Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: problem z epc

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2009
    Skąd
    garwolin
    Posty
    14

    problem z epc

    witam, zakupięłm 2 miesiace temu audi tt 98r 1,8t i mam taki mały problem... tzn od początku niekiedy zapalała mi się lampka epc.. rzadko powyżej 200km/h najczęsciej.. lecz ostatnio przy lepszej jeździe lub wyprzedaniu (redukcja biegu w dół itp) to się włacza i miałem kilka przypadków iż razem z tym wyłączyła mi się kontrola trakcji i samochód praktycznie nie reagował na dodawanie gazu.. po zgaszeniu silnika i uruchomieniu wraca do nomy jakby nigdy nic, znajomy elektryk podpiął się pod komputer i wyskakuje błąd kąta przepustnicy, jak to zeruje toislnik chodzi ok.. i nawet na dużych obrotach .... sprawdzał adaptacje przepustnicy i wszystko było ok mozna rzec ksiązkowo a gdy zapala się epc do nie adaputje jej... i gdy zeruje kompa znowu adaptuje i wsyztkie pomiary sa ok... i pytanie czy przepustnica jest do wymainy czy da rade z nią coś zrobić?? byłbym wdzioeczny za podpowiedź bo drażni mnie takie igranie się w kotka i myszke z samochodem.. heh..

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podaj prosze konkretny nr. bledu wtedy bedzie wiadomo o co chodzi
    Jako nowy user powinienes tez przywitac sie z nam w dziale do tego przeznaczonym






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    marekp87, pytanie czy przed adaptacją tej przepustnicy ją najpierw wyczyściłeś papierem ściernym , odtłuściłeś, czy tylko tak się bawisz vagiem
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Max .... No co ty z tym papierem sciernym Pedzelek i benzyna ekstrakcyjna .....





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    no ja miałem tyle syfu że niestety musiałem zastosować drastyczne środki - bardzo drobne źiarno o ile dobrze pamiętam 2000 no i oczywiście na koniec wszystko ładnie wymyłem bezyną ekstrakcyjną
    Arttur u mnie przebieg 2xTTwój
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2009
    Skąd
    garwolin
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Podaj prosze konkretny nr. bledu wtedy bedzie wiadomo o co chodzi
    Jako nowy user powinienes tez przywitac sie z nam w dziale do tego przeznaczonym






    Pozdrawiam
    kurcze nie patrzyłem dokłądnie na to co pisało wedle numerków ale komunikat byłbląd wychylenia przepustnicy co do innej kwestii ja nie dotykałem tej przepustnicy w ogóle tzn nie była wyciągana i czyszczona i adaptacja była podczas normalnej pracy a gdy zrobiłęm by wyskoczył bład (czyli ostro w podłoge) to nie adaptowało jej... widziałem się ostatnio z znajomym co mu całkowicie padłą przepustnica to jemu w ogóle nie chodzi silnik (u niego na posejsi mi pokazywał i w ogóle nie mógł gazu dodac) a umnie jezdzi normalnie tylko podczas przeciązenia i nie wiem czy ją czyścic czy wymienic

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    najpierw wyczyść z odkręcaniem i przykrękcaniem 30min roboty
    NO RISK,
    NO FUN.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2009
    Skąd
    garwolin
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    najpierw wyczyść z odkręcaniem i przykrękcaniem 30min roboty
    a ch łopak co mi podłączał bo dzwoniłem po podpowiedziach z forum do niego mówił ze bedzie potrzebna też autoryzacja... wyczyść to bede umiał lecz nie mam możliwości podłączenia kompa... a do niego dopiero po swietach

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    marekp87, nie autoryzacja tylko adaptacja zrobi ci się automatycznie a potem ewentualnie możesz to sprawdzić vag-iem
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2009
    Skąd
    garwolin
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez max1236454
    marekp87, nie autoryzacja tylko adaptacja zrobi ci się automatycznie a potem ewentualnie możesz to sprawdzić vag-iem
    aha ok to sprawdze... i dam znać czy działa... ale dzieki za podpowiedź

    [ Dodano: 16 Kwiecień 2009, 07:25 ]
    pomgło jest ok... wkecałem go na obrotach do maximum (kiedyś przy takim czymś od razu epc i spadek mocy) a teraz wszystko ładnie pieknie smiga.. aż miło.. dziekuje za dobrą rade.. pzodrawaim

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •