Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 150 z 269

Wątek: Jaki olej do tt-ki?

  1. #136
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kup sobie plykanke millersa i zrob przed wymiana jesli cos takiego chcesz, a pozniej zalej Millers teident 5w40 i zostanie Ci 140 zl na dobry obiad.

    Albo plukanke + Millers CFS za ok 260zl

  2. #137
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    Panowie, a wlał ktoś do TT royal purple seria HPS?
    w poscie #77 dawalem test z jego udzialem,
    ale u nas chyba nikt go jeszcze nie zalewal
    wiec mozesz smialo zdac relacje

    "Love Them BOTH" - M.

  3. #138

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    No właśnie przeczytałem te testy, filmiki obejrzałem no i jakoś tak się skłaniam ku temu..szczególnie,że marka bardzo chwalona na zachodzie..
    szkoda, że w lutym wymieniłem oleje w skrzyni i dyfrze na te z ASO, bo teraz wlałbym Royala..

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:57 19:34 ---------- EDYCJA

    po wlaniu tego royala hps 5w30 muszę powiedzieć, że silnik po przejechaniu ok 1000km nie ma żadnych z nim problemów, typu wycieki, kopcenie, klepanie i inne stuki.
    a co do pozytywów, to można uznać je za subiektywne odczucia, ale po użytkowaniu auta przez rok zauważyłem że po wlaniu tego oleju silnik pracuje "miękko" dużo ciszej niż na liqui moly czy totalu.. nie ma czegoś takiego jak klepanie szklanek na mrozie nawet przez sekunde podczas porannego rozruchu.. no ogólnie muszę powiedzieć ze chyba jest to prawdą, ze ten olej świetnie chroni silnik w czasie zimnego startu.
    A i ciekawosta, olej w czasie wlewania zachowywał się jak woda, tak szybko nie opróżniała się żadna butelka z olejem jak z tym, po ostrej jeździe jak wyjąłem bagnet olej nie skapuje z bagnetu, bardzo mocno trzyma się film olejowy.
    Jestem bardzo zadowolony z zakupu, mimo że 60pln za 0,9l to spory wydatek to chyba nie wrócę do popularnych olejów, piszę chyba bo zobaczymy czy w dalszej eksploatacji moje zdanie się nie zmieni.

  4. #139

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Kolonia DE
    Pojemność
    brak
    Posty
    5
    Moje 3 grosze a'propos olejów, długo robiłem w tej branży, miałem wiele szkoleń, pokazów itp z różnych firm itd, doświadczenia na takim oleju z puszki/półki w temp. pokojowej absolutnie nic nam nie mówią bo olej w takich warunkach to w silniku pracuje może kilka sekund... (temp., ciśnienie, otoczenie itd) - n.p. słynna teoria mechaników z epoki Poloneza, że pełny syntetyk nie nadaje się do silników z dużym przebiegiem bo jest "za rzadki" , żenujące taki olej jest na półce w sklepie oczywiście organoleptycznie rzadszy niż semi czy mineral , tyle że w silniku przy 110-120 C (proszę bez amatorskich komentarzy , że olej ma taką samą temp. jak płyn chłodniczy) , ten syntetyk jest dalej w miarę lepki a kilaste semi czy minerały spływają jak woda.... Jeszcze tylko co do marek, moje ostatnie auto (wprawdzie a4 i tdi ale mocno zrobione u Witka wna Mineralnej) było mocno eksperymantalne, miałem dostęp ze wzgędów że tak powiem służbowych, więc sobie zmieniałem olej co kilka tys., różne (zawsze górna półka nie śmieszny Castrol) marki, auto miało fabryczny wskaźnik temp oleju - czyli jakieś tam odniesienie do oporów tarcia i zdolności odprowadzania temp. , 2 marki zdecydowanie się wyróżniały: Fuchs i Liqui Moly - różnice ok. 10 C niżej co do Motula (moim zdaniem francuzi mocno się lansują, choć faktycznie w motocyklach nr1, do aut oczywiście też czołówka ale nie ma się co spuszczać - moja opinia i doświadczenia) , oczywiście mówię tu o markach , które można "normalnie" kupić (nie wiem jak jest z Fuchsem w PL, bo LM to chyba raczej jest pełna oferta ?) Oczywiście jak zaznaczyłem : Motul to świetne oleje, ale nie tylko ta firma istnieje
    Ostatnio edytowane przez trytytka ; 20-02-2013 o 02:29

  5. #140
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dzięki wielkie, takiej opinii nam trzeba Valvoline wypada słabiej w porównaniu do Motula, czy Fuchs'a?

  6. #141

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Co do epoki poloneza. Był u mnie w domu polonez z silnikiem rowera. 1.4 100km. Przebieg 500 tys km. Cały czas na full syntetyku (mobil 1). Przy 450 tys padła dopiero uszczelka pod głowicą. Naprawiona i do dziś ten polonez jeździ jeszcze.

  7. #142
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    przerzucil bym wypowiedz o olejach do tematu olejowego, bo jest konkretna i na pewno sie tam komus przyda - latwiej bedzie sie tam na nia natknac

    "Love Them BOTH" - M.

  8. #143

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Kolonia DE
    Pojemność
    brak
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Co do epoki poloneza. Był u mnie w domu polonez z silnikiem rowera. 1.4 100km. Przebieg 500 tys km. Cały czas na full syntetyku (mobil 1). Przy 450 tys padła dopiero uszczelka pod głowicą. Naprawiona i do dziś ten polonez jeździ jeszcze.
    no właśnie, ale intencją mojej wypowiedzi nie było wskazanie konkretnej marki (choć sam piszesz, że to w sumie rover), tylko pokutującej wśród wielu ludzi opinii, że syntetyk plus duży przebieg = bee...
    p.s. jestem pewnie jednym ze starszych forumowiczów (45 lat), ale nawet moje drugie auto (vw garbus 1302ls) już jeździło na synt. shella z Pewexu (25 lat temu, pewnie niektórzy byli dopiero na etapie przyjemności rodziców), kupiłem go to miał ok. 300 tysi, potem naturalnie dłubnięcie (wyobraźcie sobie w tamtych czasach - 0 netu, 0 aso, 0 firm w PL, po części jeździłem pod Norymbergę na podstawie gazetki dla fanów vaga co mi przesyłał z berlina zachodniego wujek kumpla), przeróbka z 1.6 na 2.0 - kute tłoki, planowane i rozwiercane głowice, zamiast 1-go, 2 gaźniki z porsche 356! rarytas itd, nie wiem ile to miało ps, bo hamownie w pl nie istniały ale milicjanci w poldonach to na światłach mogli co najwyżej wyjmować piach z oczu.. dość ot
    Ostatnio edytowane przez trytytka ; 20-02-2013 o 02:31

  9. #144
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Odgrzewam. Auto robi przebiegi miesieczne na poziomie 700km moze troche wiecej. Wychodzi ze w skali 12 miesiecy robie okolo 10000km. Chce olej zmienic w maju/czerwcu. Albo millers albo motul. 5w40. Czy to dobry wybor? Nie chce zmieniac oleju na zime a potem znowu na lato. Auto jezdzone w miare normalnie, ale kilka razy w tygodniu dojezdza do czerwonego pola . Czy bedzie dobry i czy macie jakis do polecenia

  10. #145
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jak wybierałem olej rok temu to był tu (i na innych forach) polecany motul. Taki też wlałem, nie narzekam (choć zapewne nie umiałbym sam ocenić czy to dobry wybór).

  11. #146
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    No wlasnie. Teraz wszedzie polecaja millersa ale czy mi bedzie to potrzebne?

  12. #147
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez E1 MATA Zobacz posta
    No wlasnie. Teraz wszedzie polecaja millersa ale czy mi bedzie to potrzebne?
    Ja odkad wlalem RedLine 5W40 StreetPerformance , nie uzywam nic innego. Nie wiem na czym teraz jezdzisz, ale jak wlejesz cos lepszego to napewno zauwazysz/uslyszysz roznice. A jak nie to jest z wami cos nie tak i lejcie rzepakowy
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  13. #148
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez E1 MATA Zobacz posta
    No wlasnie. Teraz wszedzie polecaja millersa ale czy mi bedzie to potrzebne?

    Co znaczy '' czy Ci będzie potrzebne '' ? Dobry olej to podstawa niezależnie czy auto seria czy wzmacniane .
    5W40 pełen syntetyk i czy to będzie Milers czy Motul to już nie ma tak wielkiego znaczenia . W dzisiejszych czasach można się jednak nadziać na podróby Motula więc jeśli nie masz na 100% pewnego źródła to Milers będzie pewnie bezpieczniejszym wyjściem bo jeszcze nie podrabiają ( chyba LOL ) ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #149
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Polecam millersa CFS nanodrive 5w40. Wcześniej śmigałem na motulu, ostatnio millers zbiera same pozytywne opinie i po przesiadce mogę spokojnie potwierdzić to co piszą Koniecznie przed zmianą trzeba zrobić płukankę

  15. #150
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Artur chodzi mi czy zauwaze roznice pomiedzy millersem a motulem. Wydaje mi sie czytajac opinie ze i jeden i drugi bedzie dla tt ok. Pytanie czy robic plukanke przed czy nie

Podobne wątki

  1. Jaki olej do skrzyni biegów 1.8T 225 quattro
    Przez kapucha2003 w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2017, 18:05
  2. MK1 [8N] Jaki olej do silnika?
    Przez Gunia93 w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2017, 22:43
  3. MK1 [8N] Jaki olej lejecie?
    Przez malinowski-l w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 10:46
  4. Jaki Olej???
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 06:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •