Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: garrett gt28rs jakie koszta

  1. #16
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    generalnie firma eltec to nie jest jakiaś żeźba...napisałem to w przenośni....a co do kasy...no to bede składał tylko na nowych cześciach...lecz jak to ktos powiedział ze najwazniejsze jest planowanie.....nie sztuka odłozyc pliczek kasy...jechac do tunera i niech on sie zajmie...przykładem jest to ze za turbawke w unitronicu powiedział mi 2000$ a u nas znalazłem szperajac za 3400zł oczywiscie nowa....wiec pytam gdybam i biore rózne opcje pod uwage zeby potem nie puknac sie w głowe ze przepłaciłem 3 tysie....a to ze nie chce jakiejs zeźby robic to chyba jasne.....wkońcu nie jeździmy kalibrami albo jakimis innymi padaczkami( bez obrazy bo zapewne sa wyjatki)
    a wiem ze jak zrobie to co mam czyli wycisne max z k04 to i tak bedzie niedosyt...i potem wymiana na garretta pociagnie poprawki w dolocie...ponowne strojenie itp...dlatego wole to juz miec za soba i niepłacic 2 razy....

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nawiazujac do Twojego wczesniejszego pytania ...
    Tak, potrzebujesz kolektor z 4 otworami do mocowania turbiny , te z 3-ma otworami i okraglym wejsciem sa pod K03 / K04 lub pod Eliminatora .
    Normalny Garrett ma takie wejscie ( zwane T25)



    Jesli chodzi o robione kolektory to musi to byc wysokiej jakosci robota zeby kolektor nie rozsypal sie po roku czy 2 . Nie widzialem z bliska jakie Eltec robi teraz kolektory choc slyszalem o kilku wpadkach z przeszlosci .
    Raczej doradzam gotowy




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Nawiazujac do Twojego wczesniejszego pytania ...
    Tak, potrzebujesz kolektor z 4 otworami do mocowania turbiny , te z 3-ma otworami i okraglym wejsciem sa pod K03 / K04 lub pod Eliminatora .
    Normalny Garrett ma takie wejscie ( zwane T25)

    Obrazek

    Jesli chodzi o robione kolektory to musi to byc wysokiej jakosci robota zeby kolektor nie rozsypal sie po roku czy 2 . Nie widzialem z bliska jakie Eltec robi teraz kolektory choc slyszalem o kilku wpadkach z przeszlosci .
    Raczej doradzam gotowy
    Pozdrawiam
    Też doradzam gotowy kolektor, wyspawanie go to jedna sprawa, druga-ważniejsza to poprawność konstrukcyjna. Może się na przykład okazać,że pięknie zrobiony kolektor cofa spaliny do silnika, przez co EGT rośnie do nieba Tuning w pewnych sprawach nie znosi oszczędności i potrafi się to zemścić okrutnie......

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czuje że to będzie stado 300 wychudzonych koni
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czemu wychudzonych? nie no narazie przemyślałem przeliczyłem.....ze niebawem robie kompletne orurowanie z fimcem.....od turbo do kolektora ssacego....dolot i strojenie.....ale z taką rezerwą pod nową turbinka....a na wiosne chcialbym wrzucic cos nowego...wszystko zalezy od $ a sa jakies firmy w polsce które zciagna mi graty z usa po dobrej cenie ?

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    JePawel-2005,
    Jeżeli chcesz wrzucic garreta to nie rób programu bo strojenie gtrsa to inna bajka i będziesz musiał robić to dwa razy

    [ Dodano: 11 Maj 2009, 22:22 ]
    Pawel-2005,
    To dobra propozycja dla ciebie
    http://moto.allegro.pl/item616069965...at_tuning.html
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zobaczymy Co Arttur mi odpisze bo zdam się na Jego rade....ale z drugiej strony to mam przeczucie ze za jakis czas bym zmieniał na wiekszy zestawik...w sumie TT mam dopiero pół roku (jak narazie jestem mega zadowolony i planuje je miec jak najdłuzej)i nie musze wszystkiego odrazu robić....robiac pokolei z rezerwa na leprze garty dłuzej bedę sie cieszył....a i kasowo duzo mniej boli

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Niestety ten zestaw sie nie nadaje .
    Jest on do aut z silnikami umieszczonymi wzdluznie a poza tym jest to Eliminator ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale i tak dzięki za dobre chęci...ja jestem cierpliwy...w tym roku nawet nie zrobie softu(wisienka na torcie jak to nasz kolega napisał)...chce wszystko przygotowac sobie pod nowe turbo ...wkońcu je załozyc(mam nadzieje ze jak najszybciej uzbieram plny na wszystko) no i zestroic....wszystko bedzie zalezało od $

  11. #26

    Dołączył
    May 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3
    Powiem ci pawel ze to wszystko to takie gadanie...
    ja mialem na orginalnym bamie zrobiony wydech kolektor + wtryski 440cc i gt28rs i mialem 313 koni i 390nM i byl ogieeeeeeeń, nie musialem zadnej pompy zadnych przednich intercoolerow itp, fakt faktem fajnie by bylo jak bys zrobil chlodnice oleju z przystawka i wiatrakiem na chlodnicy ktory nawet podczas postoju ci chlodzi olej... no i koniecznie dolot zrob z kwasowki bo te seryjne weze maja tendencje do zmniejszania przekroju podczas boostu

    niestety bylem mlody i glupi i zajechalem to turbo, no i po promocji kupilem nowe, tansze no i to nie bylo to samo, teraz znowu przesiadam sie na gt28rs i
    gadalem z Andrzejem koszt programu to 2200zł

    pozdrowka

  12. #27
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Caper, Gadanie o optymalnych rozwiazaniach zgodnych ze sztuka tuningu .
    Auto po wszystkim ma jezdzic bezawaryjnie w miejskich korkach i na wyscigach

    Idac tym tokiem myslenia mozna przyjac ze da sie gazeta i nie trzeba papieru toaletowego

    Chlodnica oleju jest zbedna jesli auto nie jest upalane codziennie na torze , w normalnych warunkach eksploatacji seryjna radzi sobie swietnie .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zobaczymy co przyniesie czas i jaka będzie sytacja z kasa.....bo od tego wszystko to zalezy.....fimca to juz bede robił teraz...pomimo ze seryjne daja rade na seryjnym programie....to wiem ze po programie juz niepowiem o garrecie beda się pocic....a turbo to nawet bym kupił od jakiejs zaufanej osoby która je załozyła i po niewielkim przebiegu stwierdziła ze chce wiecej...bo nowe to 3.5 koła.....a jeśli miałbym kupic turbo które nakreciło z 10 tys i było prawidłowo uzywane to niewidze w tym przeszkód...ale chyba mało takich okazji...

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No właśnie to takie gadanie daje rade sie nie ugnie może nie padnie powinno wytrzymać i sie wysrało
    Mniej więcej tak właśnie wygląda tuning samochodów które mijamy często na ulicach albo czytamy o nich na różnych forach. Ehh ci fachowcy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30

    Dołączył
    May 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3
    to mechanika, dzisial lata swietnie jutro masz awarie,
    nigdy nie masz pewnosci ze nawet te wspaniale rozwiazania beda lepsze,
    ale tak jak mowie @Arttur są rzeczy potrzebne i niepotrzebne.
    Ja nie mam TT wiec koncze juz swoja wypowiedz w tej sprawie

Podobne wątki

  1. Garrett 3076-R
    Przez rademenes w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 14:56
  2. Tuning 225-GT28RS
    Przez serwiTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 06:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •