Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Adaptacja przepustnicy raz jeszcze

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Adaptacja przepustnicy raz jeszcze

    Witam,

    Na prośbę (priv) podaję raz jeszcze sposób przeprowadzenia adaptacji przepustnicy.
    Oto wybrane przykłady sytuacji, po których powinno się przeprowadzić procedurę:

    ► Akumulator pojazdu został odłączony, ponownie podłączony lub się rozładował.
    ► Sterownik silnika został wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie zainstalowany.
    ► Zespół przepustnicy został przeczyszczony, wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie zainstalowany.
    ► Pedał przyśpieszenia został wymieniony na nowy lub wymontowany i ponownie zainstalowany.

    Aby prawidłowo przeprowadzić procedurę adaptacji przepustnicy, muszą zostać spełnione następujące warunki:

    ► Brak błędów a pamięci sterownika silnika.
    ► Napięcie akumulatora przynajmniej 11.5 V
    ► Przepustnica w pozycji: "Bieg jałowy" (noga z gazu).
    ► Przepustnica czysta!
    ► Wyłączone urządzenia elektryczne pobierające dużą ilość energii elektrycznej (ogrzewanie szyb, foteli, klimatyzacja, oświetlenie zewnętrzne)
    ► Temperatura płynu chłodzącego pomiędzy 5 a 95 st.C

    Zapłon włączony, silnik nie pracuje!

    [Wybór]

    [01 - Silnik]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "060".
    [Idź!]
    [Przełącz na Nastawy - 04]

    Po przełączeniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
    "Adapt. trwa" i ... rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
    System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można ponownie przełączyć na :

    [Bloki pomiarowe - 08]

    ...i gotowe.

    PODCZAS WYKONYWANIA POWYżSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAÆ PEDAłU GAZU I SILNIK NIE MOżE BYÆ URUCHOMIONY

    Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami
    serwisowymi i chociaż dołożyłem wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były
    prawdziwe i aktualne - nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne
    straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do moich wskazówek.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    WOS
    Posty
    158
    iceboy słuchaj ja dziś wymieniłem akumulator na nowy,czy tez muszę przeprowadzać taka adaptację przepustnicy??U mnie komputer zadnych błędów nie pokazuje...czy są jakies konsekwencje tego,jeśli nie zrobię adaptacji?Dzieki z góry za odpowiedź

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    i ja dołączam się do pytania enter84'a. Bo mam trochę pozmieniane układy dolotowe wirusy itd czy to wtedy zmieni coś na plus czy na minus bo teraz działa wszystko super i jak to zaadaptuję boje sie utraty czegoś co osiągnąłem do tej pory

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No żeby wszystko było TIP-TOP to powinno się taką adaptacje zrobić ale jeżeli się tego nie zrobi nie będzie żadnych konsekwencji bo przepustnica po jakimś czasie nastawi się sama
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    enter84...
    Nic nie robisz jak jest ok. Zmiana aku tak naprawdę nie wymaga adaptacji. Często nawet odpina się go na ok. 10 minut, bo po ponownym podpięciu adaptacja przeprowadzana jest automatycznie, o ile wcześniej nie kombinowalismy z klapą ( ang. throttle knife)
    piła...
    Nic nie ruszaj. Jak wyżej.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    WOS
    Posty
    158
    Artur w pewnym poście napisał

    W naszych autach przepustnica jest sterowana elektrycznie , podczas startu silnika komputer otwiera ja dokladnie tyle ile jest potrzebne , troche mu mieszasz w '' glowie '' pomagajac prawa noga
    Powinienes podjechac do kogos kto ma i wie jak dziala Vag.com i zrobic adaptacje przepustnicy , mozna przy okazji zobaczyc ile przepustnica sie otwiera i jakie jest otwarcie kiedy przygasa , moze tez po prostu zacinac sie bo jest brudna , przy zimnym silniku dziala lepiej bo komp ja bardziej otwiera .

    czyli o to raczej chodzi,dzieki chłopaki za pomoc

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    enter...
    Tak jak pisał ArTTur.

    BTW..
    Przepustnicy lepiej nie dotykac. Tak naprawdę nigdy nie jest ani zamknieta, ani otwarta na full. Brudna jest z jakiegos powodu - trzeba powód znależć, nie wystarczy umyć. Zwykle jest czysta i nie potrzeba niczego tam ruszac. Ale ogladnąc mozna. No i taka retrospekcja -jeżeli już musisz wyczyścić to nie uzywaj nigdy!!! papieru ściernego, choćby najdrobniejszego do jej czyszczenia. Takie rozwiązanie kiedys, ktos tutaj podawał

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moja wypowiedz z cytatu dotyczyla sytuacji w ktorej silnik przygasal na wolnych obrotach i byly trudnosci z odpaleniem przy ktorych pomagano autu pedalem gazu

    Generalnie trzeba to robic zawsze w sytuacjach opisanych w pierwszym poscie oraz po skasowaniu bledow jesli takowe wystepowaly .

    Jesli przepustnica jest brudna to koniecznie trzeba sprawdzic szczelnosc ukladu dolotowego oraz stan systemu PCV ..
    Jesli czyscic to tylko pedzelek i benzyna ekstrakcyjna





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Może przenieść ten temat do zrób to sam ??
    Czarne jest piękne

  11. #11
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    jestem po adaptacji, mieszane odczucia, dziele sie problemem:
    po wymianie sondy u mechanika wrocilem do domu - bez problemu odpalil i zrobil trase
    w domu wyzerowalem bledu z bloku silnika - nie bylo bledow, ale arttur pisal, ze to zresetuje ecu i wartosci z bloku 032 - dla sondy - tak sie stalo wskoczyly zera
    po tym znowu autko ladnie odpalilo i pojezdzilem troche,
    dzis zabralem sie za adaptacje przepustnicy,
    posmigalem, az wejdzie 90stopni na zegar i do dziela,
    wylaczylem autko, dalem kluczyk w stacyjce w pozycje 1
    odpalilem VAG-COM 311.2 - pisze ver. bo moze to istotne ?
    dla pewnosci znowu dalem kasowanie bledow w bloku silnika
    sprawdzilem czy radio klima i ogrzewanie wylaczone, nogi z pedalow, luz w skrzyni biegow i do dziela:
    [Wybór]

    [01 - Silnik]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "060".
    [Idź!]

    to bez problemu, wyskoczyla tabelka z procentami i info adap. ok - czy jakos tak w ostatnim okienku
    dalej [Przełącz na Nastawy - 04] --> nie mialem czegos takiego na dole byl przycisk basic settings - jak rozumiem to to samo ? ;]
    kliknalem w ostatnim okienku adap. ok zmienilo sie na adap. run. czy jakos tak - poki co ogarniam, ze trwala adaptacja... ;] max po 3-4 sekundach zmienilo sie to juz na adap. ok jak wczesniej... czo to dobrze ?
    odczekalem mimo to wymagane 30 sek wrocilem do blokow pomiarowych i poszedlem do domu na obiad...
    odpalam auto wieczorem, wyjazd z parkingu na 2ce niemal bez gazu - a TT szarpie, dodalem troche gazu przeszlo, dalej 3ka , 4ka juz ok, dojechalem do celu zostawilem na jalowym jak zwykle zanim turbo odpocznie, a tu znowu jakies dlawienie, az zgasl ?!
    odpalam 2ki raz - jak zawsze bez gazu - odpalil z wielkim fochem i zaraz zgasl,
    2gie odpalenie dodalem gazu uspokoil sie, ruszylem w trase go rozbujac - mysle cos adaptacja chyba nie poszla... ?
    zrobilem troche km wrocilem do domu juz grzecznie wszystko, zszedl ladnie i trzymal obroty przy odpoczynku turbo, zgasilem, odpalilem na wszelki od nowa - juz wszystko ladnie jak wczesniej - sprawdze co bedzie jutro,
    moje pytania:
    cos nie poszlo z adaptacja u mnie ?
    czy fakt, ze mam odciecie pompy jako zabezpieczenie mial moze jakikolwiek wplyw na adaptacje ?
    czy nie trwala ona, za krotko?
    nie pytam, czy to szarpanie mialo zwiazek z przeprowadzona przeze mnie adaptacja - bo tego akurat jestem pewny...
    zastanawiam sie teraz, jesli jutro bedzie juz wszystko ok, czy zostawic jak jest? ponowic adaptacje? czy moze tylko reset ecu poprzez kasowanie bledow i zostawic przepustnice, by sie sama adaptowala, o czym pisal zuczek ?

    pozdrawiam,

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak będzie dobrze to zostaw i nic nie ruszaj
    Nie wiem co i czy poszło coś nie tak , jednak jest możliwe że jak po kasowaniu błędów i adaptacji od razu odpaliłeś to może sie tak dziać . Teoretycznie powinieneś włączyć zapłon i odczekać chwilkę przed odpaleniem .

    Myślę że nie ma powodu do zmartwienia .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    dzieki,
    ps. V Cie pozdrawia, usmiecha sie, ze bedzie miala niedlugo do Ciebie sprawe
    ale to juz PW za jakis czas

Podobne wątki

  1. adaptacja licznika
    Przez ziembol89 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 21:05
  2. Adaptacja przepustnicy
    Przez wychylylybym w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 19:18
  3. Adaptacja magnetic ride.
    Przez MaciejS. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:29
  4. adaptacja security access problem vag com
    Przez ups00 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 17:30
  5. wymiana+adaptacja kompa...
    Przez quli w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •