Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 44 z 44

Wątek: przyciemniane szyby

  1. #31
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Nie zależy mi na jak to określiłeś "hobbyście". Chcę żeby zrobił to ktoś profesjonalnie i trwale. Przy okazji apropo standardów folii - polecacie jakieś ? Szczerze mówiąc nie czytałem zbyt wiele na temat rodzajów. Słyszałem jedynie o foliach, które wydają się jaśniejsze w nocy ? I co myślicie na temat firm, które wystawiają na swoich stronach i klientowi certyfikat na temat legalności szyb ? Z tego co wiem to pic na wodę. A mam zamiar okleić całość na jakieś 80%, bo inaczej nie widzę sensu osobiście Najwyżej się zerwie przy niebieskich, to akurat loteria kiedy Cię złapią.

  2. #32
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Zanim podejmiesz decyzję o przyciemnieniu do wartości 80% (czyli 20% przepuszczalności światła), polecam przejechać się w nocy autem, które ma przyciemnienie chociażby do 50% przepuszczalności, a gwarantuję że zmienisz podejście do tematu. Auto może i fajnie wygląda z czarnymi szybami, ale w nocy nie widzisz nic w lusterkach, poza terenem zabudowanym (nieoświetlonym) już w ogóle hardcore. Co do atestu wystawianego przez firmy- jest to atest na folię. Atest który dopuszcza stosowanie folii na szybach samochodowych, ale w granicach prawa. Biorąc pod uwagę fabryczne przyciemnienie szyb w praktycznie każdym aucie (TT również), wymaganą granicę 70% przepuszczalności światła, przekraczasz dając jakąkolwiek, nawet najjaśniejszą folię folię.

    Pisałem to już pewnie nie raz, ale TT jest autem które zwraca na siebie uwagę, także policji. Przykład- Golfem IV z przyciemnionymi wszystkimi szybami poza czołową jeździłem pewnie z 5 lat, natomiast TT- 1 tydzień od zakupu i musiałem zrywać folię

  3. #33
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Kolego, widzę, że jesteś z Łodzi, więc jeśli chcesz możesz podpytać w tej firmie

    http://www.przyciemnianie.go3.pl/o_firmie.html

    Ja robiłem tam przyciemnienie szyby tylnej w zeszłe wakacje i jest ok. Mają sporo folii do wyboru. Nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłem, chyba coś ok. 150 PLN, ale tak jak napisałem dokładnej kwoty nie przypominam sobie, więc może ona się trochę różnić.

  4. #34
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja mam czarne i chwale sobie.

    Parkowanie tylem w nocy mozna wypisac z kalendarza manewrów, ale od lat mi to nie przeszkadza

  5. #35
    Awatar Dydol
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    101
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Zanim podejmiesz decyzję o przyciemnieniu do wartości 80% (czyli 20% przepuszczalności światła), polecam przejechać się w nocy autem, które ma przyciemnienie chociażby do 50% przepuszczalności, a gwarantuję że zmienisz podejście do tematu. Auto może i fajnie wygląda z czarnymi szybami, ale w nocy nie widzisz nic w lusterkach, poza terenem zabudowanym (nieoświetlonym) już w ogóle hardcore. Co do atestu wystawianego przez firmy- jest to atest na folię. Atest który dopuszcza stosowanie folii na szybach samochodowych, ale w granicach prawa. Biorąc pod uwagę fabryczne przyciemnienie szyb w praktycznie każdym aucie (TT również), wymaganą granicę 70% przepuszczalności światła, przekraczasz dając jakąkolwiek, nawet najjaśniejszą folię folię.

    Pisałem to już pewnie nie raz, ale TT jest autem które zwraca na siebie uwagę, także policji. Przykład- Golfem IV z przyciemnionymi wszystkimi szybami poza czołową jeździłem pewnie z 5 lat, natomiast TT- 1 tydzień od zakupu i musiałem zrywać folię
    Jasiel, tak się właśnie składa, że posiadam już jedno auto z przyciemnionym tyłem na 80 i przodem na 50% - faktycznie, jest duża różnica jeśli chodzi o widoczność, do tego dochodzi jeszcze fakt, że w TT mało co widać, ale cóż, wiem przynajmniej na co się piszę. Owszem, TT jest rozpoznawalne ze względu na sam fakt jak wygląda ( niedługo będzie jeszcze mruczeć :P ) ale to nie są tak ogromne koszta, żebym nie mógł sobię pozwolić na zrobienie tego ponownie

  6. #36
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Orientacyjnie około 500 zł, w warsztacie, gdzie się tym profesjonalnie zajmują i dają gwarancję.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #37
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Dydol Zobacz posta
    Jasiel, tak się właśnie składa, że posiadam już jedno auto z przyciemnionym tyłem na 80 i przodem na 50% - faktycznie, jest duża różnica jeśli chodzi o widoczność, do tego dochodzi jeszcze fakt, że w TT mało co widać, ale cóż, wiem przynajmniej na co się piszę. Owszem, TT jest rozpoznawalne ze względu na sam fakt jak wygląda ( niedługo będzie jeszcze mruczeć :P ) ale to nie są tak ogromne koszta, żebym nie mógł sobię pozwolić na zrobienie tego ponownie
    Więc jeżeli wiesz z czym masz do czynienia to nie ma problemu
    Osobiście powiem że szkoda byłoby mi 500zł wyrzuconych w błoto gdybym po tygodniu musiał zrywać folię z bocznych szyb
    Pozytyw jest taki że przy ponownym naklejaniu folii płacisz tylko za szyby boczne, co już nie jest takim wielkim kosztem. Istnieje jeszcze ryzyko, że
    spotkasz znów tego samego policjanta, a w tym wypadku raczej trzeba było by liczyć się z jakimś mandatem z górnej półki (policjant ma prawo
    wypisać za to mandat) i ewentualnym skrupulatnym przetrzepaniem auta w celu znalezienia jeszcze jakichś "ciekawostek"
    Do tego dochodzą problemy z podbiciem okresowych badań technicznych.

  8. #38
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dlatego ja przyciemniam sobie sam docietymi foliami, koszt nieporownywalnie nizszy, boczne to pikuś - nad tylna trzeba sie pochylic.

    Zostal mi jeszcze 1 komplet do MK1 jak ktos reflektuje - polecam caly komplet plus tyl w razie wypadku z folia.

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ighlight=folia

    http://allegro.pl/show_item.php?item=4526670702

  9. #39
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    też planuję przyciemnienie szyb łącznie z przodem. u mnie wołają za to 400 zeta. nie planuje natomiast szyb bardzo ciemnych, raz ze względów praktycznych ( policja i widoczność) a dwa nie do końca mi się to podoba. na przednie chcę nakleić 20% co w połączeniu z fabrycznym przyciemnieniem szyb i tak przekracza normy, a tył trochę ciemniejszy max 50%.

  10. #40
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    U mnie to koszt kolo 350zl za cale auto wiec jest spoko, sam bede nie dlugo przyciemnial tyl 50%przod15%

  11. #41
    Awatar KpRacing
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    XXX
    Rocznik
    2014
    Kolor
    Nimbusgrey
    Posty
    468
    W Trojmieście za Audi A3 Sportback całośc 350zl

  12. #42
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ja ostatnio przyciemnilem tylna w Katowicach koszt 160zl tylko tylna ze wzgledu na przeglad, a no i mina ''psa'' podczas kontroli jak drapiesz nie ma nic bardziej wk...go, wiec wole tylko tyl.

  13. #43

    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Piła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    24
    a Wiecie ile mogę się spodziewać za przyciemnienie szyby tylko od strony kierowcy ?

  14. #44
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    50zl

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby.
    Przez R@fi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 09:20
  2. Przyciemnianie szyby
    Przez kisiel03 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 15:12
  3. Najlepsze na świecie, przyciemniane szyby
    Przez major w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 11:47
  4. Szyby boczne
    Przez Misio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 22:18
  5. przyciemniane szyby
    Przez max1236454 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •