Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: chwale sie :)

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    chwale sie :)

    witam,wszytskich od 2 miesiecy modze przy aucie i kombinuje zeby troche podniesc moc,a ze autko stoi na 20 calowych kołkach to i mocy mało,wiec oto mody jakie zrobiłem,przypomne ze miałem seryjna k03:turbina k04 z wirnikami na 12 łopatek,downpipe 3 cale na 2,5 tłumik koncowy no name,wtryski 660cc,kolektor dolotowy od 225 dolot forge z puszka od 225 i wkładem itg,sztywne koło i sprzegło od vr6,mbc,wszytskie złaczki elastyczne forge razem z zaworem upustowym forge,wiekszy duzy fmic,efekt 250km i 406nm,turbinka dmucha 1,4 do 1,2 odcinka,stroiłem w firmie unitronic,i andrzej swierdził ze jest to bezpieczne ustawienie,ale turbawka prz wiekszym dmuchnieciu dawała juz 440nm,wtryski sa załozone wieksze bo juz w planach gt28rs,za 2 tyg jade na korekte i wymienie jeszcze tłumik koncowy bo przytyka,wiec bedzie troszke wiecej konikowniedługo wrzuce fotki i wykresik.pozdro

  2. #2
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    no ladnie laDNIE. powodzenia tam dalej w modach

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    kamil pasik, a jaki FMIC?

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Masz quatro
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    fmic duzy ledwo wszedł,na 3 cale wejscia z redukcja na 2,5 cala sciagałem sobie cxracing,co do quatro to nie mam,ale mowie mam 20 cali koła wiec przyczepnosc jest niezła,jak bym miał quatro to napewno by było 2871r,a takto,w planach max gt28rs

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To cały ten moment idzie na marne generalnie zabawa zaczyna się dopiero na trzecim biegu.
    Dalsze podnoszenie mocy przy tym napędzie pozbawione jest sensu no chyba że zależy ci na cyferkach
    Albo chcesz palić gume na czwórce
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    ZUCZEK, wiesz mi naprawde ze tylko na 1 mieli a na dwojce juz idzie normalnie,nie zdazyło mi sie jeszcze ostro zamielic na dwojce,generalnie jak nie wyłacze esp to naprawde fajnie wyrywa,a ty chyba tez masz oske co nie??

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No właśnie mam ośke i duże problemy z opanowaniem trakcji przy tym momencie wystarczy że na 1-2 emocje pójdą górą i zostawiam całą moc na asfalcie
    Pełne walory mocy mogę wykożystać dopiero po 80km/h no i wtedy jest fajnie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Potwierdzam, Zuczek pokazal mi przyspieszenie przy jakies 100 na godzine, roznica jest ogromna, a mam 240 kucy.

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluje , z opisu wyglada ciekawie , jedyne co mnie zastanawia to rozmiar wtryskow , 660 cc to o wiele za wiele Nie wiem czy sie pomyliles czy kupiles takie na zapas dla wiekszej turbiny ... Taki FMIC bedzie Cie kosztowal wiekszego laga na K04 ale przyda sie z kolei na GT

    Zamiesc jakies foty , pewnie nie tylko ja lubie poogladac zmodzone TT






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    czesc wiesz co artur chciałem od ciebie wziac te wtryski 430 ale sprzedałes a ze chciałem wziac je z pewnego zrodła a nie z meliny jakiejs to w koncu andrzej mi zamowił wtryski,u kogos sprawdzonego, a ze ten ktos nie miał nowych 440 to wstawił mi 660 bo sa nowe,a ze dowiedziałem sie ze sa turbiny gt28rs ktore pasuja zamiast k04 p&p to najprawdopodobniej niedługo bedzie nowa turbina wtedy andrzej obiecuje 300km i troszke wiecej niutkow fmic jest kupiony z mysla o dalszych modach,tyle z mojej strony.pozdro foty niebawem

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    Widzę że auto trafiło do dobrego tunera, będziesz zadowolony napewno, czekamy na efekty modów potwierdzone ładnym wykresem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    ZUCZEK, ale ja juz byłem u andrzeja przeciez pisałem chyba ze cos mi sie pokreciło,

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamil pasik,
    To dobrze że stroiłeś w UNITRONIC Andrzej jest specem od ECU w 1.8T jak mało kto więc programik będziesz miał git. Kiedy inni tunerzy rozkładali ręce i podłączali swinki on stroił 500hp na ori ECU i to chodziło, a to chyba dobre referencje
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    ZUCZEK, hehe wiem wiem,zanim oddalem w jego rece to troszke czytałem o nim i same plusy ,wiec z kosmosu sie to nie wziełowiec postanowiłem oddac w jego rece,narazie nie załuje przejechałem ponad tys km i zero błedow i silnik pracuje fajnie,niebawem pojade na sprawdzenie to zobaczymy co powie,ale z ciekawosci juz miałem niespodzianke bo połos mi wygieli na hamowni,takze musiało dobrze dawac,z reszta sam andrzej mowił ze zaczynała dobrze dawac ale ja troche przyteperował zeby to pojezdziło a nie rozpadło sie po paru tys,takze juz po tym swiadzczy ze jest ok,bo inny to by wyrzezbił na maxa nm i km zeby sie tylko popisac mozliwosciami i za tydzien silnik by widział orła cien

Podobne wątki

  1. Chwale się wydechem;)
    Przez dawidusr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 12:50
  2. Moj wykres - sie chwale
    Przez herflick w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •