Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Felgi 18 srecnica 18, szerokosc 8 , Osadzenie ET 35 , opony?

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Felgi 18 srecnica 18, szerokosc 8 , Osadzenie ET 35 , opony?

    Witam serdecznie,

    http://www.allegro.pl/item600965041_...tt_nowosc.html

    Ja się kompletnie nie znam na rozmiarówkach opon.. jakie powinienem zakupić?

  2. #2
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    sa dobre proponuje na to oponki jeszcze 225/40 aby jako tako sie jechalo albo 215/40 or 225/35 . fela ma szerokosc 8j. Do calego zestawu sprezyny obnizajace i bedzie very gutt.
    Oto moje tt felga szerokosc 8,5j oponka przód 225/40 +sprezyny h&r obnizajace [(ale czekam na gwint ]


  3. #3

    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    pruszkow
    Posty
    56
    sorka, ja tak ciut w innym temacie...
    czytam: 18"... czy jeździcie tylko po autostradach?, zresztą których nie ma w Polsce ...
    ... czy pokonujecie tylko kilka kilometrów /ew.kilkanaście tygodniowo/, ew. po mieście, po ulicach gdzie nie ma studzienek, dziur itp?

    pytam, bo od kilku dni jeżdzę na profilu opony 40 /wcześniej 55/. co prawda, moje autko pracuje na siebie, więc pokonuję sporo kilometrów dziennie po różnych drogach w okolicach wawy i samego miasta.
    wniosek jest jeden: polskie drogi nie nadają się do jazdy na takich felgach/oponach. odczuwam każdą, nawet najmniejszą nierównośc. a o dziurawych jak ser drogach nawet nie wspominam... prędkośc rowerzysty .
    byc może, gdybym jeździła "rekreacyjnie" nie narzekałabym takie niedogodności.

    niestety, póki nie będzie autostrad, dobrych dróg wracam na profil 55 /16"/. choc naprawdę żałuję, że nie mogę miec takich felg /zresztą ślicznych /
    ... no i jak wyglądało autko
    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego doj?ć warto"

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Aga w pełni cię rozumiem i popieram.
    Do nie dawna też robilem dziennie po 50 -60km. Jeżdżę na 16 i jak dla mnie to i tak jest dramat. Przejazd przez tory kolejowe, tramwajowe, wszędobylskie studzienki. I bez dziur te auto płacze.
    Czarne jest piękne

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    w starym TT mam 18" i sie juz przyzwyczailem (nie zamienilbym na 16"), w nowym sa 16" i chociaz wyglada paskudnie to jest mieciutko

  6. #6
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    panowie przede wszystkim trzeba zdecydowac. czy lans+niewygoda or standardowe tt i wygodna jazda.

    [ Dodano: 4 Kwiecień 2009, 18:31 ]
    Cytat Zamieszczone przez aga
    niestety, póki nie będzie autostrad, dobrych dróg wracam na profil 55 /16"/. choc naprawdę żałuję, że nie mogę miec takich felg /zresztą ślicznych /
    ... no i jak wyglądało autko
    "aga" - chyba zatem caly czas bedziesz jezdzil/a na 16" bo drogi w pl na pewno sie nie poprawia... nie w takim tepie jak je robia... tu zrobia ...a kawalek dalej juz dziury wychodza...

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie trzeba jeździć po autostradach, a większość studzienek można ominąć Jak dla mnie seryjne zawieszenie jest bardzo komfortowe, a do tego wygodne fotele, obecnie jeżdzę na 17" - profil 45, jak ktos obniża, zmienia na bardziej sportowe, to może być troszkę gorzej. W następnym roku planuję zmianę na 18", a 17" zostawie jako zimówki. Na szczęście w Lublinie nie ma torów, bo na tym faktycznie może trochę wytelepać. Kwestia przyzwyczajenia

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    U mnie sprawa po prostu wygląda tak że znam już trochę swoje drogi Trójmiejskie, wiem gdzie są muldy i dziury na które trzeba uważać to zmniejsza ryzyko niesmacznego wkur.. na twarzy . A jak zapuszczam się w nowe okolice jeżdżę ostrożnie (czytaj powoli) więc myślę że mogę się na taki lans pokusić. Jednak TT to TT, warto zainwestować trochę grosza i podpieścić ją bo to jednak wyjątkowe autko z czym zgodzi się każda posiadaczka i posiadacz tego samochodu.

    pozdrawiam

  9. #9
    wiem że tak nie można... ale ja ze standardowego 225/40R18 przeszedlem na 245/40R18. Wygląd się poprawił a i oponka wyższa. Zawsze jakaś opcja... a przy tej ingerenji przekłamanie na liczniku jest naprawde nie znaczące.

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez MordaTyMoja84
    wiem że tak nie można... ale ja ze standardowego 225/40R18 przeszedlem na 245/40R18. Wygląd się poprawił a i oponka wyższa. Zawsze jakaś opcja... a przy tej ingerenji przekłamanie na liczniku jest naprawde nie znaczące.
    ja dzisiaj zmieniam na 225/40 felga 8,5j mam 245/40 i powiem tylko ze brzydko to wyglada :/ taki balon pomniejsza felge.

  11. #11
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237

    Re: Felgi 18 srecnica 18, szerokosc 8 , Osadzenie ET 35 , op

    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    Witam serdecznie,

    http://www.allegro.pl/item600965041_...tt_nowosc.html

    Ja się kompletnie nie znam na rozmiarówkach opon.. jakie powinienem zakupić?
    ja bym tych felg za darmo nie chcial chinczyki strasszne pokrzywisz je raz raz
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Re: Felgi 18 srecnica 18, szerokosc 8 , Osadzenie ET 35 , op

    Cytat Zamieszczone przez game23
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    Witam serdecznie,

    http://www.allegro.pl/item600965041_...tt_nowosc.html

    Ja się kompletnie nie znam na rozmiarówkach opon.. jakie powinienem zakupić?
    ja bym tych felg za darmo nie chcial chinczyki strasszne pokrzywisz je raz raz
    A co polecisz?

Podobne wątki

  1. ET, szerokość stalówek.
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-11-2017, 17:54
  2. Szerokość opony zimowej poraz setny
    Przez michu1985 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •