Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 195 z 200

Wątek: Manual Boost Control

  1. #181
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    testowałem taki w strookerze 2.1 z td05 i działał gorzej niż nasz polski zrobiony przez propera;/
    Nie wiem dlaczego wyskoczyłeś z tym MBC od Propera (tzn. domyślam się ) skoro nie było pytania o porównanie z tym czy innym MBC.
    Być może masz racje nie miałem i są duże szanse że nie będę miał do czynienia z tym zaworkiem więc nie będę polemizował.

    Jak już o tym wspomniałeś to opisz dokładnie i techniczne jakie są różnice bo że ten płynniej a ten gorzej to nic tak naprawdę nie znaczy


    Cytat Zamieszczone przez iskra Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Towar jest nowy kolega ściąga to z Chin ( pytanie czy oryginalne?)... Czyli żeby to podłączyć będę potrzebował 2 trójniki i wpiąć je w załączonych na zielono miejscach (foto nie mojego silnika znalezione w necie):
    https://imageshack.com/i/pnXuZqFqj

    Jeśli sprowadzane z chin to na 100% podróba . Turbosmart produkuje wszystko w Australii i się tym szczycą. Są raczej marne szanse że Chińczycy to kupują w Australii i odsprzedają dalej po lepszej cenie
    Testuj , działać jakoś będzie bo to nie jest skomplikowane urządzenie ale są duże szanse że nie tak jak oryginał.

    Jeśli chodzi o podłączenie to na zdjęciu masz zaznaczony zawór N75 i wykorzystujesz węże które są do niego podłączone.
    Upraszczając, ten wąż który idzie od N75 gdzieś tan w głąb w stronę turbiny podłączasz w miejsce gdzie jest skierowana strzałka na MBC a wąż idący z N75 do rury wyjściowej z turbo podłączasz po przeciwnej stronie na MBC.
    N75 zostawiasz podłączony elektrycznie może zostać w TIP-ie ale wtedy zaślepiasz króćce pozostałe po wężach które poszły do MBC.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #182
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego wyskoczyłeś z tym MBC od Propera (tzn. domyślam się ) skoro nie było pytania o porównanie z tym czy innym MBC.
    Być może masz racje nie miałem i są duże szanse że nie będę miał do czynienia z tym zaworkiem więc nie będę polemizował.

    Jak już o tym wspomniałeś to opisz dokładnie i techniczne jakie są różnice bo że ten płynniej a ten gorzej to nic tak naprawdę nie znaczy



    ....







    Pozdrawiam
    Poczatkowo mialem mbc i generalnie nie trzymalo mi gory. Postanowilem zalozyc zwykly bleed. To samo tylko gorzej wstawało. Potem zalozylem taki jak wyzej tylko z trojnikiem. Raz trzymalo raz nie a gore jeszcze mniej niz na properowym. Potem zmienilem sposob ulozenia wezykow i generalnie to samo. Wrocilem do properowego i smigalem na nim.

    Nie martw sie nie musze chwalic Patryka bez podstaw ze jest najlepszy. Sam kiedys pisalem ze do k04 bardziej mi pasowal bleeed. Byc moze w innym setupie sprawdzi sie lepiej ale na dzien dzisiejszy i w tt i w a3 najlepiej dzialal propera. Czy to sam czy w polaczeniu z n75 lub apexi jak mam obecnie w tt.

  3. #183
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No spoko tyle że akurat nie trafiłeś bo ja nic nie mam do Propera a tym bardziej do chwalenia jakichś dobrych produktów. Mniejsza o to, temat jest o MBC i niech tak zostanie.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #184
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mysle ze nie wybieglem poza temat mbc.
    U mnie zawsze leza 2 rodzaje a teraz 3. Kazde turbo ma inna charakterystyke i sa rozne setupy. Dlatego nie ma idealnego mbc ktory jest najlepszy.
    Poza tym w swoich setupach mbc traktuje jako uzupelnienie brakow ktore maja zaworki elektryczne. A slabosci mbc nadrabiam elektronika. Samo mbc do mocnych setupow gdzie wyciskamy maksa z turbo sie raczej nie nadaje.

  5. #185
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Witam.
    Podępnę się do dyskusji i zadam pytanie z pozycji laika w temacie MBC. Posiadam silnik AUQ 180 KM (2003 r) z tego co się orientuje turbo K03S (lecz nie jestem pewien na 100%), TT bez żadnych modyfikacji (ośka), posiadam wskaźnik doładowania (wskazania - gaz w podłogę +0,7 bara, odpuszczam -0,6 bara) . Czy zamontować np. http://fmic.pl/mbc/255-mbc-properfekt.html , czy jednak pozostać przy fabrycznym N75? Czytałem wypowiedź "Gregor10", iż MBC słabo współpracują z turbiną K03 i lepiej pozostać przy seryjnym N75+soft. Niemniej jednak chciałbym mieć możliwość regulacji doładowania, także proszę o Waszą opinię. Pozdrawiam.

  6. #186

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    a3
    Posty
    4
    Dziękuję za pomoc. Jak już go podłączę to zrobię logi dynamiczne do oceny. Wrzucić tutaj czy raczej zakładać osobny temat? Może ktoś będzie zainteresowany jak to wygląda z "chińskim MBC"...

  7. #187
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Logi wrzuć do działu VAGcom, tutaj możesz opisać wrażenia i spostrzeżenia oraz wrzucić linka do tematu z logami.
    Tak jak już napisałem, nie jest to skomplikowane urządzenie więc są duże szanse że zadziała, nie ma jedynie żadnej gwarancji że tak jak oryginał







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #188

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    a3
    Posty
    4
    Witam. Wczoraj znalazłem chwilę żeby założyć MBC zgodnie z instrukcją od Arrtura. Wstępnie jestem zadowolony. Przed założeniem skasowałem wyuczone korekty krótko i długoterminowe. Auto wcale nie jest agresywne i narwane jak sugerowało część opinii znalezionych w necie. Doładowanie w tej chwili jest ustawione na 0,8bar. Turbinka wstaje jakby minimalnie szybciej i co najważniejsze prawie do końca trzyma ustawione ciśnienie. Powyżej 2tys obrotów czuć już różnicę, a wraz ze wzrostem obrotów jest jeszcze lepiej. W nocy przy pierwszym wyprzedzaniu tira nieźle się zaskoczyłem spontanicznością nabierania prędkości względem serii. Muszę podjechać do znajomego, który ma sondę szerokopasmową i sprawdzimy jakie jest AFR na takim setupie.

  9. #189
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No i świetnie, gratuluję zakończonej sukcesem operacji







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #190
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez iskra Zobacz posta
    Witam. Wczoraj znalazłem chwilę żeby założyć MBC zgodnie z instrukcją od Arrtura. Wstępnie jestem zadowolony. Przed założeniem skasowałem wyuczone korekty krótko i długoterminowe. Auto wcale nie jest agresywne i narwane jak sugerowało część opinii znalezionych w necie. Doładowanie w tej chwili jest ustawione na 0,8bar. Turbinka wstaje jakby minimalnie szybciej i co najważniejsze prawie do końca trzyma ustawione ciśnienie. Powyżej 2tys obrotów czuć już różnicę, a wraz ze wzrostem obrotów jest jeszcze lepiej. W nocy przy pierwszym wyprzedzaniu tira nieźle się zaskoczyłem spontanicznością nabierania prędkości względem serii. Muszę podjechać do znajomego, który ma sondę szerokopasmową i sprawdzimy jakie jest AFR na takim setupie.
    Taka moja mala rada jeszcze bo x lat temu smigalem na mbc i diodzie. Fakt ze ja z fabrycznych 0.9 podnioslem do 1.3 ale majac afr w aucie. Gdy przegniesz to soft zobaczy za duzy przeplyw i zamknie Ci przepustnice albo uchyli dv do doladowania 0.5 bar.
    bez diody zennera czasem nawet przy 1.1 mi zamykalo. Nie dzieje sie to zawsze ale gdy bedzie chlodniej to moze zaladowqc wiecej(najwieksza wada mbc). A zeby przy naglym wyprzedzaniu na styk nie ujelo Ci mocy bo jest to niebezpieczne. Ci co tak zachwalaja mbc o tym nie napisali ale istnieje takie ryzyko i warto o tym wiedziec.

    Ps :Mam nadzieje ze administracja nie usunie tego posta :/

  11. #191
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bezpieczeństwa nigdy za wiele tak więc warto wspomnieć o potencjalnej możliwości wystąpienia takiego problemu.
    Zjawisko rozszerzalności / kurczliwości niewątpliwie może mieć wpływ na działanie mechanicznego urządzenia jakim jest MBC
    To też powiedziawszy, nigdy nie zaobserwowałem tego zjawiska u siebie a przez kilka lat na poprzednim setupie używałem różnych MBC .
    Patrząc na to z praktycznego punktu widzenia to przecież nie upalamy od razu zimnego silnika a temperatura pod maską rośnie szybciej niż temp. silnika więc MBC ma czas się ''zagrzać''. Zakładając oczywiście że jest zainstalowany pod maską..
    Nigdy też nie używałem MBC na seryjnym programie z diodą więc być może taki setup jest bardziej podatny na zmiany temperatury.
    Ogólnie jestem świadomy z pewnych zmian właściwości diody względem temperatury .
    Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem więc na szybko rozeznałem temat i znalazłem taką informację.

    Przy napięciu przekraczającym 5 V dioda Zenera ma dodatni współczynnik temperatury, co oznacza, że napięcie Zenera rośnie wraz z temperaturą. Poniżej 5 V dioda wykazuje ujemny współczynnik temperatury — napięcie Zenera spada ze wzrostem temperatury.
    Być może tutaj był ''pies pogrzebany''.

    Fakt że bez diody występował podobny efekt zwraca uwagę aby na seryjnym programie nie ustawiać MBC zbyt blisko progu tolerancji seryjnego programu i w zasadzie jest cenną uwagą dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych taką konfiguracją .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #192
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mi nie chodzilo o zmiany temperatur ktore wpyna na dzialanie mbc czy diode.
    Po prostu zimniejsze powietrze sprawia ze turbo ma latwiej zaladowac dany boost. Czyli na ustawieniu mbc inaczej mi ladowalo gdy bylo 10 stopni na dworzu a inaczej gdy bylo 30. Kiedys smigalem na zaworze bleed i na pograniczu tolerancji serii programu. Dlatego czesto w nocy inaczej ladowalo niz za dnia. Pamietam bylo to troche upierdliwe bo wahania doladowania byly spore.

    Niech kolega posmiga na danym ustawieniu i testuje czy zawsze jest tyle samo bo ma w koncu inny zaworek mbc niz ja kiedys dawno temu uzywalem.

  13. #193

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Po przeczytaniu całego tematu, mam problem z wyborem zaworu MBC (domyślam się, że zawór ma być trójdrożny) więc proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego zaworu do TT 224KM APX.

    1. https://allegro.pl/manual-boost-cont...141703138.html
    2. https://allegro.pl/oferta/mbc-manual...uge-6866893784
    3. https://allegro.pl/oferta/zawor-mbc-...rki-7461582164

    Który z nich będzie odpowiedni ?
    Wskaźnik doładowania mam zamontowany.
    Czy po zamontowaniu MBC, zawór N75 zostaje podłączony elektrycznie, aby nie było błędu ?

    I główne pytanie, na ile ustawić max doładowanie, aby było bezpieczne ?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 31-12-2018 o 16:38

  14. #194
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Po zamontowaniu MBC n75 pozostaje podpięty
    Ja miałem 1.0 bara i było ok, przy 1,1 już komp potrafił się nie wyrobić z korektami
    Używałem tego
    http://properfekt.pl/akcesoria-samoc...wania-mbc.html
    Po całej operacji warto zrobić logi (przy okazji sprawdzisz zegar czy dobrze pokazuje)

  15. #195

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez BelfegorTT Zobacz posta
    Po zamontowaniu MBC n75 pozostaje podpięty
    Ja miałem 1.0 bara i było ok, przy 1,1 już komp potrafił się nie wyrobić z korektami
    Używałem tego
    http://properfekt.pl/akcesoria-samoc...wania-mbc.html
    Po całej operacji warto zrobić logi (przy okazji sprawdzisz zegar czy dobrze pokazuje)
    Witam,
    Widzę, że podałeś linka do zaworu MBC dwudrożnego czyli mam rozumieć, że N75 zostaje (w TIP) na swoim miejscu, tylko dwa krućce po wężykach zatkać, a ten zawór wpiąć w te zdementowane wężyki ?
    Domyślam się również, że w naszych TT nie jest wymagany już trójnik ?
    A czy trójdrożny nie będzie płynniejszy ?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 03-01-2019 o 15:24

Podobne wątki

  1. cruising control - prosze o fachowa porade - pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51
  2. Galaxy 1.9 TDI - brak mocy - 17965 - Charge Pressure Control
    Przez FranciszekDolas w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:54
  3. 65535-Internal Control Module Memory Error
    Przez lukaszienko w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:18
  4. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 07:43
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •