Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: JAK SZYBKO SPRAWDZIÆ SZCZELNOśÆ

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    JAK SZYBKO SPRAWDZIÆ SZCZELNOśÆ

    Witam,

    Kiedyś, kiedys przeczytałem na niemieckim forum o sprawdzaniu połączeń przewodów podcisnieniowych w samochodzie. Trick jest świetny i mam nadzieję, że warto go zastosować, i co jakis czas powtórzyć test- np. przy okazji wymiany osprzętu na tych wężach, czy samych przewodów.
    Koszt - około 12 zł.

    Test wykonujemy na postoju.

    1. Kupujemy na pierwszej lepszej stacji benzynowej Quick Starter (spray).
    2. Zdejmujemy plastikową osłonę silnika.
    3. O ile silnik jest zimny, włączamy go, zagrzewamy do stałych obrotów w iddlach
    3. Pryskamy sprayem po przewodach
    4. Wsłu****emy się w pracę silnika, obserwujemy obrotomierz
    5. To samo - na wyzszych obrotach - stałych - zablokować czymkolwiek pedał gazu.
    6. I znowu odsłuch i obserwacja obrotomierza.

    Jeżeli obroty się zmieniają- cos jest żle uszczelnione ( zacisk, wężyk walnięty, nieszczelny np. DV). Znależć przyczynę i ponowić test.

    Pomimo pryskania obroty musza byc (co wiadomo) stałe, wtedy ----> KONIEC PRACY !

    Szerokości.....
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  2. #2
    Przetestowane,

    pomocne i przydatne.

    +
    TTHud | carnivore extraordinaire

  3. #3
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Po zakupie auta też miałem problem z małą nieszczelnością dlatego opiszę swój przypadek. Metoda opisana powyżej sprawdzi się tylko wtedy jeśli mamy dużą nieszczelność typu pęknięty przewód, luźny zacisk wtedy kiedy w układzie jest podciśnienie np na wolnych obrotach. Najlepsza metoda na sprawdzenie nieszczelności jest metoda ciśnieniowa opisana przez Arttura na forum. W moim wypadku nieszczelny był zaworek upustowy DV. W zależności od poprawności działania zaworu N249 nieszczelność może być większa bądź mniejsza. Na pewno przy uszkodzonym DV nie działa układ upuszczający sprężone powietrze na wyjściu z turbiny do układu dolotowego TIP za przepływką co w konsekwencji skróci życie turbiny. Zaworek DV można sprawdzić w bardzo łatwy sposób i nie powinno to zająć dłużej niż 10 min. Musimy go wymontować i od spodu wcisnąć w górę membranowy tłoczek. Następnie trzymając tłoczek zatykamy małe wyjście u góry i zwalniamy tłoczek. Jeśli tłoczek wróci do swojej pozycji oznacza to że jest przeciek powietrza na membranie bądź sama membrana jest dziurawa tak jak było u mnie. Jeśli dziurawa jest membrana to jeśli dmuchniemy w boczne przyłącze to z małego wyjścia u góry będzie lecieć powietrze i na odwrót. Dlatego wniosek jest taki jeśli tłoczek opada i wraca do pozycji wyjściowej to należy wymienić zawór DV. Cena w ASO dla wersji 225km 130zł. Nr części: 06A 145 710 N.
    Wiem, że te informacje były na forum ale nie łatwo było je odnaleźć w jednym poście dlatego napisałem ten podsatowy test dla nowych forumowiczów bo myślę, że warto to sprawdzić
    Polecam też wszystkim kabelek VAG plus np wskaźnik doładowania.
    Pozdrawiam
    Nazwa:  silnik.jpg
Wyświetleń: 630
Rozmiar:  96.3 KB
    Nazwa:  DV.JPG
Wyświetleń: 596
Rozmiar:  88.1 KB

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Sprawdzałem kiedyś tym sposobem i nic to nie dało. Pryskałem pryskałem i nic, a nieszczelność miałem (małą).
    Próbowałem psiknąć do dolotu, nie powodowało to wzrostu obrotów/innej pracy silnika, więc albo to lipny sposób, albo kupiłem jakiś kiepski preparat.
    Ogólnie nie polecam tej metody, szybciej sprawdzi się dokładnie wszystkie przewody i połączenia, bo żeby to zadziałało, to musi być duża dziura.

    Zdecydowanie lepiej sprawdzać układ pod ciśnieniem.

Podobne wątki

  1. Pierwszy skan- tak na szybko
    Przez VanWave w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 21:39
  2. traci za szybko moc
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 11:49
  3. pomocy szybko chłopaki
    Przez kamil pasik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 06:34
  4. Jak szybko jadą TT-ki
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •