Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: logi w poszczególnych blokach - prośba o diagnozę

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    logi w poszczególnych blokach - prośba o diagnozę

    Cześć,

    Ponieważ oddaję TT-tkę do ASO - w naszym pięknym kraju muszę powiedzieć co mają wymienić.

    Zrobiłem logi wg. najważniejszych bloków. Jak Wam się wydaje, co jest nie halo??

    Logi w postaci linków - do przejrzenia - z góry dzięki za zainteresowanie

    Wg. mnie:

    1. Przepływka daje nieco za niskie wartości pomiaru
    2. Sonda lambda "wariuje", napięcie za bardzo skacze.
    3. Jest nieszczelność w układzie doładowania - nieco za małe wartości ciśnienia otrzymywanego vs. oczekiwane.

    P.S. I. Spadła moc na hamowni - jest 200 KM, wcześniej przed wymianą przepływki i N75 było 230 PS

    P.S II: chyba padł termostat - dzisiaj przy pomiarach temperatura skoczyła do 130 stopni i wskoczyła kontrolka ostrzegaawcza, wentylatory niby kręcą ale nie schładzają, woda lekko się zagotowała, do wymiany termostat? błedów układu chłodzenia VAG nie wykrył. Shittt......

    Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane

    linki do pomiarów:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6d1fca8a8.html
    oraz
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...86475c937.html

    z góry dziękuję
    pzdr.
    DJK

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wartosci z przeplywki wygladaja w miare ok zakladajac ze masz seryjny program .
    Natomiast zdecydowanie mniej poprawnie wygladaja odczyty z sondy lambda .
    Auto jezdzi na zbyt bogatej mieszance = mniej mocy ....
    Zrob jeszce logi ze spokojnej jazdy bez doladowania oraz zobacz jakie wartosci pokazuje na postoju blok 32 .

    Moze tez byc nieszczelnosc w systemie doladowania , niech ci posprawszaja system pod tym katem





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Arttur,
    Z całym szacunkiem do twojej wiedzy uważam że przepływka nie wydaje, nie wiem czy kolega robił pomiary na postoju czy podczas jazdy ale powinna dużo wiecej ładować ok 190g/s i jest to pierwsza przyczyna spadku mocy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ZUCZEK Jestem zawsze otwarty na konstruktywna krytyke wiec taki wstep nie jest potrzebny Wracajac do przeplywki .....

    Nie napisalem ze wartosci sa idealne tylko ze w miare ok , dla 225 wskazania mieszczace sie w poprawnym zakresie to od 160 do 180 g/s . Generalnie przyjete wartosci to 80% z mocy auta
    W logach jest szczyt na 171 , miesci sie to w normie choc pewnie przeplywka nie jest juz tak sprawna jak nowa . Mysle jednak ze w inny dzien i przy np. nowym filtrze powietrza pokazala by te 180 g/s
    Jesli chcemy miec przeplywke zawsze wskazujaca jak nowa to wypada ja zmieniac co 6 miesiecy .

    Natomiast tak bogata mieszanka w calym zakresie obrotow bezapelacyjnie prowadzi do spadku mocy ..

    DJK Jak dawno temu zmieniales przeplywke ??
    No i czy program jest seryjny ??





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    No właśnie sprawa jest o tyle ciekawa że:

    1. Udałem się do ASO celem wymiany przepływki i N75 (przeładowywała turbina na wysokich obrotach i wchodziła w tryb awaryjny) - kazałem wymienić na wszelki wypadek oba elementy

    a) nowy N75
    b) przepływka z ASO na wymianę starej (czyli dostałem regenerowaną BOSCH-a)
    Nie wiem czy stara była zła - w ASO tak jest że nie sprawdza się logów tylko po kolei wymienia aż do skutku

    Wszystko odbyło się ok. 5 miesięcy temu.
    Nie mam programu, wszystko jest na standardzie.

    Przed oddaniem do ASO TT-tka szła jak burza, miałem wrażenie 300 KM pod maską Potem zaczeła przeładowywać turbina i przyspieszanie ginęło na wysokich obrotach.


    Po "naprawie" auto wprawdzie poprawnie się prowadzi, obroty idą pięknie aż do odcięcia ale co z tego skoro TT-tka straciła "zęba"
    Wkurzony tym faktem pojechałem na hamownię 4x4 gdzie wyszło że z 225KM pozostało 193KM, dramat...

    Nie wiem teraz co reklamować, przepływkę? W międzyczasie wyszła z logów jeszcze ta lambda (też mi się wydawało że coś jest nie tak z logiem z lambdy)
    Może już wcześniej niedomagała ale niesprawny N75 podciągał turbinę i miałem fałszywe poczucie mega mocy?

    Nie zdążyłem jeszcze zrobić logów z 32 bloku, a całośc uprzednio wklejonych pomiarów była robiona pod max obciążeniem silnika na pełnym przyspieszeniu

    pzdr.
    DJK

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Log z 32-ki powinieneś robić jako 1-szy.
    Bez niego trudno cos diagnozować.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  7. #7

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Panowie, dziś po pracy podskoczyłem zrobić blok 32 oraz jeszcze raz 31 na jałowych obrotach.

    Nic z tego logu nie rozumiem, wartość jest stała:

    log 32 silnik zimny - zaraz po odpaleniu!

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ceb22544f.html

    oraz jeszcze raz 31 - tym razem bez obciążenia - na postoju - obroty jałowe, silnik ciepły

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fac24a0ea.html

    czy powyższe pomiary potwierdzają tezę o padniętej sondzie lambda?

    Jeśli chodzi o niższe wartości odczytywane z przepływki jako air mass flow, to czy nie wynikają one przypadkiem z dużo niższej mocy zmierzonej na hamowni?

    pzdr.
    DJK

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Troszke to pomieszales

    Prosilem aby zobaczyc ( nie logowac ) na postoju jakie sa wartosci w 32 bo 2-ga wartosc bedzie stala lub bedzie sie zmieniac w miare adaptacji , pierwsza wartosc potrzebna jest z biegu jalowego bez przegazowywania .

    Natomiast logi z 31 przy spokojnej jezdzie ( nie na postoju ) bez lub z miare malym doladowaniem , chce zobaczyc czy masz normalny AFR przy jezdzie bez doladowania

    Takie wartosci z przeplywki maga miec delikatny wplyw na moc ale nie taki jak opisales .
    Zastanawia mnie jeszcze przyczyna cofania zaplonu w gornym zakressie .
    Albo zle paliwo albo zanieczysdzczone olejem IC , jesli jest w nich nadmierna ilosc oleju to moze to sugerowac niepoprawne dzialanie systemu PCV ktory tez jest jednym z miejsc gdzie wystepuja nieszczelnosci ... Trzeba to wszystko posprawdzac
    Nie zaszkodzi tez wymienic lub wyczyscic ( preferuje to pierwsze , czesc niedroga ) czujnik temperatury w kolektorze dolotowym ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Uprzejmie melduję że wartość z logu 32 na postoju wynosi:
    - silnik zimny, Idle Value = 0%, Part Throttle Value = 1,6%
    - silnik rozgrzany, Idle Value = 0%, Part Throttle Value = 0%

    oba pomiary robione na postoju, bieg jałowy, obroty jałowe.

    Podczas jazdy zresztą też się nic nie zmienia.


    Log z bloku 31 - jazda delikatna bez obciążania silnika, wprawdzie obroty nie weszły do loga ale w czasie tych kilkunastu sekund od 1500 obrotów do ok. 5.000 rpm podciągnąłem, gaz bardzo lekko więc powinno być tak jak sugerowałeś.


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ab4bd47d.html

    Jadę w przyszłym tygodniu do ASO, zasugerować im także sprawdzenie czy intercoolery nie są zaolejone? będą wiedzieli jak to zrobić?
    Rozumiem że lambdę trzeba jednak wymienić, przepływkę zostawić, wymienię także na wszelki wypadek ten czujnik w kolektorze dolotowym no i posprawdzają mi szczeglność układu, przy okazji założą splitter bo dzisiaj nabyłem Forge
    Gdyby jednak były zaolejone to lepiej wymienić może na ten dedykowany z Forge?

    pzdr.
    z góry dziękuję za pomoc
    DJK

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wg wzkazan z sondy auto jezdzi zalane paliwem ...

    Tak czy inaczej sonde trzeba wymienic , jesli chodzi o przeplywke to musisz sam zadecydowac , jest jeszcze Ok jednak nie czyta juz tak jak nowa .
    Jesli koszty nie odgrywaja jakiejs wielkiej roli to czemu nie

    Wartosci z 32 wygladaja zbyt poprawnie przy takich wskazaniach z sondy , ciekawa sprawa ...

    Tak czy inaczej zrob to wszystko i zobaczymy jak auto bedzie wymiatac ..




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Logi APX prośba o sprawdzenie
    Przez mlody_mk2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 07:23
  2. Prośba o logi
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:26
  3. Prośba o logi :)
    Przez Hudy w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:46
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 14:41
  5. Logi - prosba o sprawdzenie,
    Przez matikte w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •