie pytanie, po co wykręcać N112, skoro od niego idzie tylko jeden wężyk na wierzchu do N249, który można spokojnie zdjąć bez odkręcania go?

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak w ogóle to zastanawiam się po co ten N249 skoro DV może być sterowany bezpośrednio z kolektora
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    tu znajdziesz ]odpowiedz
    a tak odemnie to dziala to mniejwiécej tak ze podcisnienie podawane jest z malymi przerwami (zuwazalne na spliterze -z opcja na dv) i zbiornik ten jest wlasnie na podcisnienie (n211)dzieki temu dv otwiera sie raz i zamyka raz, po wywaleiu tych gratow (n249 i n211) mamy doczynienia z kilkukrotnym otwieraniem i zamykaniem sie dv co mnimam jest niekozystne, ale dzieje sie tak tylko gdy cisnienie jest bardzo male lub umiarkowanie male po przekroczeniu tej "wartosci" wszystko dziala jak z tym systemem ww.

    ps zuczek mamy takie same silniki i ja juz jestem po "operacji" tak ze jak bede mial czas to wzuce ci dokumentacje "zdjeciowa" co i jak - jezeli jestes jeszcze zainteresowany usunieciem wzoda na dupi@ ....
    NO RISK,
    NO FUN.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    max1236454,
    JESTEM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    No u mnie już dzisiaj to wyleciało, różnicy nie czuję, muszę jeszcze pobawić się splitterem bo mam skręcony na 15 klik i gorzej niż na ori DV.

    Takie pytanie trochę prozaiczne? Bo muszę jechać na hamownie i sprawdzić co to tam drżemie, bo coś słabo się zbiera moja TT. Przy seryjnym silniku 180 hp ośka piszczą opony na drugim biegu? Wiem, że to zależy od opon, ale zakładam, że na dobrych kapciach jeździmy.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    tak więc jak już zuważyłeś u nas jest ten niszczęsny "torjnik", którego ja się pozbyłem poprosur rozdzielając przedów podcisnienia

    który idzie do pompy HAMULCOWEJ i zaślepiłem "niepotrzebny" kawalek rurki,




    (zawsze staram się robic tak aby można było cofnąc nie orginalne "mody") nastepnie byla walka z wywalanien twardych przewodów

    z których jeden jest od "dopalania oparów" wiec trzeba go zastapic nowym, przy wywalaniu tych przewodów bedziesz musiał podkrecac pare innych pierduł wiec musisz zopatrzyc sie w miske, zdjąc osłonę pod silnikiem i złapac płyn do michy -przygotuj sie na to że część znajdzie się na podłodze i bedziesz musiał uzupełnić jakąś tam jego częśc. ja przy okazji zdziwiłem się bo jedna z rurek rozpadła mi się w dłoniach

    a druga była rozwalona/pęknieta



    i musielismy kombinować, po tych zbiegach zabawa wygląda bardzo podobnie jak wyżej



    a i jeszcze jedna ważna sprawa nie zapomnij (ja zapomniałem) podpinać wszystkich rurek z tego badziewia bo bedzie ci wyskakiwał błąd n249

    - ja zrobie to w jaką przyszłą sobotę - najważniejsze że system działa i już tylko mechanika odpowiada z ten mechaniz i jedna a nie jak poprzednio masa rurek - zastanawiam się jeszcze nad zadaptowaniem tego zaworka z n249 który działa tylko w jedną stronę- pozwala podciśnieniu lecieć tylko w jedną stronę - taki mały wygląda jak "bączek"

    [ Dodano: 13 Maj 2009, 18:30 ]
    a i skróciłem sobię tą badziewiastą rurkę od "odkurzacza" - tą z małym filterkiem bo czasem spaliny się mogą jakoś tam przedostać a było to wczesniej koło filtra powietrza a z tamtąd już blisko do przepływki


    efekt finalny




    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    unsuitable - trochę misz masz zrobiłeś tymi fotkami, bo część pochodzi od Ciebie a część nie.

    Piszesz aby powywalać wszystkie przewody i pokazujesz zdjęcie gdzie dodatkowo jest przewód którego nie usuwa się przy usuwaniu N249 i N112, chodzi o ten najgrubszy po lewej stronie fotki, gdzie są przedstawione wybebeszone graty. Nie mogę również znaleźć odpowiedzi po co odkręcać N112 a tym bardziej po co odkręcać jeszcze tą metalową podstawkę pod zbiornikiem.

    Z tego co widzę po Twoim zdjęciu to jednak nie usuwałeś żadnych przewodów, zostawiłeś nawet ten jedyny łączący N112 z N249.

    Czy może ja już tego wszystkiego nie ogarniam?

  13. #13
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Post jest mojego autorstwa wiec fotki sa moje. Jesli jakas nie jest moja powiedz mi ktora ? Na tej fotce jest pokazane w uproszczeniu jak + - ma isc ten wezyk z kolektora do dv.. na fotce graty sa jeszcze widoczne pozniej je wyrzucalem.. Fotki tez nie sa powrzucane w odpowiedniej kolejnoscie wiec moze tez stad te zwatpienie... Najbardziej mnie interesuje stwierdzenie "trochę misz masz zrobiłeś tymi fotkami, bo część pochodzi od Ciebie a część nie." ....aa i na fotce pozbywamy sie nastepnujacych gratow.. 1grat jest za duzo.. ale wysialem go tez wyrzucic bo wezyk byl pekniety

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    unsuitable - mnie nie chodzi o jakieś obrażanie Cię czy coś, czy powątpiewanie w coś.

    Myślałem, że niektóre foty wziąłeś z innego wątku, aby nie robić dwa razy takich samych. Dlatego tak myślałem, bo opis trochę nie zgadza się z fotkami, tak jak pisałem niepowywalane graty itp, mnie to wprowadziło w błąd.

    Ja jestem Ci wdzięczny, ponieważ bez Twojego opisu w życiu nie wiedziałbym jak to zrobić, a dzięki Tobie poradziłem sobie z tym w 30 minut.

    Chodzi głównie o to, że jeśli zabiera się ktoś za to posiadający małą wiedzę jak ja, to może zrobić coś nie tak. A chyba nie to było celem przy tworzeniu ów instrukcji.


    Jeszcze mam pytanie do Ciebie, założyłeś wężyk 4mm... nie był za luźny przy wejściu do kolektora? Bo o ile DV ma większej średnicy ten cypelek, to w kolektorze jest on już cieńszy i przymierzając wężyk fi 4mm nawet z opaską mocno zaciśniętą wydawał mi się za luźny. Dałem wężyk fi 3mm, mam nadzieję, że tak mała średnica nie wpłynie negatywnie na układ.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pozwole sobie podsumowac wszystko

    Po co to wszystko ??
    Zasadniczym celem modyfikacji jest usuniecie systemu ktory nie jest konieczny do prawidlowej pracy silnika a dzieki jego obecnosci mamy w silnikach mase wezykow i osprzetu ktory przeszkadza podczas pracy i serwisowania . Ma to wielka zalete dla tych co lubia sami cos zrobic przy aucie . Dla tego poza rozlaczeniem wezykow wywala sie nie dzialajace juz czesci .
    Innym nie mniej istotnym powodem jest zminejszenie ryzyka awaryjnosci i wystepowania nieszczelnosci . Sami widzicie co odkryl max1236454 , jeden wezyk rozpadl sie w rekach inny okazal sie pekniety .....

    Wracajac do technicznej strony zagadnienia :
    N249 steruje praca DV jednak ten dziala tak samo podlaczony bezposrednio do kolektora .
    Jedyna roznica polega na tym ze ze N249 potrafi otworzyc DV w momecie kiedy uklad jest pod doladowaniem , dzieje sie tak za sprawa zbiorniczka z podcisnieniem .
    Jest to pewnego rodzaju system bezpieczenstwa choc nie wiem w jakich przypadkach przydatny Chyna tylko wtedy gdy IC zostanie zalany do polowy olejem i temperatura powietrza dolotowego bedzie kolo 100*C przy pelnym doladowaniu

    Dodatkowo N249 otwiera DV ulamki sekundy szybciej po tym jak odpuscimy noge z gazu , nie ma to jednak znaczenia jesli nie stosujemy seryjnego DV ..

    Zaworek N112 sreruje praca systemu SAI , pobiera podcisnienie z N249 i przekzuje je do Combi Valve .
    Czesc starszych silnikow nie posiada tego ststemu i w zwiazku z tym N112 i Comni Valve ..
    Dla jasnosci dla tych ktorzy posiadaja ten system - N249 to ten wiekszy
    Jesli wiec chcemy usunac tylko N249 to N112 powinien byc podlacziny do kolektora .

    Widze tez ze sa niejasnosci z tym rozwidleniem podlaczonym do kolektora
    Ten 2-gi wezyk jest czescia systemu PVC i nie moze byc rozlaczony lub rozlaczony i zaslepiony do czasu kiedy zmocyfikujemy uklad PVC ...
    Jesli nie jest to robione przy okazji to wezyk musi zostac tak jak byl seryjnie .
    Tak wiec max1236454 podlacz go koniecznie tak jak byl , no i nie zaslepia sie nigdy tasma , sa do tego celu specjalne gumowe lub siliconowe '' kapturki '' + opaska
    Poza tym wszystko sie zgadza w Twoim opisie .

    Ogolnie , temat wydaje sie skomplikowany , jednak kiedy zacznie sie to robic to w czasie pracy wychodzi ze nie jest to takie skomplikowane ...



    PS . unsuitable i max1236454 dzieki za inicjatywe , na zyczenia wielu osob od jakiegos czsu zabieralem sie za napisanie o tym



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Usuwanie N249 i N112 w wersji 225KM
    Przez Kasprzyk19 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2021, 22:48
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 15:04
  3. MK1 [8N] usuniecie n249. n112 audi tt 225km
    Przez matimati w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 20:08
  4. jak pozbyc sie n249 i n112 w tt 225?
    Przez pioter w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 12:20
  5. kupie N249 i N112 dla TT 180KM
    Przez charli22122 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •