Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: To normalne w TT

  1. #1
    Gość

    To normalne w TT

    Witam .Mam pytanie .Czy to normalne,?e podczas pracy silnika na postoju,w skrzyni bieg?w jest s?yszalnydrobny ,,terkot''???Mniewam ,?e to w skrzyni bieg?w,bo po wcisni?ciu sprz?g?a,ha?as ustaje...
    By?em w serwisie i sprawdzili skrzynie (przez dekiel sprawdzili ?o?ysko od pi?tki i olej) .Powiedzieli ?e jest O.K. To roczne TT,skrzynia 5-ka,180KM i male?ki przebieg.CZY TO NORMALNE?U was jest podobnie?
    B?de wdzi?czny za informacj?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Nie i mam TT ktory z przebiegiem 92.000 km.

    Moze byc ze czego innego np linia wydechowa ktora rusza... Ale to tylko suggestia

  3. #3
    nic takiego u mnie nie wystepuje

  4. #4
    Gość
    w SERWISIE ,TO PEWNIE MI NIC NIE ZROBILI POZA SPRAWDZENIEM OLEJU,BO TWIERDZILI ,ZE SPRAWDZILI ?OZYSKO OD PI?TKI PRZEZ DEKIEL,A JAK OBEJRZA?EM SKRZYNIE,TO ZADEN DEKIEL W TT NIE WYSTEPUJE PODEJRZEWAM ?OZYSKO OPOROWE.NIE WIEM TYLKO,CZY JEST SENS WYMIENIAC,BO KILKU MECHANIK?W POWIEDZIA?O,ZE W TYCH SKRZYNIACTO NORMALNE MOZE KTOS ZNA KOSZTY I WIE CZY TO LEPIEJ NAPRAWIAC,CZY ZOSTAWIC??/?

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    nie musi to byc lozysko. moj przypadek w innym samochodzie byl taki ze po wyjeciu silnika i wlozeniu go spowrotem nie wyregulowane ciegla lewara powodowaly czesciowe wejscie miedzybiegu-wynikiem czego bylo terkotanie.

    Moze poprostu ktos wya?towal silnik po czym nie wyregulowal ciegiel od lewarka
    TTC Quattro
    GG 1539752

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2003
    Skąd
    Leszno/Pozna?
    Posty
    31
    Mam dook??dnie to samo u siebie (180, jedna o?) i zacz? mi si? to dzia? przy 50.000km) teraz mam orawie 120.000 i jest nadal tak samo i w serwisie oczywi?cie powiedzieli ze musza mi wyciagnac cala skrzynie biegow i sprawdzic. Jak uslyszalem ze jakies chlustki beda mi rozbierac skrzynie to postanowilem ja sam zajechac i kupic potem nowa niz sie potem truc z nimi jak mi cos zle poskladaja i mi sie w trasie cos rozpieprzy

  7. #7
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Marcin
    Mam dook??dnie to samo u siebie (180, jedna o?) i zacz? mi si? to dzia? przy 50.000km) teraz mam orawie 120.000 i jest nadal tak samo i w serwisie oczywi?cie powiedzieli ze musza mi wyciagnac cala skrzynie biegow i sprawdzic. Jak uslyszalem ze jakies chlustki beda mi rozbierac skrzynie to postanowilem ja sam zajechac i kupic potem nowa niz sie potem truc z nimi jak mi cos zle poskladaja i mi sie w trasie cos rozpieprzy

    Witam .A ile taka przyjemno?? cie kosztowa?a? To nowa skrzynia? Mnie jeden ,,mondry" mechanik w serwisie powiedzia?,ze te wozy maj? wadliwe skrzynie i po zmianie nowej ,b?dzie to samo -bo za duZy luz jest mi?dzy z?batkami .Zrobi?em kilkanascie tysi?cy na terkocz?cej i nic si? nie dziej?.

  8. #8
    Gość
    , nie wymieni?em skrzyni tylko je?dz? na niej ca?y czas i nic si? nie dzieje, troszk? ha?asuje przy wci?ni?ciu sprz?g?a ale jest to prawie niezauwa?alne, poza tym w Autovivie w Warszawie m?wili mni ?e TT z pierwszych dw?ch lat produkcji mia?y wadliwe skrzynie bieg?w i zda?y? im si? przypadek gdzie w TT kupione u nich i ju? po gwarancji rozsypa?a si? skrzynia bieg?w, zg?osili to do Niemiec i w ci?gu 3 dni przysz?a skrzynia i kobiecie wymienili od r?ki.... ile w tym prawdy to nie wiem ale my?l? ?e du?o )

  9. #9
    Gość
    Dzis ,juz wiem ,co tyrkota?o....To sprz?gie?ko.dwa dni temu ,rozpad?o mi si? na dobre i wymieni?em(serwis da? mi gratis,za wymiane te? nie zap?aci?em,pomimo,ze gwarancja sie skonczy?a a samoch?d z Niemiec) pewnie polubie serwis.Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2003
    Skąd
    Leszno/Pozna?
    Posty
    31
    A to niby dlaczego gratis???? Opisz spraw? dok?adniej bo ciekaw jestem...

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    39
    Witam, jestem nowy. Kupiłem TTtkę tydzien temu - ściągnięta z Niemiec. Auto 180 KM rocznik 1999 przebieg 120.000 km. No i mam pytanie z serii czy to normalne w TT bo w poprzednim aucie tak nie było i troszkę mnie to niepokoi.

    Chodzi mianowicie oto ze jak stoję pod światłami z włączonym silnikiem to autem lekko szarpie. Nic nie naciskam, nie dodaje gazu a autem od czasu do czasu, nieregularnie poszarpuje. Obroty wtedy leciutko drgają. Jest to lekko wyczuwalne ale jednak wyczuwalne. Co to jest normalne, bo wydaje sie ze auto powinno spokojnie stać a nie szarpać, prawda? Jeśli to nie normalne to co może byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

    Druga sprawa to to ze zaraz po odpaleniu, jak silnik juz zaskoczył a kluczyk wrócił z pozycji start słychać przez chwile zgrzyt. To chyba bendiks nie odbija - czy ktoś miał podobna usterkę i ile mniej wiecej kosztuje naprawa.

    Trzeci temat to chrobot który sie dobywa z komory silnika w sytacji odpuszczenia gazu. Jade powiedzmy na trójce 70 km/h i puszczam gaz - przez chwilkę słychac taki chrzęst/chrobot jak by coś o coś ocierało. Mam coś ze sprzęgłem?

    Z góry wielkie dzienki za wszelkie odpowiedzi

  12. #12
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    to co drgania sprawdz, czy sie nie wlacza sie wtedy wiatrak chlodnicy, da sie to wyczuc ale samochod raczej nie drga. Co do reszty "usterek" to u mnie nie wystepuja. Co do chrobotu przy odpuszczaniu gazu to moze byc turbo?

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Objawy jakie opisujesz czyli problem 1 i 3 moga miec wspolna przyczyne ..
    Wiadomo ze trudno zdiagnozowac cos z takiego opisu , ja jednak stawiam na padniete mocowania silnika..
    Moga powodowac nadmierne drgania na biegu jalowym poniewaz silnik nie jest amortyzowany jak powinien ..
    Przy przyspieszaniu silnik zawsze lekko sie przemieszcza jesli masz nie sprawne mocowania to wracajac do pozycji pierwotnej po odpuszczeniu gazu moze on przemieszczac sie dalej niz powinien i cos bedzie ocierac ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Radom
    Posty
    56
    Wg. mnie to tak ja Arttur powiedział mocowanie silnika a dokładnie poduszka pod silnikiem, wybiła się i nie ma amortyzacji.

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    11
    a według mojej oceny gubi zapłon.Wymień świece i przewody wysokiego napięcia.

Podobne wątki

  1. Zawieszenie (sport/normalne)
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 05:26
  2. 8N w zawieszeniu mokro w jednym miejscu? normalne
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 11:18
  3. Odpalanie silnika - czy to normalne
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 23:58
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 15:50
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •