Pokaż wyniki od 1 do 15 z 200

Wątek: Manual Boost Control

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    a3
    Posty
    4
    Witam. Wczoraj znalazłem chwilę żeby założyć MBC zgodnie z instrukcją od Arrtura. Wstępnie jestem zadowolony. Przed założeniem skasowałem wyuczone korekty krótko i długoterminowe. Auto wcale nie jest agresywne i narwane jak sugerowało część opinii znalezionych w necie. Doładowanie w tej chwili jest ustawione na 0,8bar. Turbinka wstaje jakby minimalnie szybciej i co najważniejsze prawie do końca trzyma ustawione ciśnienie. Powyżej 2tys obrotów czuć już różnicę, a wraz ze wzrostem obrotów jest jeszcze lepiej. W nocy przy pierwszym wyprzedzaniu tira nieźle się zaskoczyłem spontanicznością nabierania prędkości względem serii. Muszę podjechać do znajomego, który ma sondę szerokopasmową i sprawdzimy jakie jest AFR na takim setupie.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez iskra Zobacz posta
    Witam. Wczoraj znalazłem chwilę żeby założyć MBC zgodnie z instrukcją od Arrtura. Wstępnie jestem zadowolony. Przed założeniem skasowałem wyuczone korekty krótko i długoterminowe. Auto wcale nie jest agresywne i narwane jak sugerowało część opinii znalezionych w necie. Doładowanie w tej chwili jest ustawione na 0,8bar. Turbinka wstaje jakby minimalnie szybciej i co najważniejsze prawie do końca trzyma ustawione ciśnienie. Powyżej 2tys obrotów czuć już różnicę, a wraz ze wzrostem obrotów jest jeszcze lepiej. W nocy przy pierwszym wyprzedzaniu tira nieźle się zaskoczyłem spontanicznością nabierania prędkości względem serii. Muszę podjechać do znajomego, który ma sondę szerokopasmową i sprawdzimy jakie jest AFR na takim setupie.
    Taka moja mala rada jeszcze bo x lat temu smigalem na mbc i diodzie. Fakt ze ja z fabrycznych 0.9 podnioslem do 1.3 ale majac afr w aucie. Gdy przegniesz to soft zobaczy za duzy przeplyw i zamknie Ci przepustnice albo uchyli dv do doladowania 0.5 bar.
    bez diody zennera czasem nawet przy 1.1 mi zamykalo. Nie dzieje sie to zawsze ale gdy bedzie chlodniej to moze zaladowqc wiecej(najwieksza wada mbc). A zeby przy naglym wyprzedzaniu na styk nie ujelo Ci mocy bo jest to niebezpieczne. Ci co tak zachwalaja mbc o tym nie napisali ale istnieje takie ryzyko i warto o tym wiedziec.

    Ps :Mam nadzieje ze administracja nie usunie tego posta :/

Podobne wątki

  1. cruising control - prosze o fachowa porade - pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 10:51
  2. Galaxy 1.9 TDI - brak mocy - 17965 - Charge Pressure Control
    Przez FranciszekDolas w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:54
  3. 65535-Internal Control Module Memory Error
    Przez lukaszienko w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 13:18
  4. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 07:43
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •