Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: garrett gt28rs jakie koszta

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    garrett gt28rs jakie koszta

    Witam
    Generalnie chodza mi po głowie rózne pomysły...dzwoniłem do unitronica.....i przy załozeniu ze juz mam wydech(to juz zrobione) i ulepie sobie jakis dobry ic....i bede chciał do nich odstawic auto i zastac je z tą turbina co w opisie i moc 300-320km to koszt ok 10 koła....za turbinke wyliczył 2 tys dolarów....wymiana kolektora....dolot...troche węzyków...wtryski.....ale z moich poszukiwań wylookałem:
    http://www.promotormocy.pl/turbo.php
    wiec to jest 3.5 koła (chciałbym załozyc nową ....albo jakaś swieza od zaudanej osoby np na forum) oczywiscie wiem ze trzeba zmienic wtryski.....ale czy kolektory trzeba wymieniac? co jeszcze oprócz wtrysków nalezało by wymienic i orurowaniem? bo chciałbym znać koszt samych gratów ,montarzu i strojenia.....bo jeśli mam wymieniac ic....to musze podjac decyzje czy definitywnie zostajemy przy k04 czy w przyszłosci bedzie cos wiekszego...bo niechciałbym robic czegos 2 razy.. bo sie okaze ze fimc juz niedaje rady i okazało sie ze popełniłem bład nie dokładajac do forga(mysle ze w zupełnosci dałby rade)...wiec jeśli mozna to chciałbym sie dowiedzieć ile Was i mnie by to mogło kosztować...a jeśli temat się powtarza to sorki...ale szukałem(moze nieudolnie)
    pozdrówki

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Możesz dużo zaoszczędzić kołując graty sam, Andrzej trochę sporo przycina na częściach np mi za zamontowanie splitera krzyknął 1000zł
    Tak że jeżeli odejmiesz sobie te 3500 które by zarobił na turbo to wyjdzie ci realna kwota zrobienia takiego modu , z tych turbin najlepszą ofertą jest oczywiście GT28rs
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zakladajaz ze bedziesz juz mial FMIC i wydech to koszta zmniejsza sie drastycznie
    Nie radze Ci jednak robic calego wydechu przed zmiana turbiny bo na 100% bedziesz musial i tak przerabiac DP .

    Kolektor wydechowy musisz wymienic jesli zdecydujesz sie na prawdziwego Garretta .
    Jedynie Garretty przerabiane przez ATP ( zwane Eliminatorami ) pasuja pod seryjny kolektor ale zdecydowanie odradzam takie rozwiazanie .
    GT 2871 Eliminator dostarczy tyle lub odrobine mniej mocy co normalny GT28R a przy tym bedzie miec laga jak GT 3071 .

    Tak wiec musisz miec turbine , kolektor wydechowy , wtryski , bardziej wydajna pompe paliwa lub dodatkowa pompe wspomagajaca , nowe orurowanie od wyjscia z turbiny i nowe do wejscia .

    Nie wiem jednak czy jest to dobry pomysl zeby zostac przy seryjnych korbach .
    Nie moc lamie korby tylko wysoki momet obrotowy w niskim zakresie obrotow .
    GT 28R '' wstaje '' na tyle szybko ze trzeba podejsc to tego ryzyka z powaga .
    Oczywiscie tuner moze napisac program odpowiednio zeby zminimalizowac to ryzyko jednak zawsze istnieje prawdopodobienstwo awarji N75 lub innej ktora spowoduje zbyt duzy skok doladowania .....

    Masa aut jezdzi na seryjnych korbach z turbinami GT 28R GT 2871 a nawet T3/T4 i nic sie nie dzieje , jednak nie zmienia to faktu ze nie moge polecac i z czystym sumieniem doradzac tej drogi

    Co do kosztow i zakladajac ze nie wliczamy w nie FMIC-a i wydechu to mysle ze 15 tys powinno Ci wystarczyc na poczatek
    Nie orientuje sie jednak na 100% jakie sa w tej chwili ceny w polsce , niech mnie ktos poprawi jesli sie myle
    Z czasem trzeba tez pomyslec o wymianie sprzegla zawieszenia i hamulcow ...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wydech mam juz zrobiony pod moje k04.....no wiec pewnie trzeba bedzie go przerabiac....no ale szczerze to myslałem ze bez zakucia by się spokojnie obyło....i pompa paliwa zapewne juz nieda rady? bo myslałem ze uda mi sie zejsc troche ponizej tych 10 koła...a tu niestety nie jest tak rózowo

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W moim poprzednim poście brałem pod uwagę wymiane tylko turbo jeżeli mówimy o całym modzie od a do z to licz się z kwotą ok 20tyś
    W przypadku kiedy zaczniesz rzeżbić oszczędzać i kombinować to zemści się to szybko poważną awarią
    W okolicy 10tyś to możesz zrobić dobry FMIC porządny wydech z DP lepszy dolot dobre silicony w całej inst. turbo i dobry program, pozwoli ci to zajść w granice 260-70 koni
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeśli chodzi o wydech to mam to juz za soba...na fimca juz raczej mam patent...i sam to ogarne poprostu kupie odpowiedni ic i sam zrobie instalacje...a co do dolotu to łacznie z programem ok 2.5 tys w unitronicu....wiec w 4 tys się z tym zmieszcze...mysle ze węze przy tym turbo jeszcze nie bedą az tak potrzebne(moze sie myle)....i powoli jesli bedzie kaska zaczne kompletowac sobie czesci pod garretta gt 28rs
    jaka firme polecacie zeby zlecic dorobienie kolektora do nowego turbo? wydech w eltecu zrobili bardzooo dobrze...robił ktos u nich kolektor?

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    ATP produkuje większe kolektory dedykowane pod gt28rs - koszt około 300$.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ooooo to bardzo przyjemna cena......bo własnie pisze na gg z kierownikiem od elteca i koszta mi wyliczył na 2200zł....za kolektor....z przeróbka mojego dp pod k04..miesiac temu mi to robili....wiec 300 baksów to cena niezła....a jakie koszta przesyłki? bo turbo 3.5koła kolektor 300$ wtryski mysle ze za 1000zł ogarne...pompa podobno 400zł....poprzerabianie dolotu(i tak bym robił) napisze do unitronica jaki koszt wrzucenia tych gratów i mozna odkładac kaske jak cos

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    ooooo to bardzo przyjemna cena......bo własnie pisze na gg z kierownikiem od elteca i koszta mi wyliczył na 2200zł....za kolektor....z przeróbka mojego dp pod k04..miesiac temu mi to robili....wiec 300 baksów to cena niezła....a jakie koszta przesyłki? bo turbo 3.5koła kolektor 300$ wtryski mysle ze za 1000zł ogarne...pompa podobno 400zł....poprzerabianie dolotu(i tak bym robił) napisze do unitronica jaki koszt wrzucenia tych gratów i mozna odkładac kaske jak cos
    Ja kupowałem tu :

    http://www.034motorsport.com/

    koszt przesyłki do PL to 250$.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no koszt przesyłki troche sporawy.....to jest ten za 325 dolarów? myslałem ze garret rs bedzie miał mocowanie na 4 sruby?
    http://www.034motorsport.com/product...roducts_id=784
    no to 575 dolarów juz nie jest tak różowo...biorąc pod uwage ze trzeba przerabiać dp.. to jeszcze dojda koszta...to mysle ze w eltecu mu cos wyzeźbia z przerobieniem....chyba zeby sie zebrał w jakas wieksza ilosc i zamówił wieksza ilosc gratów i wtedy cena wysyłki sie rozkłada...ale jesli chodzi o ceny turbo to w polsce jest całkiem ok porównujac do tej stronki usa

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    no koszt przesyłki troche sporawy.....to jest ten za 325 dolarów? myslałem ze garret rs bedzie miał mocowanie na 4 sruby?
    http://www.034motorsport.com/product...roducts_id=784
    no to 575 dolarów juz nie jest tak różowo...biorąc pod uwage ze trzeba przerabiać dp.. to jeszcze dojda koszta...to mysle ze w eltecu mu cos wyzeźbia z przerobieniem....chyba zeby sie zebrał w jakas wieksza ilosc i zamówił wieksza ilosc gratów i wtedy cena wysyłki sie rozkłada...ale jesli chodzi o ceny turbo to w polsce jest całkiem ok porównujac do tej stronki usa
    Tak - to ten kolektor. Co do rzeźbionego kolektora : wbrew pozorom jego zaprojektowanie to nie taka prosta sprawa. Nie polega to tylko na pospawaniu kilku rurek. Ale każdy orze jak morze

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pawel-2005,
    Tak zaczyna się właśnie rzeżbienie, jak nie masz kasy na garreta i 300kucy zrób porządek z tym co masz i ciesz sie bezawaryjną jazdą
    kyfy,
    Jak się bryka z 300hp na ośce :P
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Pawel-2005,
    Tak zaczyna się właśnie rzeżbienie, jak nie masz kasy na garreta i 300kucy zrób porządek z tym co masz i ciesz sie bezawaryjną jazdą
    kyfy,
    Jak się bryka z 300hp na ośce :P
    Dobrze się bryka, problemów z trakcją prawie żadnych. Zawias daje radę ,a garrecik wstaje późno - ale pompuje do odcinki 1.3 bar

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kyfy,
    Powiedz jak jest z tym lagiem w eliminatorze czuć go bardzo. Jaki moment masz teraz może jakiś wykres byś rzucił :P
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    My?lEnIcE
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    kyfy,
    Powiedz jak jest z tym lagiem w eliminatorze czuć go bardzo. Jaki moment masz teraz może jakiś wykres byś rzucił :P
    Można się przyzwyczaić - dla mnie ważniejsze jest to że to turbo pompuje do odcinki naprawdę nieźle. Wykres wrzucę oczywiście,ale po korekcie DP - powinno być coś więcej

Podobne wątki

  1. Garrett 3076-R
    Przez rademenes w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 14:56
  2. Tuning 225-GT28RS
    Przez serwiTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 06:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •