Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 49

Wątek: tłumik końcowy

  1. #31

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    http://moto.allegro.pl/item603730200...ot_simota.html to jest link tego filtra. Spotkałem się z opiniami pozytywnymi, na pewno nie bedzie to gorsza jakosc powietrza, a jesli bedzie przeniesiony w zimne miejsce i doprowadzona zostanie rura z zimnym powietrzem to chyba nie ma minusow. A ladny efekt dzwiekowy no i pozniej w poloczeniu z programem na pewno duzo pomoze, jesli chcesz dojsc do mocy ok250 km to jak najbardziej

    [ Dodano: 14 Kwiecień 2009, 11:45 ]
    Enzo ja mysle ze nie powinienes sie bawic w takie rzeczy tylko zrobic pelen przelot od turbiny do konca, na pewno bedziesz zadowolony

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    dawidusr, robisz off top
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    max1236454, kolega zapytal sie o filtr to mu odpowiedzialem jesli popelnilem przestepstwo to przepraszam :P

  4. #34

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    dawidusr, wiem czytałem już wiele postów na temat przelotu,z miłą chęcią fundnął bym sobie, tylko czy do ośki zrobią mi wydech końcowy jak w quattro? czyli dwie końcówki po bokach? najgorsze, że nigdzie w pobliżu mnie chyba czegoś takiego nie robią, a nie mam zbyt wiele czasu żeby jeździć po Polsce

  5. #35

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    ENZO, mysle ze bez problemu powinni zrobic, z tym ze pewnie pare groszy wiecej by to kosztowalo. Widzialem ze chlopaki tak mają wiec nie powinno być z tym problemu. Wiesz co u tego goscia co ja robie to jest temat raz jechac na pomiary i drugi raz juz na montaz. Z Cz-wy mialbys pewnie ze 300km..

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ENZO, napewno koło ciebie jest jakiś dobry zaklad lub spawacz, który tylko czeka na takie "wyzwanie" wystarczy że kupisz dobry materiał a taki magik załatwi resztę
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #37

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    dawidusr - u tego twojego szpeca trzeba samemu kupować materiały, czy po prostu przyjeżdżasz - pomiar - on się wszystkim zajmuje, przyjeżdżasz drugi raz - montaż i bulisz I ile Cię to wyniosło? Przyznam szczerze, że jestem wrogiem głośnych wydechów ale jako iż mam TT tylko do jazdy weekendowej to z miłą chęcią zrobiłbym z niego ryczącego jelenia w okresie godów

  8. #38

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    hehe nic Cie nie interesuje on wszystko zalatwi. tylko robisz pomiary a pozniej na montaz i po wszystkim

    Mnie to wynioslo 1500 zlo wydech i 100 zl plecionka. Wydech 3' w DP i 2.5" w przelocie.

  9. #39

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    To powiedz mi jeszcze, co robi z drugą sondą lambda? Wstawia jakąś tą przejściówkę, żeby komp nie pokazywał błędów? I jak wygląda przegląd przy takim wydechu? Są jakieś problemy?

  10. #40

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Poland - mazowieckie
    Posty
    162
    Sonda lambda jest przeniesiona o 4 cm, wstawiona jest ta przejsciowka.

    Co do przegladu to jeszcze nie robilem, ale z tym to nie bedzie zadnego problemu mysle Umawiasz sie z gosciem i powinien zrobic bez problemu, przynajmniej ja tak mam z innym samochodem

  11. #41

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    W-wa
    Posty
    17
    ENZO do Wwy masz bliżej niż 300km a znajdziesz tutaj kilka warsztatów godnych polecenia jak się umówisz wcześniej to jeden dzień i masz zrobione.
    Rano oddajesz auto wieczorem odbierasz i nie ma podwójnej jazdy.

    Co do lokalnych spawaczy to chciałem zauważyć że to nie jest kwestia tylko pospawania kilku rurek ale fajnie jeżeli ten wydech oprócz ryku coś nam da więc warto żęby jakis fachowiec przeliczył jego średnice i załamania.

    Wiem że to dotyczy silnika turbo i jest znacznie łatwiej niż w N/A ale mimo wszystko fajnie jeżeli takie zabiegi są profesjonalnie wykonane.

    Jeżeli będziesz zainteresowany robieniem wydechu w Warszawie to mogę podesłać na priv dane do prawdziwego fachowca, zajmuje sie wydechami i sportem od wielu lat zarówno zawodowo jak i amatorsko. Nie wiem czy jeszcze sie tym zajmuje na zasadach komercyjnych ale jak nie on to napewno pomoże w dobraniu odpowiedniego wydechu i skieruje gdzie trzeba.

    Pozdro

  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    co do wydechu to róbcie tylko całosc...szkoda wydac 7 stówek i nic nie osiagnac poza buczeniem...same końcówki nic niedadza....ja mam wszystko jak trzeba i warto było wydac kase na to....bo mnie raczej 250kuca niezadowoli...mysle ze moje tt stac na wiecej tylko kwestia jej przygotowania.....a potem zestrojenia....a co do filtra....ciekawe czy robił im ktos testy typu hamowania przed załozeniem i po załozeniu? bo to sa czyste fakty....a ze cos daje......to dla jednego przyrost paru kucy.....dla drugiego sam dźwiek...a dla 3 to ze po otworzeniu maski ładnie wyglada...

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ENZO, czesc z Twojego linka to niekompletny wydech Supersprint do TT 225
    Ktos sie meczy z tym od jakiegos czasu , pamietam ze juz kiedys ktos zamieszczal to na forum .

    Kompletny uklad wydlada tak :


    I do tego w opcji koncowki w 2 stylach :

    lub to :


    Jesli chcesz koniecznie miec w osce dwie koncowki to musi to mniej wiecej wygladac tak :





    Przeszkoda w puszczeniu tego w '' normalny '' sposob jest wneka na kolo zapasowe ktora w osce jest znacznie glebsza , lub moze powinienem napisac ze bagaznik jest glebszy








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    arttur - wiem wczoraj leżałem pod autem i właśnie nie ma tam miejsca na tego supersprinta a wycinanie podłogi mi się nie widzi, ogólnie nic się nie puści przy samy zderzaku , trzeba ewentualnie ominąć wnękę na koło z tyłu tak jak na Twoim ostatnim zdjęciu. I tak już zdecydowałem się na przelot, ale dopóki nie porobię wszystkich rzeczy na cacy to nie zabieram się za żadne dodatki.

    PS. poszaleli z terminami u dobrych mechaników - termin na przegląd zawieszenia i układu hamulcowego mam za 2 tygodnie

  15. #45
    Awatar instruktor
    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Zdzieszowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    biały ibi
    Posty
    43
    Jak juz jesteśmy przy wydechu, to zeby zamienić tłumik z jedno na dwuwydechowy, wystarczy wymienić tylko końcowy,czy jest to grubsza robota? Oczywiscie mówimy o seryjnych...

Podobne wątki

  1. tłumik końcowy
    Przez MrTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 06:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •