Po zakupie auta też miałem problem z małą nieszczelnością dlatego opiszę swój przypadek. Metoda opisana powyżej sprawdzi się tylko wtedy jeśli mamy dużą nieszczelność typu pęknięty przewód, luźny zacisk wtedy kiedy w układzie jest podciśnienie np na wolnych obrotach. Najlepsza metoda na sprawdzenie nieszczelności jest metoda ciśnieniowa opisana przez Arttura na forum. W moim wypadku nieszczelny był zaworek upustowy DV. W zależności od poprawności działania zaworu N249 nieszczelność może być większa bądź mniejsza. Na pewno przy uszkodzonym DV nie działa układ upuszczający sprężone powietrze na wyjściu z turbiny do układu dolotowego TIP za przepływką co w konsekwencji skróci życie turbiny. Zaworek DV można sprawdzić w bardzo łatwy sposób i nie powinno to zająć dłużej niż 10 min. Musimy go wymontować i od spodu wcisnąć w górę membranowy tłoczek. Następnie trzymając tłoczek zatykamy małe wyjście u góry i zwalniamy tłoczek. Jeśli tłoczek wróci do swojej pozycji oznacza to że jest przeciek powietrza na membranie bądź sama membrana jest dziurawa tak jak było u mnie. Jeśli dziurawa jest membrana to jeśli dmuchniemy w boczne przyłącze to z małego wyjścia u góry będzie lecieć powietrze i na odwrót. Dlatego wniosek jest taki jeśli tłoczek opada i wraca do pozycji wyjściowej to należy wymienić zawór DV. Cena w ASO dla wersji 225km 130zł. Nr części: 06A 145 710 N.
Wiem, że te informacje były na forum ale nie łatwo było je odnaleźć w jednym poście dlatego napisałem ten podsatowy test dla nowych forumowiczów bo myślę, że warto to sprawdzić
Polecam też wszystkim kabelek VAG plus np wskaźnik doładowania.
Pozdrawiam
Nazwa:  silnik.jpg
Wyświetleń: 639
Rozmiar:  96.3 KB
Nazwa:  DV.JPG
Wyświetleń: 605
Rozmiar:  88.1 KB