Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Moje błedy vag..pomóżcie....

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Moje błedy vag..pomóżcie....

    wiec auto zostało przeskanowane vagiem
    wczesniej nieraz mi sie zapalała kontrolka od esp i juz niegasła do zgaszenia silnika......czasem zadko dochodził do tego abs...palił sie i niedziałał.....poprzednik twierdził ze to czujnik przyspieszenia wzdłuznego...nr błedu:
    01279 czujnik przyspieszenia wzdłużnego
    i wyszło jeszcze to:
    00812 przełącznik rozłączający cewki elektromagnetycznej ciśnienie w ukł hamulcowym czy jakoś tak... w danym momencie obie kontrolki sie paliły( esp i abs) zawsze włacza sie pierwsze esp a nieraz dopiero potem abs....myślicie ze wystarczy wymienić czujnik przyspieszenia wzdłuznego i ze to juz niebedzie tego drugiego błedu?
    a w silniku wyskoczył
    16795 regulacja układu powietrza wtórnego... myślicie ze to cos z dv? bo tak mi sie to nasuwa.....no i jak przyspieszam to mam takie lekkie wrazenie ze od 5 tys auto kiepskawo przyspiesza.....dół ma bardzo dobry ale jak ciagne ja dłuzej to powyzej 5 tys jakos tak jak by słabła......
    mile widziane rady...bo jeśli chodzi o te błedy to mam wrazenie ze jestem bardziej w temacie niz mechanik który podpinał vaga

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    powyżej 5,5 standardowo spada cisnienie doladowania w 225 bodajże z 1,2 do 1,0 ale musisz posprawdzać wszystkie graty, węże, pompa paliwa, wtryski itd
    NO RISK,
    NO FUN.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ponownie badałem vagiem (inna wersja) i z kim innym
    cisnienie doładowania wyszło troche ponad 1 bar.....czyżby moze układ nieszczelny? czy jak na serie to wynik moze byc? w dodatku najakims kanale znalazłem pomiar momentu obrotowego......wartośc wyszła 274Nm....czy ta wartosc jest realna? czy hamownia i tak pokaze co innego?
    w dodatku wyszły nowe błedy:
    65535 cos o tym wyczytałem w poście nizej.....ale tam wynikało ze chłopaki maja problem z kontrolka od airbagu......ze im niedziałaja......u mnie niby jest gitara...po przekreceniu kluczyka sie zapalaja......po chwili gaśnie.......a tak to nigdy sie niezalapa...a w vagu wyskoczył mi ten pład podczas sprawdzania AWD....dziwne troche bo myslałem ze to cos z haldexem.......pozostałe błedy:
    01370 Załączenie alarmu przez czujnik ruchu wewnątrz pojazdu
    00776 Czujnik poziomu kontroli systemu – lewy przód – G78
    01616 - Drut sygnału do monitora Wewnętrznych
    36-10 - Open Circuit - Przerywany
    01616 - Signal Wire to Interior Monitor
    36-10 - Open Circuit - Intermittent
    dodam ze mam narazie odpiety lewy mechanizm podnoszenia szyb

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O 65535 odpisalem Ci na PW .

    00776 - powinienes sprawszic poloczenie elektryczne czujnika i sam czujnik , jesli dziala Ci poziomowanie xenonow to moglo byc tylko chwilowe zwarcie , nie wiem bo po kodzie powinien byc jeszcze dopisek ktorego nie podales

    Mysle ze kody z zamka i alarmu sa oczywiste i nie trzeba sie na ich temat rozpisywac .

    00812 to czujnik /przelacznik informujacy uklad ABS o uzyciu hamulca , ABs nie bedzie dzialal jesli czujnik ten nie spelnia swojej roli .
    Wymien lub sprawdz najpierw to bo jest prawdopodobienstwo ze przez to wariuje czujnik przyspieszenia .
    Poza tym jest tanszy Jesli nie to wymienisz jeszcze czujnik przyspieszenia ..

    16795 - jest spowodowany nie dzialajacym systemem wtornego wtrysku powietrza .
    Nie jest to potrzebne silnikowi do ''szczescia '' ale warto sprawdzisc przyczyne .
    Moze nie dzialac przez nieszczelnosc na wezykach soprowadzajacych podcisnienie do zaworku N112 lub do Combi valve , ewentualnie N249 i wtedy masz nieszczelny uklad .
    Moze tez byc uszkodzona pompa wtornego wtrysku lub jej przekaznik i wtedy nie ma to zadnego wplywu na osiagi ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Address 55 -------------------------------------------------------
    Controller: 4B0 907 357
    Component: LEUCHTWEITEREGLER D003
    Coding: 00010
    Shop #: WSC 01236
    1 Fault Found:
    00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G7
    31-00 - Open or Short to Ground
    z tego co się orientuje to chyba mi niedziała poziomowanie ksenonów..specjalnie niezwracałem uwagi....ale wystarczy jechac po nierównej drodze i bedzie widać ze światła swieca zawsze w poziomie? moze głupie pytanie no ale z tym akurat niemiałem doczynienia....
    odnosnie błedu 0812 czyli z tym absem.....jednak chyba wymienie czujnik przyspieszenia.....bo abs działa normalnie...i jedynie jak kontrolka esp sie zapali to dopiero potem dojdzie czasem abs....ale zazwyczaj jest samo esp...nigdy mi sie sam abs niezapalił...wiec tak czy siak czujnik przyspieszenia jest zkopany.....no chyba ze sie myle..ale poprzednikowi gdzies tak samo diagnozowali
    a co do błedu 16795
    to tylko raz sie pojawił....potem auto było jeszcze 2 razy skanowane vagiem i jakims kompem (dosyc nowy i drogi bo to znajomy warsztat) diagnostycznym....i wszystko niby było ok...
    no i dzieki Arttur bo juz myslałem ze temat sie zapadnie pod ziemie

Podobne wątki

  1. Spory wyciek oleju pomóżcie
    Przez belian w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:05
  2. Moje pierwsze logi i błędy
    Przez irusss w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 19:14
  3. Panowie Pomóżcie
    Przez KARLOS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 23:48
  4. TT eksploatacja, pomozcie?
    Przez wojtek770 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 10:54
  5. Pomóźcie człowiekowi...
    Przez enter84 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •