Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: Nowe fotele do starszej TT

  1. #46

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Kilka fotek strzelonych na szybko, mocowanie foteli wymaga jeszcze drobnej korekty. Fotele bimarco expert, pasy 3 punktowe sparco + grube nakładki sparco

    Konkluzje dotyczące montażu:

    - przeróbka pod oryginalne przesuwne szyny była dość pracochłonna, a to coś za nisko a to coś za wysoko, a to za bardzo w lewo a to obciera o drzwi. Expert jest dość małym fotelem a i tak weszła na styk, trzeba było przerobić jeszcze dodatkowo mocowania aby fotel siadł niżej.

    Konkluzje co do jazdy i wygody:

    wsiadanie wysiadanie - masakra, chociaż już to opanowałem to i tak wygląda to dość śmiesznie w te same kubełki wsiadałem w a4 bez żadnych problemów ale tam otwór drzwi jest większy i linia dachu dużo wyżej.

    Ogólne wrażenia z jazdy - też masakra ale na plus jak już się wbiję w fotel i przypnę mocno pasami . Trzymanie boczne bez porównania, całe czucie auta się zmienia przy czym wcale nie odczuwam twardości foteli, zamontowane zostały pod dość dużym kątem dzięki czemu oparcie nie jest pod kątem 90% , siedzi się bardzo wygodnie.

    Ot i tyle, zostało minimalnie przerobić mocowanie foteli, oraz pasów z tyłu ( nie mogę dokupić odpowiedniej śruby) oraz najważniejsze, zabudować gołą blachę za siedzeniami.

    Polecam wszystkim którzy chcą sobie stworzyć fajny klimat podczas prowadzenia auta, do tego teraz gwint, wydech i na ten rok starczy
















  2. #47

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Wałbrzych/Galway
    Posty
    62
    Gratulacje Jak dla mnie 1sza klasa, swietnie sie to prezentuje.

    Pozdrawiam
    180 Q + Mody Cel 270-280KM

  3. #48

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    a mozna dostac jakies kubły dedykowane do tt, gdzie wszytsko pasuje w montazu bez przerabiania?

  4. #49

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Posty
    39
    Super sprawa Bardzo fajnie to wygląda
    ..::Srebrny-najpiękniejszy i jedyny słuszny kolor::..

  5. #50

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    GIBONS - raczej takich nie ma, montaż kubłów możesz zlecić jakiejś firmie - ale najlepiej samemu dopasować sobie wysokość oraz pochylenie oparcia, u mnie to przebiegało metodą prób i błędów. Nie polecam nikomu montażu foteli kubełkowych na "stałe" czyli bez regulacji przód tył, ponieważ nie będzie się dało z nich wysiąść przy wymiarach TT. W większych autach się to sprawdza.

    Jeśli ktoś chce, mogę podpowiedzieć dokładnie jak i co rozwiercić, przewiercić doszlifować aby zaadaptować model expert do naszych ori szyn. Każdy kubeł ma inną szerokość, dlatego najlepiej robić to powoli samemu. Wiem, że są jakieś dedykowane szyny przesuwne pod montaż foteli kubełkowych do audi TT ale to drogi wydatek i chyba są tylko do kubłów z mocowaniem dolnym.

    tak dla zainteresowanych, to ten sam model co mam w swoim TT tylko obszyty skórą to dopłata ok 400zł za fotel, może to wyglądać ciekawie chociaż ja za skórą nie przepadam.

    Można też oczywiście pokusić się o lepsze zestawy typu fotele sparco + 5 punktowe pasy, ale to już wydatek min. ok. 6-7 tyś. Mnie mój zestaw starcza i daje to co miał dawać, czyli większa integracja z autem.

    Teraz niech mi ktoś powie, jak najprościej dezaktywować wspomaganie kierownicy, bo ten bajer też mi się wydaje zbyteczny w moim widzeniu auta sportowego

    PS: jeśli jeździcie z płcią piękną to ma to swoje plusy i minusy, plusy to:
    -po prawidłowym mocnym zapięciu w pasy szelkowe nie sięga o pokrętła od głośności radia ( ja ledwo sięgam).
    - minus to narzekanie podczas wsiadania/ wysiadania, chociaż ku mojemu zdziwieniu moja luba która jeśli jedzie przede mną bmw seria 3 z wielkim znaczkiem na klapie pyta się jakiej marki to auto to ostatnio jak wysiadaliśmy stwierdziłą " no z zewnątrz to fajnie wygląda nawet" uznałem to za sukces w porównaniu z pierwszym zetknięciem i stwierdzeniem " co ty foteliki dziecięce zamontowałeś"

  6. #51

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    ładnie wyszło ale przeraża mnie samo wsiadania i wysiadanie z tego ) W lato to połowa problemu bo ogólnie jesteś lekkoubrany, buty czyste, kurtka sucha...
    Ale zima ?? wszystko pewnie będzie ujeba....ne
    Czarne jest piękne

  7. #52

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    W kurtce nie ma szans wsiąść do tego, ale nie przeraża mnie to bo w zimę nie tykam tego auta. Pisałem wcześniej, że TT-ką jeżdżę przy dobrych wiatrach raz na tydzień jak znajdę czas. Gdyby to było auto do codziennego użytku to w życiu bym nie wsadził do niego takich foteli, ale z drugiej strony nigdy bym nie kupił takiego auta do jazdy na co dzień

  8. #53

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    no i w tylek w zime byloby zimno :P

  9. #54
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a jaki koszt takich fotelików?

  10. #55

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Jeden fotel + najtańsze mocowanie do niego to ok 900-1000zł. Pasy sparco 3 punkt z homologacją 270zł za sztukę. Plus nakładki z tego co pamiętam po 60zł za sztukę. Całość jakieś 2700zł plus trochę zabawy

  11. #56
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no sporawo ale efekt naprawde kozak....ja pewnie bym sie na to zdecydował zeby nie poduchy i podgrzewanie...no i czasem sie zdazy uzywac tylej kanapy w roli wyjscia awaryjnego..bo to ze tam jest ciasno to mam gdzies..ja tam awaryjnie nie siadam

Podobne wątki

  1. Fotele z MK2 w Audi TT MK1
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 21:41
  2. Fotele z 8J do 8N
    Przez Piotr Orlik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 07:02
  3. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  4. Fotele z MK2 do MK1
    Przez RETTEVER w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •