Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Wątek: problem z temperaturą

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    OLSZTYN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20

    problem z temperaturą

    Witam panowie mam problem i nie bardzo wiem jak go rozwiazać wymieniałem kompletny rozrząd wszystko firmowe sprawdzałem pod vagiem i nie ma błędów.Ale zauwazyłem że skacze mi temperatura normalnie jak jade w trasie to trzyma 90st.ale jak na postoju sie zatrzymam to wzrasta mi prawie na 110 120 i dopiero włącza się nawiew.potem opada.znowu jak jade to wraca wszystko spowrotem do 90st.miał ktos może podobny przypadek i coś poradzi dzieki.

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Sprawdź czy masz płyn chłodzący w układzie przy wymianie pompy wody napewno coś wyleciało i jak mechanik nie uzupełnił to mogą być takie objawy, że na postoju się grzeje a podczas jazdy chłodzi go pęd powietrza.

    Poza tym zalecana jest również całkowita wymiana płynu przy wymianie rozrządu, bo i tak część wylatuje
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Mam to samo, jak jadę wskazówka jak zabita na 90 , zatrzymam się minuta i jest 110 120, ja zaczynam od wymiany termostatu

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    OLSZTYN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez ENZO
    Mam to samo, jak jadę wskazówka jak zabita na 90 , zatrzymam się minuta i jest 110 120, ja zaczynam od wymiany termostatu
    Płyn zalałem nowy i nie ma braku.też się zastanawiam nad wymiam nad wymianął termostatu ale mechanik mówi że jest ok.sprawdzał pod vag.i wszystko jest ok.może to coś innego?

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    może jest coś z napinaczem paska klinowego jest za luźny i nie napędza pompy bo termostaty w naszych autach jak się psuję to w większości przypadków raczej nie trzymają i silniki się chłodzą
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Sandomierz
    Posty
    62
    Pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu a nie paskiem klinowym,może czujnik temperatury?
    Pozdrawiam!!!

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrna
    Posty
    42
    Witam

    U mnie wg. wskaznika temp silnika dochodzi momentami do 110, na climatronicu rosnie do 90 i na tym sie zatrzymuje.W wolnej chwili podepne sie pod VAG i sprawdze jaka faktycznie jest temp.
    U mnie plyn chlodzacy nowy, poziom ok, silnik pracuje normalnie.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Cytat Zamieszczone przez conradostt
    Pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu a nie paskiem klinowym,może czujnik temperatury?
    Pozdrawiam!!!
    Masz rację mój błąd samochody mi sie pomyliły
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    KARLOS, czujnik który jest odpowiedzialny za wentylator- też to mi to padło i na postoju grzał się do 110. problem nie wyskakuje na vagu. koszt 150 zł

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    2
    mam ten sam przypadek...zwroc uwage na wskaznik temp podczas przekrecenia stacyjki na zaplon i po uruchimieniu...bo moj raz startuje z poziomu 0 a raz z poziomu 50 stopni....druga sprawa wstukaj klimatronikiem kod "51" wtedy zobaczysz rzeczywista temp w moim przyapdku gdy na liczniku mam pod 120 stopni na klimatroniku trzyma idealne 90 pozdrawiam

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na kanale 51 jest zawsze 90 sprawdzaj na kanale 49
    Poza tym taka rada samochody już swoje mają i zestaw w postaci dwuch czujników temp i nowy termostat rozwiąże problem na następne klilka, lat i tyle na temat
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Nie do końca się z tym zgadzam, ze nowy termostat lub czujnik pomoże. Mam sytuację taką że podczas jazdy idealnie 90, natomiast gdy stoi autko temp musi dojść do ok 110 żeby załączyły się wentylatory. Dodam ze wymieniałem rozrząd, pompę wody, płyn, termostat i czujnik od wentylatora.

    BTW. jak sprawdzić temp na climatronicu?

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    gładki,
    Jest to standartowy pakiet, w twoim przypadku sprawa leży po stronie wadliwej elektryki i tu skłaniał bym się do pierwszego biegu went. może być uszkodzony lub moduł który zarządza tym systemem,znajdziesz go pod akumulatorem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    gładki,
    Jest to standartowy pakiet, w twoim przypadku sprawa leży po stronie wadliwej elektryki i tu skłaniał bym się do pierwszego biegu went. może być uszkodzony lub moduł który zarządza tym systemem,znajdziesz go pod akumulatorem
    o dzieki za info!
    Moduł jest naprawialny?
    Jak zweryfikować na 100% usterkę?

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gładki

    BTW. jak sprawdzić temp na climatronicu?
    Wciskasz przycidk recyrkulacji i trzymajac go naciskasz strzalke do gory ( ta od kier. nawiewu ) nastepnie pokretlem od temp . wybierasz nr kanalu , temperatura bedzie pod 49 .

    Jesli chodzi o wiatrak to bez problemu rozpoznasz czy kreci sie na 1 biegu czy od razu wlacza sie na 2-gim . Pierwszy bieg - wiatrak chodzi ale musisz to widziec i wsluchac sie zeby to wiedziec , 2- gi bieg , wiesz to bez cienia watpliwosci

    Jesli plyn byl zmieniany nie dawno to jest jescze prawdopodobienstwo ze Twoje problemy maga wynikac z nieprawidlowego odpowietrzenia systemu ..




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Problem z temperaturą zewnętrzną
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 12:34
  2. temperatura zewnętrzna-problem
    Przez bonq w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 08:26
  3. Problem z temperaturą i obrotami.
    Przez TTrix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 17:02
  4. Problem z temperaturą
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 23:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •