Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Problem z przyspieszaniem

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23

    Problem z przyspieszaniem

    Witajcie, mam pewien problem z Audi które otrzymałem w rozliczeniu, mianowicie podczas przyspieszania w okolicy 4tys obr/min czuć nagłe przerwanie na dosłownie ułamek sekundy. Po czym auto dalej ciągnie. Dodam że im niższy bieg tym bardziej odczuwalna jest przerwa w mocy. Co może być przyczyną? BTW. Wczoraj na kompie wyświetliło mi uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania.

    Jeszcze dwa mankamenty, nie działa przełączanie BC oraz wycieraczki na każdym biegu chodzą tak samo, czyli strasznie powoli

  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400

    Re: Problem z przyspieszaniem

    Cytat Zamieszczone przez gładki
    .... wycieraczki na każdym biegu chodzą tak samo, czyli strasznie powoli

    Zatarte sworznie. Miałem to samo. Trzeba wyciągnąć cały mechanizm i przesmarować porządnie wszystkie sworznie. Moze się okazać, że aluminiowy uchwyt jest pęknięty (korozja) wówczas pozostaje wymiana mechanizmu na nowy (cena ok. 300zł).

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23

    Re: Problem z przyspieszaniem

    Cytat Zamieszczone przez Bart227
    Cytat Zamieszczone przez gładki
    .... wycieraczki na każdym biegu chodzą tak samo, czyli strasznie powoli

    Zatarte sworznie. Miałem to samo. Trzeba wyciągnąć cały mechanizm i przesmarować porządnie wszystkie sworznie. Moze się okazać, że aluminiowy uchwyt jest pęknięty (korozja) wówczas pozostaje wymiana mechanizmu na nowy (cena ok. 300zł).
    Jak dostac sie do mechanizmu wycieraczek?

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Musisz najpierw zdjąć plastikowe zaślepki nakrętek, potem odkręcić nakrętki, zdjąć ramiona wycieraczek, następnie ściągnąć plastikową rynienkę ściekową z podszybia. Potem pozostaje odkręciś dwie śruby mocujące mechanizm i wypiąć jedną kostkę elektryczną. Tyle
    Potem wszystko w odwrotnej kolejności, tylko należy uważać przy dociskaniu rynienki ściekowej, żeby szyba nie pękła.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    No właśnie ja mam z kolei inny problem ze spadkiem mocy swojej TT.

    Otóż jakiś czas temu od wymiany koła dwumasowego moje auto zachowuje się zupełnie inaczej przyspieszając na pierwszym biegu niż miało to miejsce na "dojechanym" starym kole. Otóż, na jedynce często pełny zakres mocy sprężarki uzyskuję nawet dopiero po około 4,500 - 5,000 obrotów, tzn efekt kopnięcia pojawia się czasami dopiero w tym zakresie obrotów.. Coś nie tak z programem.?

    Btw. jeżdżę na 205 oponach jeszcze zimowych zapewne ma to jakiś wpływ bo najbardziej optymalna szerokość opony dla 225Q to 225?

    I jeszcze podczepiając się pod temat gładkiego - ja miałem podobne ćwierćsekundowe spadki mocy (znikneło), że dławił się obrotami na kilka setnych sekund i dopiero grzał jak mu fabryka dała...

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    No właśnie ja mam z kolei inny problem ze spadkiem mocy swojej TT.

    Otóż jakiś czas temu od wymiany koła dwumasowego moje auto zachowuje się zupełnie inaczej przyspieszając na pierwszym biegu niż miało to miejsce na "dojechanym" starym kole. Otóż, na jedynce często pełny zakres mocy sprężarki uzyskuję nawet dopiero po około 4,500 - 5,000 obrotów, tzn efekt kopnięcia pojawia się czasami dopiero w tym zakresie obrotów.. Coś nie tak z programem.?

    Btw. jeżdżę na 205 oponach jeszcze zimowych zapewne ma to jakiś wpływ bo najbardziej optymalna szerokość opony dla 225Q to 225?

    I jeszcze podczepiając się pod temat gładkiego - ja miałem podobne ćwierćsekundowe spadki mocy (znikneło), że dławił się obrotami na kilka setnych sekund i dopiero grzał jak mu fabryka dała...

    Moze ktos znalazl juz rozwiazanie tego problemu.

    Mi natomiast dzis przestalo dzialac ogrzewanie, powidem tego wydaje sie byc zepsuty termostat, jednak nie wiem jak wygladaja obiegi, maly i duzy w audi, czy ktos moze opisac co zawiera sie w ktorym? Do tego za zepsutym termostatem przemawia rosnaca temp silnika.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    jak niema ogrzewania i rosnie temperatura to pompa wody, i w niej naprawdopodobniej wirnik sie posypal bo plastikowy jest ja mialem to samo grzalo mi sie i lecialo zimne powietrze.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    A czy nie jest tak że termostat otwiera duży obieg (w którym zainstalowany jest czujnik uruchamiający wentylatory) i do tego dochodzi nagrzewnica od ogrzewania? Pytam ponieważ wydaje mi się że mam padnięty również termostat, powodem tego jest nie włączający się wentylator. Czy w jakiś sposób uszkodzony termostaty i/lub pompa wody mogą działać na obroty silnika?

    BTW. czy dla audi jest coś w stylu katalogu części RealOEM?

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z tego co piszesz wnioskuje że masz padnięty termostat który nie otwiera dużego obiegu dlatego się grzejee i czujnik wentów który jest w chłodnicy i powinien je zalączyć bez względu na rodzaj obiegu
    Wypnij kostkę i zmostkuj przewody jak się załączą to wina czujnika zresztą ma wrażenie że się powtarzam opcja szukaj
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    Z tego co piszesz wnioskuje że masz padnięty termostat który nie otwiera dużego obiegu dlatego się grzejee i czujnik wentów który jest w chłodnicy i powinien je zalączyć bez względu na rodzaj obiegu
    Wypnij kostkę i zmostkuj przewody jak się załączą to wina czujnika zresztą ma wrażenie że się powtarzam opcja szukaj
    Hmm wentylatory jeszcze wczoraj działały bez problemu więc nie sadze żeby czujnik padł z dnia na dzień, ale sprawdzę. Jednak sadze ze skoro przy małym obiegu chłodnica jest odłączona to i czujnik temp nie złączy wentylatorów ponieważ w chłodnicy jest chłodny płyn.

    Czy w jakiś sposób uszkodzony termostaty i/lub pompa wody mogą działać na obroty silnika?

    BTW. czy dla audi jest coś w stylu katalogu części RealOEM?

    [ Dodano: 13 Kwiecień 2009, 18:25 ]
    Czy ktoś ma może jakaś radę na problem z przyspieszaniem, lub chociaż sugestie?

    [ Dodano: 16 Kwiecień 2009, 11:31 ]
    Jak sprawdzić sprawność pompy wody?

    [ Dodano: 17 Kwiecień 2009, 23:08 ]
    Dobra, co innego moze byc przyczyna braku ogrzewania i chłodzenia, poza padnięta pompa wody?

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    28
    Wracajac do tematu posta, mam ten sam problem z przyspieszaniem, jednak do tego dochodził również problem z wchodzeniem na obroty, autko nie reagowało właściwie na gaz. Dziś przy wymianie rozrządu zauważyłem że w takim małym zaworku jednostronnym (od sterowania turbo jest dziurka), którą zakleiłem(oczekiwanie na ten zaworek to ok 2 tyg...). Od razu silnik wydaje inny dźwięk i inaczej wchodzi na obroty, nie sprawdziłem jednak auta na drodze ponieważ jest przygotowane do wymiany rozrządu.

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    Walbrzych
    Posty
    23
    Winowajca braku ogrzewania i chłodzenia:




    Teraz juz wszystko jest ok, układ byl zapowietrzony.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •