Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: TT 1.8T quattro 180KM v GOLF MK5 GT albo GTi

  1. #1
    matyys14
    Gość

    TT 1.8T quattro 180KM v GOLF MK5 GT albo GTi

    mam pytanie ktory z tych samochodow jest lepszy ogolnie znam mniej wiecej juz odpowiedz na to pytanie ( TT ) ale chcialbym sie upewnic moze ktos mial okazjee albo mial kiedys jezdzic golfem jakie sa wasze spostrzezenia na temat tych dwoch aut

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    sory matyys14, ale to jak porównywanie poloneza do maluch 126p
    jeżeli jeszcze tego nie wiesz to Ci wytłumaczę hierarchię niemieckich samochodów w kolejności:
    1.Meredes
    2.BMW
    3.Audi (choć tu bym polemizował bo dla mnie audi zawsze bylo lepsze niż zasrane bumy)
    4.VW
    5.Opel

    więc myśle że temat już jest wyczerpany w zupelności
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Widze ze juz zrezygnowales z Mercedesa SLK - szkoda bo fajny

    Jezeli chcesz z rodzina i kudlatym psem jechac na wakacje to na pewno Golf lepszy.

    Jezeli chcesz miec fun i fajna furke i to jest podstawowe kryterium wyboru samochodu to na pewno TT kasuje Golfa - zwlaszcza Golfa w dizlu...

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    max1236454, absolutnie sie z toba nie zgodze.
    obecnie w niemczech audi jest firmą nr 1 , na drugim miejscu bmw , na trzecim mercedesy. kilka lat temu faktycznie była taka kolejność jak napisałeś , ale po wpadce z mercedesem W-220 , W-211 mercedes spadł na trzecią pozycje , audi natomiast mocno odbiegło od konkurencji modelami po 2004 roku ( "przewaga dzieki technice" , rewelacyjna jakość wykonania, bardzo dobre silniki - zwlaszcza diesle, bezawaryjność)

    nie jest to tylko moja prywatna opinia , w większości niemieckich testów tzw wielkiej trójki wygrywa audi ,w społeczeństwie niemieckim również jest przeświadczenie o wyższości audi nad konkurentami ( często jestem w niemczech służbowo, wiec w wolnym czasie jest okazja do porozmawiania z "tubylcami" o motoryzacji : )
    )

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    kamilradosc, NIEWIEM SK¡D MASZ TE INFORMACJE JEżELI Z GAZET MOTORYZACYJNYCH TO SIĘ ZGODZĘ (sory za caps lock) ale w świadomości niemców niestety obowiązuje dalej taka hierarcha, to co wyprawia ostanio audi (+) jest super a to co merc zwłaszcza nowe modele (-) dziadostwo takie i kosztuje tyle kasy, ale jeżeli wypalisz pytanie do niemca statystycznego, czy nawet polaka, o najlepsza mu znaną markę z pewnością odpowie mercedes, bumy i audi - w takiej właśnie kolejności i nie powiesz mi że jeżeli bez względu na koszty bierzesz masz do wyboru audi (r czy lamborgini ()Murciélago) wzioł bys audi. to już inna klasa

    i wracając do merca mówienie o poszczególnych modelach nie ma sensu bo jak toyota wypuściła yarysa to wszyscy też zaczeli obsmarowywać markę a jednak toyota i tak bije większośc konkurencji na glowę sprzedażą nawet po wpadce z yarysem

    i to tak jak by mowić że kia zaczyna konkurować z bumami mercami i audi choć ostatnio kia zaczeła robić super samochody to jednak "nigdy" nie zdobędzie takiego prestiżu jak ma konkurencja
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    wziąć
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    81
    Przy czym Yariska też się doskonale sprzedaje, bo biorą je szkoły nauki jazdy i ośrodki egzaminacyjne.(każda porządna szkoła >10 i ośrodki chociażby w samej Wawie mają z 50).

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    max1236454, co do pytania niemca o faworyta wielkiek trójcy - pytałem kilku i audi jest numer 1 , co do polaków to wydaje mi się że w polsce opinia o wyzszosci merca nad innymi niemieckimi samochodami wynika z mitu mercedesa ( mercedes to mercedes ) i bazuje głownie na samochodach raczej starszych niz nowyszych ( w 124 , w 210 , w 140).

    obecnie porównując np A6 , E klase i 5iątke bezapelacyjnie wygrywa Audi i Bmw zostawiając merca daleko w tyle. To samo jest w klasie średniej ( A4 , Cklasa , 3)

    Poza tym mowiac o modelach merca wspomnialem tylko o tych najbardziej popularnych , uwazam ze lwia czesc merców z lat od 99 do 2006 do była techniczna porażka ( biorąc oczywiście poprawkę na aspirację marki).

    Jesli jeszcze ci mało to zerknij na aktualny raport DEKRY o awaryjności poszczególnych samochodów - mercedesy naprawde za dobrze nie wypadają.

    A co do wyboru czy lamborghini i r8 - brałbym Lambo ( silnik od Audi )

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    wziąć
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    81
    Silnik w Murcielago jest od Lamborghini, jak i w R8, tyle że od Gallardo.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Elbl?g
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    35
    Swojego czasu dużo jeździłem W210 (2001r) 320CDI Avantgarde kombi, i byłem z niego bardzo zadowolony , bardzo duzy, wygodny, ekonomiczny(11l w miescie 7 na trasie) i jak na takiego klocka to się ruszał (200 ps-ów) i co ważne nigdy nie mialem z nim problemu :P Uważam ,że porownanie go do audi a6 2,5 tdi czy bmw (nie wiem jakie tam były silniki) nie ma sensu Oczywiście nowe modele Audi robią wrażenie tj. A5 Q5 czy nowe A4, czy A6 ale wkrótce mercedes i bmw wypuszczą nową E klase i serie 5,ktore powinny przywrocić im chwałę. Obecnie produkowane modele są już przestarzałe(produkowane chyba od 6 lat?).

    Pozdrawiam.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    snopx, u mnei w domu równiez był w210 ale niestety przed liftem. samochod kupilismy jako prawie nowy ( roczny , przelot niecale 40 000) , przez 10 lat uzytkowania tego samochodu zrobil ponad 300 000 km bez zadnej powazniej usterki

    i dlatego wlasnie uwazam ze sława mercedesa opiera sie głownie na starszych samochodach ( niezawodnosc , wykonanie)

    natomiast modelami typu w 220 , w 211 , w 203 mercedes zniszczył prestiż ktorego budowa zajela mu lata. ( bardzo awaryjne silniki , korozja , awaryjne zawieszenie , problemy z elektryką)
    nawet najnowszy model e klasy ( w 212 ) w porownaniu z aktualnym audi a 6 i bmw 5 ( samochodami konstrukcyjnie o klase starszymi) przegwyra pojedynek - był jakiś czas temu test w auto świecie , jedyna przewaga E klasy to lepsze wyposażenie standardowe. ( gorsze wykonanie - porównywalne z klasą C , silnik 4 cylindrowy , niewygodne fotele itp) wiec ciekawe co bedzie jak bmw i audi w przyszlym roku wypuszcza nowe modele

    w ostatnich latach wyraznie widać oszczedzanie na kostrukcji merców , co wyraznie odbija sie na wizerunku marki.

    i to chyba tyle w tym temacie

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    A4 vs BMW 3(coupe) ?? Wygrywa A4 ?? muehhehe

    oj chyba nie ) tzn. jakimi kategoriami się kierujesz ? Jak dla mnie BUMA niszczy A4 pod kazdym względem.
    Czarne jest piękne

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    xylo, A4 niestety nie jest dostępne w 3 furtkach , wiec lepszym porównaniem jest A5 i Bmw 3 coupe. Jakimi kategoriami? Faktycznie Buma napewno daje większą frajdę z jazdy ( świetne wyważenie, napęd na tył ) ale pod względem wykonania ustępuje audi ( wątek dotyczy raczej tego ktora z marek jest bardziej prestiżowa )

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Kamil troche chyba pomieszałeś...

    A5 możemy porównywać z BMW 6 - pojedynek według mnie wygrywa bezapelacyjnie BMW..
    A4 z BMW 3 - sedan, wolałbym Audi, ale nigdy nie kupiłbym sedana wiedząc że jest dostępne tak zajebiste coupe =] to BMW znowu górą...
    Wykonanie ?? Wnętrze, napęd, bryła na + BMW, silnikna + dla Audi ;]

    A jesli chodzi o prestiż ? ... W mojej subiektywnej ocenie nadal wygrywa BMW
    Czarne jest piękne

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    XYLO ,zawsze staram sie dwa razy sprawdzic czy nic nie pomieszałem zanim wyślę posta.

    zgodze się z Tobą ze bmw 6 wygrywa z A5 , jednak to jest inna klasa pojazdów - audi A5 jest odpowiedzią audi na Mercedesa CLK i BMW 3 coupe. Chyba w przyszłym roku audi ma wypuscic samochod klasy BMW 6 i Mercedesa CL - Audi A7 ( proponuje sprawdzic w necie bo nie jestem pewien czy to ma byc A7 czy coś innego)

    Tak wiec majac do wyboru coupe Audi ( A5 ) i BMW ( 3 coupe) wybrałbym audi

    pzdr

  15. #15
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    XYLO. jak BMW takie zajebiste to po jezdzisz audi ...dziwne te twoje wypowiedzi z ktorych wynika ze jestes fanboyem BMW...hehehe spoko ja tam wbijam w dresowozy!!!a tak nawiasem mowiac mam rodzine w niemczech i kazdy ***** niemiec ktorego spytasz(mam na mysli tych na poziomie) zasmieje Ci sie w twarz i powie hehe ze BMW to dla TURAASOW
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Tt 180km vs vw golf mk2 limited 210km
    Przez djksyy w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 10:01
  2. TT 180km vs Golf V & Omega 2.0
    Przez Masster w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 20:52
  3. audi TT (1.8l 180km) vs vw golf V (2.0l 170km)
    Przez alek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 21:19
  4. Różnice pomiędzy TT 1.8 180KM i QUATTRO 180KM
    Przez allkado w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •