Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: SOFT DACH TTR - Koniec problemów

  1. #16
    Awatar sveden76
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    142
    pozwole sobie dodac pozycja nr 4 - sruby 10.....dzis z tym sie meczylem godzina czasu.....

  2. #17
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    odświeżę kotleta, bo czekam mnie demontaż pompy, no ale natrafiłem w necie na informację że 0002 był płynem mineralnym, a 0004 jest syntetycznym i nie należy ich mieszać.
    "Witam , może się komuś przyda .
    Płyn do wspomagania G 002 000 jest płynem mineralnym ( obecnie już nie produkowanym ) ale jeszcze często występującym w naszych autkach.
    Płyn G 004 000 ( następca G 002 000) jest płynem syntetycznym i NIE NALEŻY TYCH PŁYNÓW MIESZAĆ ZE SOBĄ.
    Jedyną opcją jest wymiana płynu w całym układzie na G 004 000 "
    źródło: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/5...00-i-g004-000/

    W związku z powyższym to czy powinienem wymienić cały płyn na nowy, czy jak Wy zwyczajnie dolać ten syntetyczny i się nie przejmować specjalnie?

  3. #18
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Ja bym nowy kupił płyn koszt syntetycznego np STP to ok 30zł
    Piszesz o demontażu pompy, domyślam się że twoja padła. Jeżeli będziesz wymieniać pompę, radzę szukać z taką samą ilością "bar", chyba ok 120-130.
    U mnie po wymianie pompy na nową 90cio barową, wspomaganie ciężko chodziło. Kupno używanej od TT 120/130 barowej (nie pamiętam ile) - rozwiązało problem

  4. #19
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez omerta Zobacz posta
    Ja bym nowy kupił płyn koszt syntetycznego np STP to ok 30zł
    Piszesz o demontażu pompy, domyślam się że twoja padła. Jeżeli będziesz wymieniać pompę, radzę szukać z taką samą ilością "bar", chyba ok 120-130.
    U mnie po wymianie pompy na nową 90cio barową, wspomaganie ciężko chodziło. Kupno używanej od TT 120/130 barowej (nie pamiętam ile) - rozwiązało problem
    Pompa działa, dach się otwiera, ale świeci się dioda od dachu, zakładam, że to za mała ilość płynu. Kupiłem właśnie STP i zamierzam brać się za rozkręcanie. Słońce świeci i aż miło coś pogrzebać w nowym nabytku
    No i właśnie dlatego pytam, czy dolać tego syntetycznego czy jakoś wymienić cały płyn i jak to zrobić ewentualnie?

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W tym aucie nie ma czujnika poziomu płynu, poziom możesz sprawdzić manualnie, świecąca kontrolka wskazuje na problem z czujnikami.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    W tym aucie nie ma czujnika poziomu płynu, poziom możesz sprawdzić manualnie, świecąca kontrolka wskazuje na problem z czujnikami.

    rozebrałem, dolałem, miałem prawie minimum, odpięcie kostki sterowania i zasilania było najbardziej problematyczne... Zamyka, otwiera, ale kontrolka po zamknięciu nadal świeci. Po otwarciu nie świeci, jak poprzednio. Z przodu, nad szybą, w mocowaniu w górnej części mam z prawej strony w miejscu na bolec prowadzący bolec wewnątrz, który jest popychany tym prowadzącym, a z lewej taką zapadkę, dźwigienkę, która zmienia położenie po zamknięciu dachu. Pomoże ktoś i powie jak to powinno wyglądać? MOże to już całkowicie wyczerpie temat otwieranego dachu

  7. #22
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wittam.

    Z lewej strony nad szybą, jest mikroschalter odpowiedzialny za kontrolkę dachu i uchylania szyb w czasie otwierania dachu.

  8. #23
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    ta zapadka po lewej stronie często ulega nadmiernemu odgięciu w wyniku działania nacisku zębem zamka dachu, można ją spróbować odgiąć lub tak jak ja nakleić na nią podkładkę 2-3mm
    aby sprawdzić czy to ona jest winna palenia się kontrolki przy lekko uchylonym dachu naciśnij ręką tą zapadkę i zobacz czy kontrolka otwartego dachu gaśnie...

    szyby Ci się uchylają gdy opuszczasz dach ?

  9. #24
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez red5555 Zobacz posta
    ta zapadka po lewej stronie często ulega nadmiernemu odgięciu w wyniku działania nacisku zębem zamka dachu, można ją spróbować odgiąć lub tak jak ja nakleić na nią podkładkę 2-3mm
    aby sprawdzić czy to ona jest winna palenia się kontrolki przy lekko uchylonym dachu naciśnij ręką tą zapadkę i zobacz czy kontrolka otwartego dachu gaśnie...

    szyby Ci się uchylają gdy opuszczasz dach ?
    Szyby sie uchylaja, zapadka chodzi lekko, ale jakby nie reaguje na nacisk, bo blad nada sie swieci. A tam pod bolcem prowadzacym to nie jest czujnik? Rozbiore to moze po pracy i zobaczymy.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Wittam.

    Z lewej strony nad szybą, jest mikroschalter odpowiedzialny za kontrolkę dachu i uchylania szyb w czasie otwierania dachu.
    No wiec szyby sie uchylaja, dach otwiera sie i zamyka normalnie. Po otwarciu ikonka gasnie. Olej dolany do maksimum. Chyba rozkrecic i sprawdzic czujniki?

  10. #25
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Na spokojnie jeszcze raz. Jak masz zamknięty dach, po zwolnieniu mechanicznej blokady( tego rygla nad szyba) czy uchylają się szyby o jakieś 3cm? jak nie, to masz do wymiany mikrostyk. pozd.

  11. #26
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Na spokojnie jeszcze raz. Jak masz zamknięty dach, po zwolnieniu mechanicznej blokady( tego rygla nad szyba) czy uchylają się szyby o jakieś 3cm? jak nie, to masz do wymiany mikrostyk. pozd.
    Zgłupiałem już i poszedłem sprawdzić, odpaliłem auto, zamknąłem drzwi, szybki się domknęły, otworzyłem rygiel i nic, szyby nie drgnęły, poruszałem tym stykiem i 0 reakcji. Czyli sugerujecie jego uszkodzenie? Jeżeli tak to jak to sprawdzić na krótko? Ewentualnie jak tę część nazwać w serwisie, a może ma ktoś numer części? no i dzięki za ekspresowe zajęcie się problemem.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zdejmij obudowę nad głową kierowcy, i zobaczysz stycznik, zobacz czy działa pewnie jest ulamany lub wytarty, masz nr na nim, uprzedzam że tani nie jest.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Zdejmij obudowę nad głową kierowcy, i zobaczysz stycznik, zobacz czy działa pewnie jest ulamany lub wytarty, masz nr na nim, uprzedzam że tani nie jest.
    zapewne można go zastąpić innym tanim mikrostykiem tak jak to się robi w drzwiach... tylko trochę trzeba pokombinować

  14. #29
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Cytat Zamieszczone przez red5555 Zobacz posta
    zapewne można go zastąpić innym tanim mikrostykiem tak jak to się robi w drzwiach... tylko trochę trzeba pokombinować
    Dzięki, po pracy jak pogoda będzie znośna to sprawdzę i dam znać, by zakończyć ten temat Najważniejsze, że jest światełko w tunelu

    Dzisiaj się tylko przyglądałem i wymuszałem działanie tych/tego czujnika. Od strony kierowcy jest blaszka/zapadka, nie wydaje żadnego dzwięku oprócz skrzypienia, a od strony pasażera jest taki bolczyk wpychany bolcem z dachu i on robi "klik" po naciśnięciu. Chciałem dopytać, czy ten czujnik to ta blasza, czy jednak ten bolczyk wewnątrz?
    Nazwa:  front.jpg
Wyświetleń: 39
Rozmiar:  43.5 KB

    No i nie dało mi to spokoju, polazłem i rozebrałem po ciemku. Drobnostka, faktycznie to zapadka od strony kierowcy, jest powiązana z mikrostykiem, który wyposażony jest w blaszkę, która to opiera się na tej zapadce. U mnie blaszka zamiast być nad nim, była pod nim i przy zamykaniu dachu zapadka nie popychała go ku górze i stycznik nie zamykał obwodu. Blaszka na miejscu, wszystko działa. Dzięki raz jeszcze za wskazówki i pomoc. Kolejny krok do przodu
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 25-10-2016 o 19:57

Podobne wątki

  1. 1.8T BAM + soft CS + wydech + TIP
    Przez _arek_ w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 00:34
  2. TT 8n 180km brak mocy pod koniec 3 biegu :(
    Przez ArnoldTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 14:54
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:38
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 12:20
  5. bramki viatoll definitywny koniec z łamaniem prędkości?
    Przez Pawel-2005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 11:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •