Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z quattro. Proszę o pomoc

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55

    Problem z quattro. Proszę o pomoc

    Witam. Mam ogromny problem z napędem quattro. Wszytkich, którzy mogą znają problem proszę o pomoc. Sytuacja jest dosyć skomplikowana. Na skręconych kołach obojętnie czy to w prawo czy w lewo ruszam i słychć tak jak by coś się rozlatywało w haldexie albo dyfrze. Nie jest to charakterystyczne działanie załączania się napędu tzw "trrr" bo to jest normalne następstwo pracy quattro jak się szybko rusza. Gdy zaciągnę ręczny albo odepnę kostkę z tyłu pod autem problem zanika. VAG nie pokazuje żadnych błędów a na bank coś jest nie tak. Im szybciej się rusza tym głośniej to słychać. Na prostych kołach ruszam pełną bombom i wszystko działa w porządku. Stan oleju ok, opony ok, VAG ok, wszytko sprawdzane. Nawet magik z Piekar, który robi tylko auta z grupy VAG na chwile obecną nie wie co jest grane. O ASO nawet nie wspominam bo jedynie co zaproponowano to wymianę haldexa, dyfra, pompy ABS i sterownika ABS- może coś pomoże. Dodam, że nie mam ESP auto jest krajowe z 1999 roku, przebieg oryginał 124 tyś. Jedynie co może być przyczyną to elektronika bo nawet jak jadę z rozłączonym tyłem to VAG nie widzi błędu w napędzie. Dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    DACEK 111 pisze..

    "Gdy zaciągnę ręczny albo odepnę kostkę z tyłu pod autem problem zanika. VAG nie pokazuje żadnych błędów" - bo jest wtedy odłączony Co ma pokazywac?

    "Nie jest to charakterystyczne działanie załączania się napędu tzw "trrr" bo to jest normalne następstwo pracy quattro jak się szybko rusza" - no to ja mam nienormalne. Nie siej bzdur. Jakie znowu tzw. "trrr"?!

    "Jedynie co może być przyczyną to elektronika bo nawet jak jadę z rozłączonym tyłem to VAG nie widzi błędu w napędzie" - i znowu to samo

    To że tył jest rozłączony nie oznacza, że to z pewnościa wina elektroniki. Skąd taki wniosek? Wystarczy że nawet jeden z jego wielu podzespołów mechanicznych wadliwie zadziała i ... tez tak się stanie, bo Haldex tak ma, że wystarczy maly błąd i... juz go nie ma.

    Zadajesz pytania i sam sobie na nie (błędnie) odpowiadasz.
    Poczytaj o haldex'ie, tu na forum i na necie, to sie dowiesz.

    ps.
    Najlepiej sprawdzać Vag'iem po wyłączeniu wtyczki ;P
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Kraków/Piekary ?l
    Posty
    55
    iceboy, jak masz pisać takie pierdoły to nie pisz nic. Mam tt już bardzo długo i wiem jak działa napęd quattro. Jak masz składaka to może nie chodzi ci w cale. Prosiłem o pomoc a nie o przemądrzałość. To jak odłączysz przepływomierz to co? też go nie widzi i nie wyskakuje błąd? Ale ciepluch z Ciebie. Niepotrzebnie robisz OT

    Borykam się z tym problemem od początku marca i od tego czasu dowiedziałęm się wszystkiego na temat quattro w tt.
    Dziękuje za wszelkie wskazówki

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Nie denerwuj się Skoro tak długo się z tym borykasz, to niewiele udało Ci się ustalic. Piszesz że Vag nie zgłasza błędu. Zakładam, że przy podłączonym Haldexie. Skoro tak, to masz problem mechaniczny - nie identyfikowany przez Vaga.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    OLSZTYN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20

    odpowiedz na pytanie

    Cytat Zamieszczone przez DACEK111
    iceboy, jak masz pisać takie pierdoły to nie pisz nic. Mam tt już bardzo długo i wiem jak działa napęd quattro. Jak masz składaka to może nie chodzi ci w cale. Prosiłem o pomoc a nie o przemądrzałość. To jak odłączysz przepływomierz to co? też go nie widzi i nie wyskakuje błąd? Ale ciepluch z Ciebie. Niepotrzebnie robisz OT

    Borykam się z tym problemem od początku marca i od tego czasu dowiedziałęm się wszystkiego na temat quattro w tt.
    Dziękuje za wszelkie wskazówki

    Hej miałem podobny problem dobrze ciebie skomentował iceboy to nie wina elektroniki,sprawdz stabilizator może miałeś sytuacje podobna do mojej,że na stabilitorze z dwóch stron są takie plastikowo metalowe obejmy jeżeli pękła ci ta plastikowa część to ulega przesunięciu o 1 cm do 4 cm i obciera objawia sie to właśnie takim stukiem sprawdż to podejżewam że to to.

Podobne wątki

  1. Techniczny problem klima nie chłodzi proszę o pomoc
    Przez Rufius1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 15:31
  2. problem po wymianie MAFa - przeplywowki prosze o pomoc
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 23:40
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 18:52
  4. TT 225 Quattro Prosze o pomoc.
    Przez Tomi-Quattro w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •