Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Wątek: Czym pielegnowac srebrny lakier?

  1. #1

    Czym pielegnowac srebrny lakier?

    Czesc,

    Tym razem troche lzejszy temat.

    Mam srebrne TT i bardzo chcialbym dac mu troche wiecej pieszczot niz tylko szybkie mycie w myjni Powiedzcie prosze jak mozna zadbac o srebrny lakier, moze macie jakies sprawdzone sposoby/detergenty/woski/nablyszczcze/etc? Chodzi mi o to, ze samochod ma juz pare latek i chcialbym go nieco odswieżyć/ożywić, bo jak czasem widze zdjecia TT-ek w sieci, a nawet na naszym forum to czuje sie nie w porzadku wobec mojej maszyny.

    Pewnie najskuteczniejsze byloby zaczecie od mechanicznej polerki, ale moze da sie zrobic cos mniej hardcorowego?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    http://www.allegro.pl/item598656023_..._tanio_fv.html Ja 2 razy na rok robię auto Taką pastą i najlepiej kupić też to http://www.allegro.pl/item594868068_...s.html#gallery umyj auto Dokładnie..!!! nałóż Pastę najlepiej najpierw Maskę zakładasz gąbkę na szlifierkę i ogień jak juz wszystko będziesz miał gotowe to myjesz auto potem i zakładasz miękki Pad i polerujesz na gotowo..! Jak bym jakiejś czynności ominą to Mnie poprawcie.

  3. #3
    Dzieki za odpowiedz, ale pojechales po maksymalnym hardcorze... Ja na poczatek wolalbym spedzic ze 2-3 godzinki polerujac czyms recznie nasze ukochane ksztalty... :P Tylko czym?

    Marcin

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Jak się szybko ruszasz to za 2 godzinki machniesz całe auto..!lub coś tego typu kup http://www.allegro.pl/item591605895_...s.html#gallery lub jakaś Pasta lekko ścierna np koloryzująca i Pamiętaj że mleczka i niektóre pasty zazwyczaj te tanie brudzą na biało plastiki uszczelki Polecam to z linku jak się nie chcesz za dużo napracować a efekt był ale tylko na 4-5 myć...

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Jako iż posiadam dwa srebrne auta - zdradzę CI sekret.

    3 niezbędne rzeczy aby auto wyglądało tak



    Po pierwsze - do mycia używaj tylko oryginalnego ludwika podkradzionego z kuchni matki, roztwór z woda jakieś 1:500

    Po drugie gąbka - nie mam akurat jej foto ale mogę zrobić - wymiary jakieś 30 na 20 wysokość 10cm, pogryziona ze wszystkich stron pochodzi z jakiegoś starego fotela

    I po trzecie, to chyba najważniejsze - jak widać na załączonej fotce, Wiadro - koniecznie po zaprawie tynkarskiej ( podobno jakieś mikroelementy z zaprawy dobrze wpływają na strukturę lakieru).

    Pucować przez 20 minut, potem zmyć strumieniem pod ciśnieniem jakieś hmm 1 bar. Efekt końcowy powala na kolana

  6. #6
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    No i Jak gąbka spadnie na kamienie to nie płukać jej..cząsteczki Kamieni zacierają rysy powstałe przy codziennym użytkowaniu auta

  7. #7
    No mikroelementy to podstawa

    A powiedzcie jak to jest z woskami - czy uzywac bezbarwne, czy do naszych srebrnych TT mozna uzyc jakiegos "barwnego". Oczywiscie mowie o srodkach zdecydowanie z wyzszej polki. Jakos poki co wolalbym poprobowac ewentulnego nakladania czegos na lakier, a nie jego tarcia... No chyba, ze wystarczy wlasnie porzadne mycie z bezbarwnym woskiem i bedzie git.

    Pozdrawiam,
    MArcin

  8. #8
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    jak Masz dużo rysek na aucie to tylko pasta lekko ścierna potem wosk nabłyszczający jak nie Masz dużo rys to wystarczy wosk nabłyszczający i po sprawie.. ja myje auto 4 razy w tygodniu i co 2 soboty woskuje lakier Mam idealny stosowałem wiele preparatów ale kumpel teraz mi załatwia innotec 04.3182 Quick shine POLISH jest to wosk dla serwisów

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    "ja myje auto 4 razy w tygodniu i co 2 soboty woskuje"

    Podziwiam, u mnie średnia wychodzi jakieś 6 razy w roku, a zdarzało się, że raz na pół roku myłem.

  10. #10
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    To coś Marnie dbasz o Maszynę Ja znowu za Bardzo zawsze Mam pedantycznie czysto w środku jak i na zewnątrz.!sądzę że bez Polerki się nie obejdzie w Takim razie

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    Ja po prostu nie mam jakiejś mani na punkcie swoich aut. Zawsze uważałem, że auto służy do jeżdżenia i jak trzeba to i do tt-ki wrzucę worek z cementem. Wbrew pozorom dbam o auta, ale nie jestem zwolennikiem ciągłego diagnozowania auta i wymiany wszystkich części jak i mycia. Czuję, że coś jest do wymiany to wymieniam, jeśli brudzę się o własne auto to oznacza, że najwyższa pora je umyć

  12. #12
    Cytat Zamieszczone przez ENZO
    Ja po prostu nie mam jakiejś mani na punkcie swoich aut. Zawsze uważałem, że auto służy do jeżdżenia i jak trzeba to i do tt-ki wrzucę worek z cementem. Wbrew pozorom dbam o auta, ale nie jestem zwolennikiem ciągłego diagnozowania auta i wymiany wszystkich części jak i mycia. Czuję, że coś jest do wymiany to wymieniam, jeśli brudzę się o własne auto to oznacza, że najwyższa pora je umyć
    Nie chodzi przeciez o kwestie "dbania o auto", ale o przyjemnosc obcowania z nim. Jezeli ma sie ulokowane emocje gdzie indziej to tez pieknie. W koncu niektorzy wolą chlopakow (na przyklad kobiety ).

    Marcin

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ENZO,
    Proponuje do twojego sekretru dodać jeszcze jeden
    Po wszystkich zabiegach przelecieć furkę papierem ściernym
    Gorszych bzdur nie słyszałem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2009
    Skąd
    daleko
    Posty
    241
    ZUCZEK co się burzysz? Przecież to na żarty było Chociaż ja od wieków myję auto czym popadnie, ale widzę, że tutaj podejście jak moje nie jest zbyt mile widziane to chociaż spróbujcie być wyrozumiali i zrozumieć każdego i trochę humoru

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Potem załapałem że jaja robisz
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Srebrny lakier TT
    Przez Chudyyy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 21:38
  2. Ciekawy lakier - ile to może kosztować ?
    Przez barTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 02:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •