Witam,

Mały krok do przodu - czas na delikatny tuning (w tym optyczny-klatka)

1. Lemmiwinks - Panowie, czy macie może jakies swoje sprawdzone remapy dla 225 ? Czy ktos z Was juz to robił? Podobno można - tylko z tej aplikacji wyciągnąc nawet 40 koni. Bez ruszania czegokolwiek ze standardu w aucie? A może zastosowac tylko dual system- do 40 koni też?

2. FMIC Forge - czy lepsze stalowe (ewentualnie alu), czy siliconowe(Forge) węże połączeniowe ?

3. Czy ktos z Was zastanawiał się nad klatką - krótką zamiast tylnego niby siedzenia. Chcę go zdemontowac- i tak niczemu to siedzenie nie służy. Nie raz juz miałem te siedzenia wyciągnąc. . Myślę o klatce stalowej. Klatka by fajnie uzupełniła ich brak. Montowana jest z wykorzystaniem istniejących śrub i uchwytów. Produkt wykonany przez fachowa firmę (D). Może być tez alu- ta sama cena- byłaby lżejsza. Nieżle by wyglądała fura

4. Zimne miejsce dla DV Forge 007P. Relokacja. Czy ktos to robił? Jak wiele to daje w sensie szybkości reakcji zaworu, bo chyba o to chodzi?

5. Forge silicone induction hose- czy naprawdę warto? Czy lepiej odnowić standardowe, kupując nowe węże OEM?


Jeżeli chodzi o pkt. 1, to chce to zrobic delikatnie, przede wszystkim sam (żaden warsztat), ewentualnie z pomoca merytoryczną kogoś z Was, kogoś, kto sie na tym dobrze zna. Bez trwałej ingerencji w ECU, czyli z mozliwościa cofnięcia- tylko OBD! Dual System też na to pozwala.

Bedę wdzięczny za opinie/sugestie, pomoc.

Pozdrawiam,