Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 200

Wątek: Manual Boost Control

  1. #61

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    czyli że to jest tylko regolowana dysza ?

  2. #62
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie dysza tylko bardziej zawór , wchodzi do niego pewne ciśnienie a ciśnienie na wyjściu jest regulowane ( dot MBC typu bleed ) .

    Moim zdaniem warto czasami więcej zapłacić za markowy produkt , chodzi o trwałość dokładność wykonania , precyzje i łatwość regulacji i wreszcie na końcu wygląd


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #63
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja kupiłem forga za 100zł a ten z linka jest podobno do obługi wewnątrz ale pod warunkiem że poprowadzimy sobie przewody do środka..jednym słowem kup zwykły bez przepłacania...zwykły forge ten tańszy...

  4. #64
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Panowie przy okazji strojenia auta, pogadałem z Witkiem - MR Motors na temat MBC w naszych silnikach. Tak więc jest to najprostsza, najszybsza droga do awarii i popłynięcia silnika. W naszych silnikach, tzn. jednostkach sterowanych przez ECU BOSCH MEx.x boost jest najmniej ważny. To ile ładuje turbina to sprawa kompletnie marginalna. Ktos kiedys przekornie napisał, że doładowanie to nadmierna zbędna ilość powietrza od którego boli głowa.
    Patrząc na moce jakie Witek potrafi wygenerować przy doładowaniach rzędu:
    1,15 bar - 330PS w 1.8T
    1,2 bar - 490PS w 2.7T na kulejących wtryskach !!!
    Po tych wynikach troche się zreformowałem...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #65
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No, tylko na jakich turbinach

    Widać potrafi i pokazuje, że nie tylko dmuchanie się w życiu liczy

  6. #66
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no generalnie zasada jest prosta, trzeba wepchnąć do cylindra jak najwięcej powietrza i paliwa(odpowiedni stosunek) no i spalić w odpowiednim momencie aby siła gazowa byla jak największa, podnoszenie doładowania to jest jeden ze sposobów podniesienia mocy(pod warunkiem że jest paliwo) , ale są inne sposoby np zmiana wałków aby powietrze pod cisnieniem miało wiecej czasu żeby zostać wepchniete do cylindra, ideałęm jest aby w cylindrze było takie same cisnienie jak w kolektorze ale to jest niemożliwe ze wzgledu na krótki czas otwarcia zaworu. generalnie temat może lecz nie bagatelizowałbym podnoszenia doladowania jako zły środek, warto poczytać wzory dokładnie zrozumieć zasade działania silnika i procesów jakie tam zachodzą i wtedy wszystko staje się jasne, a ja sam przekonałem się jak podniesienie doładowania o 0.2 bar daje spory efekt więc nie uważam tego za zło, egt w stosunku do serii praktycznie nic nie wzrosło

  7. #67
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli boost jest mało ważny to zamień turbinę, spowrotem na mniejszą i niech ci z k-03s zrobi taka moc, trochę absurd, szkopuł tkwi w przepływie i wymieszaniu oraz odpowiednim spaleniu, czasy, dawka itp, więc nie można generalizować, tak jak zrobił to WOWO, wielu z nas jezdzi na Manualach i daje to mniejsze lub większe efekty +-10% czasem większe, w moim przypadku np mogę ustawić nawet 2bary ale nic to nie da (ostatnio ustawiłem 1Bar i nie odczułem wielkiego spadku mocy) no może kilka koni, bo trzeba by pisać nowy program zmienić nastawy na bardziej ostre tak że jedno bez drugiego żyć nie może
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #68
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Darson -> RS4 jest na K04

    Nie po to wrzucałem tę loche by teraz do czegoś tam wracać. Nie cofam się w rozwoju, tylko napieram na przód :P
    Owszem Zuczek, masz troche racji, tylko zauważ że Ty od Poniedziałka, który de fakto obecnie się już nie liczy, otrzymałes 295PS przy 1.4 bar, a inny tuner z tej samej sprężarki i podobnym setupie 306PS na 1.2 bar...
    Zresztą to Wasze fury, więc możecie sobie tam kręcić do woli. Ja jednak wolałbym przyzwoicie to wystroić na N75 lub MBC. Ewentualnie zrobić 2 mapy i przełacznik...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #69
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie można pisać że boost to sprawa marginalna bo tak nie jest , prawdopodobnie jest to zdanie wyrwane z kontekstu jeśli chodzi o podnoszenie mocy w pewnych zakresach i przy danej konfiguracji .

    Są tylko 2 drogi znacznego podnoszenia mocy w silnikach spalinowych , zwiększenie pojemności skokowej lub doładowanie silnika .

    W doładowanym silniku moc można zwiększać tylko zmieniając wartość , przebieg oraz wydajność doładowania oraz poprawiając efektywność napełniania się cylindrów
    Innym dość istotnym składnikiem jest wyprzedzenie zapłonu i to dzięki jego optymalnemu ustawieniu auto z mniejszym doładowaniem może mieć więcej mocy niż takie samo auto z większym doładowaniem i nie dopasowanym do tego zapłonem .

    Jednak optymalne ustawienie zapłonu zdziała niewiele jeśli nie będzie doładowania .

    Nie wspominam już o paliwie bo jest to oczywiste że musi być w odpowiedniej proporcji , jednak znowu bez boosta nic nie da zwiększanie jego dawki ...

    Wracając do naszych silnikow ... Nasze Ecu sa jednymi z bardziej '' inteligentnych '' i spokojnie radzą sobie z dopasowaniem paliwa do doładowania jeśli oczywiście jest ono podnieśione w rozsądnych granicach i program nie ma zabezpieczen lub napisany jest z uwzględnieniem możliwości ECU .

    Zgadzam sie ze w niektórych przypadkach podnoszenie doładowania już nie wiele daje bo np powietrze bedzie mieć 90* i ECU cofnie zapłon .

    Tak czy inaczej nigdy nie zgodzę się z twierdzeniem że doładowanie to marginalna sprawa w naszych silnikach


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #70
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odkopię troszkę temat, kolega składa bmw i leżały u Niego 3 mbc firmy properfect takie jak te:
    ..:: MBC firmy ProPerfekt Manual Boost Control :.. (1508158805) - Aukcje internetowe Allegro
    a że On twierdził że mój to jest kupa bo przedziurawiłem układ itp (dziura niby jest ale poza płynnością regulacji jestem zadowolony bo robi dobrą robotę) więc mówie ok przetestuje sobie
    a więc wykręciłem mój blokując śrubkę aby się nie rozregulował , dodam że mam zawór typu bleed forga:
    Shtuning.pl jakość za rozsądną cenę - Under Bonnet Bleed valve
    no otwór w tip zaślepiony profesjonalnie śrubką M8 i cybantem:P
    regulacja mbc z kulką bardzo fajna bo można sobie płynnie regulowac, lecz mbc (oczywiście na pseudo turbinie jaką jest k04) miał spory pik na 1.3 bar a przy odcince niestety spadało na 1 bar;/ czas wstawania turba 0-0.5 bar był taki sam tylko między 0.5 - 1 - 1.3 bar było szybciej, lecz doładowanie nie wstawało tak ładnie płynnie i czasem turbo dmuchało prawie bez gazu i zaraz spadało,
    odnośnie mojego bleed to ja mam ustawione teraz gdzieś 1.2-1.3 bar i do samej odcinki boost spada gdzieś o 0.1 bara więc bardzo przyzwoicie , boost wchodzi zawsze płynnie bez dziwnych szarpięc auta i dziwnych zachowań więc tutaj zawór bleed bije na głowe tego kulkowego z properfect bo :
    -różnica w zaworze bleed 0.1 bar a kulkowym 0.3 bar
    -w bleed doładowanie wchodzi bardzo płynnie bez namniejszych szarpnięc a w kulkowym wskazówka trochę się bujała i nie było to takie płynne , przy takiej spokojniejszej jeździe lub nieco ostrzejszej średnio miłe jak boost skacze , ecu też ma co robic bo ciągle musi więcej podlewac i ujmowac;/
    -w moim wypadku (seryjny program + dioda) na mbc bleed auto lepiej jedzie bo doładowanie płynniej wchodzi i bardziej się utrzymuje dzięki czemu ecu ładnie podlewa paliwkiem i afr jest 12-12.5 więc bardzo fajnie, na mbc z kulka troszkę się silnik motał, zapewne ecu by się nauczyło odpowiednio podlewac bo na moim mbc bardzo wyraźnie widac jak afr się zmienia jak pogoda jest lepsza lub gorsza więc tutaj zawór bleed ma kolejną przewagę
    no i na koniec test jak turbo wstawało , jadę sobie 70 na godzinę na 6 biegu daję w opór i czekam kiedy turbo dmuchnie bara
    dziś już było ciepło więc na moim zaworze bleed 1 bar osiągałem około 2500- 2600 obrotów
    na zaworze kulkowym 1 bar wskoczył gdzieś około 2300- 2400 więc jakieś 200 obrotów niżej tak jak się spodziewałem więc tutaj + dla zaworu kulkowego
    podsumowując jak jechałem na zaworze properfect to myślałem że jedzie lepiej itp, ale po zmianie spowrotem na mój to auto jest jednak wyczuwalnie żwawsze i początkowo pomyślałem że może kupie sobie kulkowy bo ma fajną regulację ale auto jednak jechało na nim gorzej bo boost bardziej skakał w górę a potem niestety w dół;/ a na moim utrzymuje się bardzo płynnie i ecu ładnie sobie podlewa paliwkiem więc jak by ktoś Wam mówił że zakładając zawór typu bleed dziurawicie układ itp to niesłuchajcie tylko kupujcie bo pomimo że turbo wstawało ciutkę później to boost jest dużo milszy do jazdy na codzień, lepiej utrzymuje i nie pikuje tak ostro więc polecam zdecydowanie zawór bleed oczywiście tak jak było pisane jeśli macie małe turbo czyli k03s lub k04 bo na prawdziwej turbinie może byc zupełnie odwrotnie ale zapewne też to przetestuję kiedyś i opiszę:P

  11. #71
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Hmm skoro na takiej małej popierdółce takie skoki ciśnienia się zdarzają, to ciekawe co bedzie na jakimś Garrecie, gdzie akuatory sa mega twarde. MBC typu bleed czasem mi wariował i potrafił ostro wypikować, dlatego właśnie wróciłem do N75. MBC z kulką leży sobie w kartoniku i czeka na testy. Na razie jednak się ich nie podejmuje, bo nie wiem jak długo mój silnik zniesie starzały z 1,7bar... :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #72
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wiesz mój mbc raz się przyciał i potem jak poruszył to za bardzo...k04 wskoczyła na 1.6-1.7 ale to zaraz odpuszczenie żeby nic nie urwac ...ja wszystkie ustawiania mbc zaczynam od pozycji w której doładowanie jest malutkie zwiększając po trochu...więc nie jest to niebezpieczne ale fakt myślałem że na kulkowym nie będzie takiego spadku boostu no bo nie robimy dziury w układzie ale mimo wszystko było gorzej niż na moim więc mbc typu bleed do małych turbin według mnie jest bardzo dobrym wyjściem bo tego że odrobinkę gorzej wstaje praktycznie nie czuc a kultura wchodzenia boostu jest dużo lepsza

  13. #73
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ten zawór z kulką łączy bezpośrednio WG z przewodem ciśnienia z orurowania turbiny i pominięty jest wtedy TIP, dobrze rozumiem?

  14. #74
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no otwór w tip zaślepiony profesjonalnie śrubką M8 i cybantem:P
    tak jest tip zaślepiony w mbc w lini miedzy ciśnieniem za turbo a wg

  15. #75
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Użytkując auto w warunkach wiosenno letnich MBC wyregulowałem jak żyletę 1.6bar, po małym rozpoczeciu sezonu wracając w nocy, przy temp -5stopni potrafi walnąć właśnie 1.7bar, no ale po to mamy wskaznik aby wiedzieć o takiej mozliwości i zdjąć nogę z gazu lub na ten czas takich skoków temp zdjąć trochę doładowania lub wrócić na N75, w średnich temperaturach nie ma z tym problemu, człowiek cały czas uczy się czegoś nowego
    Wowo co ma nie znieść silicony porządne, zaciski też, w zimę wytrzyma gorzej latem
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 14-03-2011 o 22:03
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. cruising control - prosze o fachowa porade - pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51
  2. Galaxy 1.9 TDI - brak mocy - 17965 - Charge Pressure Control
    Przez FranciszekDolas w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:54
  3. 65535-Internal Control Module Memory Error
    Przez lukaszienko w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:18
  4. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 07:43
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •