Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Wątek: przyciemniane szyby

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Mieszkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    83

    przyciemniane szyby

    witam.
    tak ostatnio się zastanawiam nad przyciemnieniem szyb w tt. co o tym myślicie. podpowiedzcie pozrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no to ja juz przerabialem temat i folie zrywałem jak juz pisalem w innym temacie i zastanwaim sie nad piecowymi szybkami na legalu ale znalazlem tylko jedna firme w PL ktora sie tym zajmuje i to w Zielonej Górze wiec jak dla m,nie troche daleko a samemu wyciagac szyby i slac do nich kurierem to tez troche mi nie nareke;/ ale bardzo chetnie zobaczyl bym TT w piecowych szybach jak sie prezentuje

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie ma w polskim prawie czegoś takiego jak przyciemnione przednie boczne szyby na legalu pow. 30%
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no i zgadzam sie z Toba Zuczek ale tylko piecowo masz gwarancje nieprzekroczenia tych 30% bo kazda folia bedzie ten wynik przekraczac

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Polecam ten watek , jest tam troche informacji w temacie .
    http://klubtt.pl/forum/topics2/pieco...2246.htm#18285

    Delikatne przyciemnienie wyglada swietnie zwlaszcza na czarnej TT







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Mieszkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    83
    no właśnie chciałem delikatnie przyciemnić. do Zielonej góry mam 100 km a nie orientujecie sie ile to kosztuje i czy nie jest wiocha

    [ Dodano: 20 Kwiecień 2009, 09:29 ]
    Dzieki arttur za link. dzwonilem tam pod zielona gore i pytalem co i jak. w ttce koszt bocznych i tylnej z wyciągnięciem 2250zł. troszke duzo ale efekt tez jest fajny. teraz trzeba sie zastanowic

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    no ja do nich kiedys meilowalem ale odpowiedzi sie niedoczekalem ale ponad 2tys za szybki w malej tt to sporo pieniedzy za tą kase masz juz wydech albo fmic i mysle ze z tego bardziej byl by czlowiek zadowolony

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    W-wa
    Posty
    17
    30% najprawdopodobniej masz przyciemnione szyby seryjnie, ale dla pewności podjedź na najbliższą stacje diagnostyczna i poproś o pomiar. Na bank jest barwiona, więc jeżęli nie będziesz chciał przekroczyć normy 30% to nie wiele ciemniejsze już będziesz mógł zrobić.

    Moim zdaniem szkoda takiej kasy na przyciemnianie do 30%

    Jeżeli już ktoś bardzo chce to fajną opcją jest fotochrom



    Pozdro

  9. #9
    Awatar WASKI
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Tczew<>Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarnulka
    Posty
    70
    ja mam u siebie bardzo czarne szyby (folia) tzn. tylna i boczne tylne i wyglada super bo autko tez jest czarne!!!! nie wyobrazam sobie TT- ki bez ciemnych szyb!!!!
    ZYCIE JEST TAKIE KROTKIE...ALE ZA TO JAKIE SZYBKIE JAK MASZ TTke

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    a ja mam całe auto tylko ze ja pod innym kątem chodzę
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11
    Witam
    Przyciemnianie szyb t jakby mój zawód, więc podzielę sie tym co wiem
    - szyby czołowej nie wolno oklejać wcale a wcale
    -przednie drzwi - po ofoliowaniu muszą mieć transparencję minmum 70%, mniejsza to już ryzyko właściciela. Z folii barwionych do montażu ISiC dopuścił NR Supreme 70 i UP75 - obie folie Bruxsafolu, poza tym dopuszczone są folie bezbarwne 4mil innych producentów.
    - tylne drzwi i tył samochodu mogą mieć mniejszą przejrzystość niż 70%
    - folie muszą być przebadane i dopuszczone przez ISiC
    - warsztat który je instaluje musi być zarejestrowany w ISiC i posiadać swój nr homologacji
    - szyby przyciemnione muszą zostać oznakowane nr-em homologacyjnym warsztatu (43RXXXXISiC) a właściciel musi otrzymać dokument identyfikacyjny folii z danymi zakładu i swojego samochodu dla przedstawiania odpowiednim organom kontroli (policja, diagnosta, rzeczoznawca itp)
    - foli nie można zakładać sobie samemu
    - na rynku dostępne są następujące folie:
    --- zestawy do samodzielnego montażu dostępne w sklepach motoryzacyjnych, marketach - są barwione w kleju, nie posiadają zanezpieczenia antyzarysowaniowego (HC lub SR), mogą wydzielać zapachy, ogólnie uważam, że należy trzymać je zdala od samochodów
    --- zestawy foliatecu - bardzo przyzwoite folie, bardzo drogie (za taką cenę znam lepsze). Ich zaletą jest bardzo duża gama kolorów i odcieni, marka dobrze znana. Wadą jest przede wszystkim cena.
    ---- folie profesjonalne dostępne zasadniczo tylko dla warsztatów. I tu podzieliłbym ja na trzy grupy
    1- kiepskie - niewiadomego pochodzenia, dla których marka tworzona jest na miejscu w naszym kraju (w innych krajach nie występują). Ich jedyną zaletą jest niska cena, poza tym tylko kłopoty
    2- dobre - produkowane głównie w USA. średnia cena, duża trwałość, dobre parametry. Wadą jest niestabilność koloru
    3 - ekstraliga- tu w zasadzie znam dwie marki dostępne na naszym rynku: Llumar i Bruxsafol (czyli SolarGard). Decydując się na te folie trzeba trochę więcej zapłaćić. Zalety to najlepsze parametry filtrów UV i IR, największa żywotność i stabilność koloru.

    Stabilność koloru jest dość istotna. Czasami np po wymianie szyby trzeba ją ponownie ofoliować i dobrze, żeby folia wyglądała tak samo jak na pozostałych szybach. takie warunki spełnają tylko folie z grupy 3.

    Szczególnie ciekawą folią jest UP75. Jest to folia typowo termoizolacyjna. Przy minimalnym przyciemnieniu niweluje ponad 85% IR. To ewenement wśród wszystkich znanych mi folii. niestety za tym idzie kosmiczna cena. Ale niektórych i ona nie zniechęca.

    Podsumowując:
    - dowiedz się jakimi foliami dysponuje wykonawca i zastanów się, czy daje ci to, czego oczekujesz
    - dowiedz się, czy zakład ma uprawnienia do montażu i rządaj dokumentu identyfikacyjnego po montażu
    - nie wybieraj ofert patrząc na cenę, prawda jest taka, że jakość ma swoją cenę
    - pierwsze dni, miesiące po montażu wszystkie folie wyglądają dobrze, zastanó się jak długo chcesz się nimi cieszyć i czy jak szyby zaczną robić się fioletowe będziesz ciszyć sie dalej.
    - nie ufaj w 100% zakładowi, zawsze sprawdź w internecie co wiadomo na temat folii, które ci proponuje i samego warsztatu

    W razie jakiś pytań chętnie odpowiem (chociaż temat chyba tym postem wyczerpałem)

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    oo to ja mam pytanie mobile_tinting czy ze srebrną folią tez jest tak jak z czarnymi? czy mozna sobie to montowac bez ryzyka zrywania?

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie można odbija światło i to też jest nie zgodne z prawem, kolega chyba wyjaśnił wszystko na temat i nie widzę sensu wałkowania tego tematu dalej
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    metaliczne folie mogą być, ale strikte lustrzane już nie. Chodzi o to, że w słoneczny dzień mogą utrudniać jazdę innym kierowcą, a w nocy w lusterku wstecznym będziesz widział odbicie szoferki. ISiC nie daje W rozporządzeniach czytałem, że nie wolno takich folii montować.

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    trochę odkopię temat Kupiłem tt ale jeszcze nie byłem u diagnosty i się zastanawiam czy mogę mieć jakieś problemy. Auto ma wszystkie szyby oprócz przedniej przyciemniane ale nie widzę aby to była folia i na opisie szyby jest "tinded" więc chyba szyba sama w sobie jest przyciemniana. Czy ktoś już miał podobna sprawę lub słyszał o takich szybach czy są ok? Mam nadzieję, że nie będę musiał szyb zmieniać bocznych bo wygląda auto czarne z przyciemnionymi całkiem fajnie

Podobne wątki

  1. Podnośnik szyby.
    Przez R@fi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 09:20
  2. Przyciemnianie szyby
    Przez kisiel03 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 15:12
  3. Najlepsze na świecie, przyciemniane szyby
    Przez major w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 11:47
  4. Szyby boczne
    Przez Misio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 22:18
  5. przyciemniane szyby
    Przez max1236454 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •