Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 56

Wątek: Nowe fotele do starszej TT

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    Nowe fotele do starszej TT

    Witam, ostatnio zacząłem rozważać wymianę foteli w TT.

    Jeżdżę bardzo dużo (300km dziennie) po naszych polskich, krzywych, dziurawych drogach na felgach 17" z oponami 235/45 i ostatnio zaczynam odczuwać dość poważny ból pleców. Przez jakiś czas nie wiedziałem co to może być, ale po pewnym czasie stwierdziłem, ze nic innego nie może być przyczyną bólu pleców u dwudziestolatka niż setki godzin spędzone w sportowym samochodzie.

    Moim zdaniem (!) fotele w TT są złe. Nie są ani wygodne, ani sportowe. Przy dłuższej jeździe plecy są zmęczone jak po całym dniu robót w kopalni, a trzymanie boczne do najlepszych nie należy. Quattro daje rade, ale fotej już nie i zdarza się niebezpiecznie z fotela wysunąć. W tej kwestii nowa TT rządzi, tam jak się siada to już wiadomo jak będą się sprawować.

    Dobra, ale ja nie o tym. Czy jest możliwość zmiany foteli w TT? Mam na myśli wsadzenie zupełnie innych z innego auta (raczej Audi). Na przykład fotele z A5 albo z nowej TT (chociaż tu nie wiem jak z komfortem)?
    Jakie rozwiązanie byście polecali na tego typu problem? Węższem opony, mniejsze koła, czy może mam mniej jeździć (nie chcę )?

  2. #2
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Ja nie jeżdżę tak dużo jak Ty i może dlatego nie za bardzo odczuwam brak komfortu, choć jak wsiadam do passata to z miejsca czuje się inaczej (fotele są o niebo miększe i wygodniejsze) no ale passat to nie sportowy samochód. Myślę, że zawieszenie robi swoje, w końcu siedzi się prawie na glebie.
    Ostatnio oglądałem jakiś program na TVN turbo i były dwa seaty (chyba leony) gdzie właściciele wymienili swoje fotele na fotele z TT-ki. Twierdzili, że są o wiele bardziej wygodne niż ich seryjne.

    Ja uważam, że z innym fotelem to nie będzie to, musiałbyś znaleźć taki który będzie pasował, po za tym musi on jakoś wyglądać, bo co jeden będziesz miał welurowy a resztę w skórze, nie to zresztą nie przystoi w TT
    .
    Obejrzyj ten filmik, myślę że warto by było zainwestować w takie coś, czytałem kiedyś opinie w temacie tego pasa i ludzie pozytywnie się wypowiadali :

    http://www.youtube.com/watch?v=X-wrhhluqZg
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Nie badz wata laduj kubelki recaro

    A tak serious to sam bym chetnie do siebie wsadzil z nowej tt fotele.

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    ja bym wsadzil z mini coopera S gdyby mi ktos dal gwarancje ze pasuja i poduszki beda dzialaly.. o takie jak w tym http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8357976
    ttless..

  5. #5
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    kondi mam zamiar wymienić wszystkie dwa fotele w mojej TT (wersja Roadster). Oczywiście wygląd ma znaczenie, ale jeśli byłaby taka potrzeba mógłbym wrzucić na nie jakąś skórkę która pasowałaby do reszty wnętrza. Fotele od nowej TT nie są o wiele droższe od tych do starej, więc taka zamiana nie kosztowałaby zbyt dużo.

    Co do produktu z linka to widzialem już kiedyś takie coś w telewizji, ale uważam, że to dla emerytów.

    Wracając do pytania: czy jest to TECHNICZNIE możliwe wsadzić fotele z nowej TT do starej? Czy nie są za duże, czy na szynach się zmieszczą itp?

    PS Można też pójść totalnie w komfort i wsadzić fotele z nowej A8 S-Line. Mimo, że są z limuzyny to nie wyglądają na mniej kubełkowe niż te w TT.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Ciężko będzie powiedzieć czy dane fotele się zmieszczą, bez przymiarki chyba się nie obejdzie. Nie jestem też do końca pewien czy aż tak zmieni to stan rzeczy. Wpływ ma tutaj wiele czynników, jak ogólna twarda charakterystyka zawieszenia, rozmiar felg a chyba najmniej akurat fotele. Ale jeśli już wymieniać to szukałbym właśnie od jakiejś usportowionej dużej limuzyny, typu właśnie s8 itp. Prowadnice nie są aż tak dużym problemem do zmiany.

    Sumując według mnie gra niewarta świeczki, nie dość, że pewnie nie będzie to za specjalnie wyglądało to jeszcze może nie przynieść spodziewanych efektów. Lepiej na pewno sprawdziło by się po prostu a8 na długie wyprawy, a nie same fotele od niej

  7. #7
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    arthstudio, mam obie TeTetki i weekend na oko porownam, czy sruby ida podobnie i co z szerokoscia.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Inne poduszki inne sterowniki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    fotele musza byc z poduszkami a sterownik bedzie pasowal ten co jest tylko ciekawe czy kostki beda takie same
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  10. #10
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Mari a w nowej TT jak jest? Wygodniej? Może po prostu przesiądę się do nowej TT tylko nie wiem czy to pomoże.

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    jest nieco wygodniej, ale szalu nie ma. W nowej mam alcantare i jesli chodzi o trzymanie w porownaniu do skory w mk1 to jest bez porownania. Ktos tez pisal, ze ktos przelozyl fotele do seata z TT. Otoz w leonie (cupra R) sa identyczne fotele jak w TT wiec nic dziwnego, ze sie dalo. Moim zdaniem da sie przekladac modelami, tzn wg. mnie powinno sie dac przelozyc do mk1 fotele z golfa IV, ktore pewnie sa wygodniejsze.

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    iceboy tą rozpórkę z tyłu modziłeś sam czy to jakiś gotowy zestaw? Co do foteli to te które pokazujesz to wątpię aby były wygodniejsze od seryjnych tt a arthstudio chyba chodzi o to.

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    W-wa
    Posty
    17
    sam miałem jazdy z bolącymi plecami, najwięcej zależy od tego gdzie Cie bolą !!

    I wtedy dopiero zastanowić się jaki fotel i jak wyprofilowany powinien być do Twoich potrzeb. Nie musisz go zmieniać tak naprawdę, można poszukać dobrego tapicera który przerobi Ci ten tak żeby było wygodnie.
    a i wbrew pozorom jeżeli spędzasz dużo czasu w aucie to wcale najlepsze nie są miekie fotele powodują pogłębianie sie schorzeń pleców.

    Chyba, że chodzi o lepsze trzymanie boczne to już inna sprawa, wtedy kubełki najlepiej

    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    arthstudio, cwiczenia w siłowni

    [ Dodano: 24 Kwiecień 2009, 00:03 ]
    i zmień fele na 16
    NO RISK,
    NO FUN.

Podobne wątki

  1. Fotele z MK2 w Audi TT MK1
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 21:41
  2. Fotele z 8J do 8N
    Przez Piotr Orlik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 07:02
  3. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  4. Fotele z MK2 do MK1
    Przez RETTEVER w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •