Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: szarpanie pukanie zgrzytanie i buczenie

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211

    szarpanie pukanie zgrzytanie i buczenie

    witam,was panowie otoz i mnie dopadło,tj,mam problem powazny objawy jak ruszam to cos strasznie puka w zawieszeniu tak jakby przeguby tylko ze przeguby zew mam nowe ,wiec moze wewnetrzne,jak przytrzymam przegub wew reka to moge kołem po 1 cm do przodu i do tyłu zrobic wiec jest spory luz i nawet troszke jakby pukały ale to takie male spostrzezenie,ale jak jade na wstecznym to nic nie puka nawet przy skreconych kołach,zmieniłem koło zamachowe na sztywne wiec moze tu jest przyczyna?ale zamach moze szarpnac ale raczej by nie pukał,nastepna sprawa napewno powiazana z tym pukaniem to buczenie/zezenie taki jakby rezonans z zawieszenia albo skrzyni przy szybkiej jezdzie,jak jade ok 160 to zezi cos pod spodem a jak puszcze na luz to zezi ale 1/10 tego co na biegu,ogolnie ten rezonans jest od samego poczatku jak tylko rusze ale dobrze go słychac przy wiekszych predkosciach,najlepsze to to ze jak jade te 160 i mam jakas wieksza chope to rezonans ten sie nasila przy ugieciu zawieszenia co to moze byc,czy przeguby mogły by powodowac takie cos??wiem ze paru z was juz miało problemy z wew przegubami wiec prosze o rade jakies uwagi,jak krece kierownica na postoju to nic nie puka ewidetnie cos jakby w napedzie,przeguby wew maja taki sam luz po obydwu stronach,zew sa nowe wiec luzu kompletnie brak,pierwszy raz spotkałem sie z tym i dlatego sie tak ropzisałem pozdro

  2. #2
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Najlepiej to jechać na Stacje Diagnostyczna. Tam Ci za 10zl powie co 'puka' Przy okazji sprawdzi zawieszenie.

    Z przegubami wewnętrznymi to jest tak ze NIESTETY ich nie dokupisz. Nigdzie. Musisz kupować cala półośkę - prawa albo lewa albo obie. No chyba ze znajdziesz używane przeguby na allegro. Nowe nie ma szans.

  3. #3
    Sprawdz na poczatek najprostrza rzecz - wyważenie kół.
    Najpradopodobniej będzie jak mówisz przegub wewnetrzny.
    Jeżeli będziesz zainteresowany zakupem oryginału daj znać a pomogę Ci.

  4. #4
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez MordaTyMoja84
    Sprawdz na poczatek najprostrza rzecz - wyważenie kół.
    Najpradopodobniej będzie jak mówisz przegub wewnetrzny.
    Co ma pukanie, stukanie do wyważenia kół? Jak koła są nie wyważone to głównie będzie bilo kierownica przy dużych prędkościach rowniez po puszczeniu kierownicy samochod nie będzie jechał prosto i będzie uciekał w stronę fosy.

    Cytat Zamieszczone przez MordaTyMoja84
    Jeżeli będziesz zainteresowany zakupem oryginału daj znać a pomogę Ci.
    Ale mówisz tutaj o całej półosi?

  5. #5
    Wiem wiem... ale uwierz że mieliśmy ostatnio gościa w serwisie który przyjechał już z zakupionym przegubem A4. Na tyle przenosiły się drgania że dawało taki efekt. Co nie znaczy że jak najbardziej również uważam że raczej będzie to przegub wewnętrzny. Prawda jest taka... najprostrze wyjscie.... tak jak BarTTek napisał... do diagnosty.

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    fajnie panowie ze mi pomagacie sytuacja wyglada tak, tydzien temu miałem zbierznosc robiona i wywazane koła bo nowe opony kupowałem,kierownica nie dryga nawet ciutke,ewidentnie czuc ze cos pod podłaga sie dzieje az czuc ze mrowki w nogi wchodza,mam nowe koncowki drazkow i nowe drazki,wiec tu raczej nie,a zastanawia mnie te luzy na przegubach kurcze czy az taki duzy luz musi byc,kiedys miałem w seicento rozwalony przegub to pukał jak nie wiem co taki klekot a tu jest inny,przy ruszaniu jest tylko stukniecie czasem klika stukniec i koniec,a i ze na wstecznym nie puka nic to tez dziwne,ale faktycznie przejade sie do diagnosty mam go za darmo nic nie strace a moze cos zyskamkurcze jade w nastepnym tyg na strojenie autka i nie chiałbym zeby mi sie np przegub u nich rozsypał,a bedzie musiał ok 300ps wytrzymac wiec musze to ogarnac w tym tyg

  7. #7
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Ale jak to wewnętrzne to troszkę zapłacisz.. Bo jak mówiłem. Samych przegubów nie kupisz, musisz cale półosie, które nie są takie tanie..

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To stukanie to najlepiej na stacji diagnostycznej zbadac .
    Przypatrz sie zwlaszcza mocowaniam drazka stabilizujacego i jego " linek " laczacych go z amortyzatorem .
    Jesli chodzi o rezonans , to zapytam jakie w koncu kupiles to kolo jednomasowe ?
    Jesli jest to to aluminiowe to wyraznie przenosi ono dzwieki pracy skrzyni ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    wor
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    2005
    Kolor
    fiolet
    Posty
    342
    podobno w Toruniu jest jakis zaklad ktory dorabia mocniejsze polosie i robi to bardzo dobrze, sa tu chlopaki z Torunia wiec moze cos o tym wiedza i sie wypowiedza

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    panowie dzieki za odp,co do koła zamachowego to jest to metalowe nie aluminiowe,co do drazka to nawet odpiołem go i dalej stuka jutro jade do diagnosty wiec cos bede wiedział,najprawdopodbiej to przeguby wew bo maja luz jak cholera ale znalazłem goscia co podobno ma same przeguby i to nowe bez połosi niebawem szczegoły

Podobne wątki

  1. Buczenie
    Przez RoGaS w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2018, 13:42
  2. buczenie w tylnym kole
    Przez voodoo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 11:04
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 03:48
  4. Buczenie z tył ...
    Przez Mateusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 08:23
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •