Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 217

Wątek: dystanse - moje zmagania

  1. #31

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    enzo to ty mi powiesz ze jak mam zapier elac ponad 200km/h i mam wierzyć ze te 7mm aluminium utrzyma moje koła a jak masz małe bicie to ci same odpadną nie potrzeba żadnej dziury
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    ENZO ..... zastanów się...

    Dystans przelotowy jest ściskany. Wytworzona przez to ściśnięcie siła jest tak duża, że powoduje potężną siłę tarcia między piasta i dystansem i felgą - niemożliwą do pokonania nawet przy ekstremalnej jeżdzie. Dystans nie jest ani ścinany, ani zginany, ani też skręcany. Ten zestaw może "puścić" jedynie przez zerwanie gwintu śruby lub gwintu piasty (w zakręcie są wyrywane). Przy przyspieszaniu lub hamowaniu - śruby są ścinane. Ale są stalowe. Mała szansa. Sruby musiały by być bardzo długie (dlatego nie stosuje się bardzo szerokich dystansów- ja mam 17 mm) żeby zostały ścięte np. masą pojazdu przy zablokowanym kole.

    W "Twoich" dystansach jedynie gwint aluminiowy trzyma koło. Nie stalowy gwint śruby- tego nie zerwiesz. Ale właśnie gwint aluminiowy w dystansie. Bo śruba nie wchodzi w piastę !
    Ten aluminiowy gwint w dystansie jest najsłabszym ogniwem.
    Jak się zachowa w ekstremalnych sytuacjach? A co będzie, jak ktoś za mocno maszynką dokręci koło (zerwie gwint niepostrzeżenie) ? Jak mocno takie kółko przykręcać? Jaką siłą? Strach się bać!

    Porównaj te dwa rozwiązania i kup przelotowe dystanse.
    I jeszcze coś. Lotnicze, czy kosmiczne- to akurat nie ta bajka. TT to nie samolot.

    DORKNEST....

    Napisałem, o ile piasta ma takie dodatkowe wloty gwintowane !!

    BTW..
    Można też użyc gwintowanego otworu - mocowania tarczy. Wtedy w dystansie musi byc tez przelot niegwintowany i pogrążony jak u ENZO (łeb się musi schować). Może to właśnie powinien zrobić ENZO. Wykręcić śruby mocujące tarczę, wkręcić tarcze wraz z dystansami -(używając pogrązonych wlotów niegwintowanych w dystansie), a następnie w gwintowane przykręcić koło, stosując dłuższe stalowe śruby, tak żeby weszły w piastę.
    To było by logiczne!!!!
    Zastanawiam się tylko - po co gwinty w tych przelotach dystansu dla śrub kół?

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Straszne zamieszanie sie zrobilo w tym temacie

    Generalnie wine za to co sie stalo ponosi bezapelacyjnie producent dystansow .
    Jesli ENZO ma byc czemus winny to tylko dokonania wyboru zlego produktu ....

    Czesc z Was nie zalapala widze o co chodzi i tu z kolei winie za to idiotyczne i nielogiczne podejscie producenta do tematu .

    Przykrecanie felg do dystansu stosuje sie powszechnie ale tylko i wylacznie w przypadku dystansow zmieniajacych rozstaw srub . Jednak nie jest to zrobione w taki sposob jak omawiane dystanse lecz tak jak robi to H&R

    lub :

    jest tam stalowy gwint , nie aluniniowy ...

    Stosowanie tego rozwiazania w dystansach nie majacych na celu zmiany rozstawu jest nielogiczne

    Teraz... Jesli dystans byl przykrecony do piasty a sruby ktore mialy za zadanie przykrecic do niego kolo spotkaly sie z piasta ( otwory z gwintem dla kol zajete przez sruby mocujace dystans ) mimo ze nie docisnely jeszcze felgi to dalsze dokrecanie felgi powoduje ze sruba wsparta na piascie odpycha od piasty przykrecony do niej dystans.
    Na prawde nie trzeba duzej sily zeby zerwac aluminiowy gwint w takich okolicznosciach

    Byl juz na forum temat w ktorym odradzalem dystanse tego typu , tak czy inaczej ciesze sie ze ze nie odpadlo kolo przy 200km/h






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    ja tez kupilem dystanse cos na podobe enzo nieprzelotowe tylko ze moje mają szpilki zeby przykrecic kolo bede montowal w piątek i ciekawe jak to sie sprawdzi

  5. #35

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Arttur - dziękuję CI , wiedziałem, że Ty bez problemu zrozumiesz o co chodzi.

    Czyli mam rozumieć, że gdy dystanse nie zmieniają rozstawu śrub to lepiej kupić przelotowe? Czy poszukać takie jak H&R ze szpilkami ?

    Gibson - powiedz coś bliżej o tych swoich gdzie kupiłeś itd.?

    Do wszystkich co mi ciągle mówią, że mam się cieszyć, że się nie zabiłem, po przykręceniu dystansów nie rozwinąłem prędkości większej niż 30km/h bo już wtedy było czuć bicie

    Co do tego, że te dystanse trzymają się na 7mm aluminium, to pytam na ilu trzyma Wam się sama felga oryginał, na 4mm aluminium?

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ENZO, To nie chodzi o to tylko o fakt ze stalowa sruba jest wkrecona w aluminiowy gwint . W serji wiesz ze tak nie jest .
    Teraz z kolei nie wiem o czym piszesz odnosnie tych 4 mm , chodzi Ci o miejsce gdzie jest leb sruby

    Jesli dystanse nie maja zmieniac rozstawu to tylko przelotowe + oczywiscie odpowiednio dlugie sruby.
    Nie ma sensu dawac wiekszych niz 20mm .


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez ENZO
    Co do tego, że te dystanse trzymają się na 7mm aluminium, to pytam na ilu trzyma Wam się sama felga oryginał, na 4mm aluminium?
    w stalowych bedzie ok 7mm ale to jest stal a w moich alu jest ponad 1cm
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  8. #38

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Arturr czyli jeszcze raz abym był tym razem pewny, mam kupić porządne dystanse przelotowe i długie śruby do nich, nic mi się z nimi nie stanie? Rozumiem, że Ty u siebie też masz przelotowe ( bo gdzieś czytałem że masz 17,5mm na stronę). Jeśli u Ciebie dystanse wytrzymują taką moc to zakładam do siebie bez obaw. Tylko muszę znaleźć gdzieś produkt H&R. Chcę dać 20mm na tył i na przód. Felgi mam seryjne.

    Wybaczcie jeśli byłem zbyt porywczy w niektórych moich wypowiedziach, ale ciężko było to wszystko wytłumaczyć (jak czytałem po raz setny, że mam kupić śruby dłuższe o 20mm ) a i nerwy związane z wczorajszymi przeprawami dały też znać o sobie.

    Wiem moja wina, że kupiłem dystanse z aluminiowym gwintem, z mojej strony jest to totalna bezmyślność i do tego się przyznam, cóż każdy popełnia błędy a na nich się najłatwiej uczy, wybaczcie

  9. #39

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi
    najlepiej kup przeloty z jednym otworem do mocowania dystansu do piasty w tym miejscu co sa tarcze przykręcone na 1 śrubę nie będą spadać i łatwiejszy montaż
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Summa summaruum :

    1.Jeżeli nie zmieniamy rozstawu - przelotowe, całkowicie aluminiowe (THE BEST)

    2.Jeżeli zmieniamy rozstaw, bo np. fele mamy 5x112 to te co pokazał ArrTTur aluminiowe, z gwintami stalowymi na stalowe śruby kół. ale...ja osobiście nigdy bym nie zastosował tego rozwiązania. No, chyba że (co podejrzewam) wewnątrz takiego dystansu zmieniającego rozstaw znajduje sie stalowa płyta zintegrowana z przelotami i tymi stalowymi gwintami, czyli inaczej mówiąc jest on de facto stalowy "zatopiony" w udarowe aluminium. Aluminium jest tutaj tylko "koszulką".

    Szczęściem ENZO było to, że nie zastosował śrub krótszych. Nie tak od razu poczułby błąd i mógłby wtedy się rozpędzić

    A to moje 17 mm - tył.
    http://lh5.ggpht.com/_4j9CBHLb0u0/Sf...2/IMG_0109.JPG

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  11. #41

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    link iceboy nie dziala :P
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ENZO,
    No właśnie wszystko przez te twoje nerwy ważne że sprawa się wyjaśniła tego sprzedawce omijajmy z daleka i tego typu podobne wynalazki.
    Po raz kolejny potwierdza się że warto kupować produkty sprawdzonych i renomowanych producentów a wydane pieniądze zwrócą sie w czasie bezproblemowego użytkowania
    Ale pewnie i tak zaraz znajdzie sie ktoś kto wrzuci linka do jakiegoś bubla i bedzie pytał co otym sądzicie na takich ludziach żerują właśnie cwaniacy wciskający nam tanie gówna
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    ENZO,
    No właśnie wszystko przez te twoje nerwy ważne że sprawa się wyjaśniła tego sprzedawce omijajmy z daleka i tego typu podobne wynalazki.
    ...
    Jak na razie nie wiemy co zrobi(ł) sprzedający. Ma on też inne rzeczy, a także przelotowe dystanse, więc nie rozumiem czemu niby mamy go omijać? Prawie 6k zadowolonych użytkowników, 3 przypadki niezadowolenia. Rozumiem, że napiszesz o omijaniu tego produktu, ale nie wiem czemu sprzedającego?!

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Darson,
    Ato dla tego że np. jak raz na danej stacji benzynowej kupie berbeluche to pomimo 50tyś zadowolonych klientów już tam więcej nie dokonam zakupu paliwa a ty
    Jak w przykładowym warsztacie sam. raz podmieną mi część lub zepsują auto to więcej do nich nie pojadę a ty
    Wątpie żeby sprzedawca dystansów przyznał się do swojego błędu i zwrócił ENZO kase a powinien tak zrobić dla zachowania twarzy jeżeli tak się stanie zwrócę mu honor
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Myślę, że z przelotowymi dystansami od tego sprzedawcy nie powinno być problemu, w moich akurat nieporozumieniem jest gwint aluminiowy - oczywiście po czasie przeczytałem, że taki gwint się bardzo szybko wyrabia.

    Sprzedawca zaproponował upust na następne ( oczywiście nie skorzystam), no chyba, że kupię od niego przelotowe ale jakoś też mi się nie widzi. Nie wiem, może to ja mam trochę za długie śruby i dlatego to przeszło dystans?

    W każdym bądź razie, dystansom z aluminiowym gwintem mówimy NIE. Tylko czemu to ja musiałem sprawdzić ich skuteczność ale czego się nie robi dla dobra ogółu, myślę, że temat wyczerpany a więc nie ma co się już rozwodzić robiąc OT

Podobne wątki

  1. dystanse
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 20:35
  2. dystanse
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 21:21
  3. Dystanse kół
    Przez matber1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 22:39
  4. dystanse
    Przez edwardboss w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •