Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 45

Wątek: Potrzebuje rady

  1. #31

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    No no ArTTur, kurcze to chyba to kupię Podoba mi sie to coraz bardziej. Wogóle po tych zmianach to zrobiła ostra. Jest wyrażnie żywsza. No, jak faktycznie ten dual da mu 40 koników to będzie się działo. Tak nawiasem mówiąc to thettshop nadal nie odpowiedział. Ale wystarczy mi, że Ty to potwierdzasz. Będzie to moj nastepny zakup. To wiem.
    Dużo też czytałem o zmianach sprężyn w zaworach DV 007P czy tez podkładkach . Jak jest naprawdę?? Co ty ArTTur na ten temat sądzisz? Napisz, pewnie inni tez sa ciekawi, a może i oni mają doświadczenie z takim upgrade'em? Napiszcie Panowie

    Pozdrawiam,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  2. #32
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    iceboy,
    Jeżeli masz 007 a chyba tak to po wgraniu duala podniesie ci się ciśnienie doładowania a co za tym idzie będziesz musiał zmienić sprężynke domniemam że posiadasz zieloną więc zmieniasz na żółtą
    Green - 5-15 PSI

    Yellow - 15-23 PSI

    Blue - 23-30 PSI

    Red - 30 + PSI
    POZDRAWIAM
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #33

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    a w przeliczeniu na BARy wyglada to tak :

    zielona 0.3 - 1.0
    zolta 1.0 - 1.6
    niebieska 1.6 - 2.0
    czerwona 2.0 - i w gore


    Zuczek , odezwij sie do mnie

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Dzieki dudi.. i żuczek...

    Generalnie znam temat, tylko nie wiem jak się do niego odnieść. Tzn na światowych forach piszą (mocni forumowicze ,którzy maja na swoim koncie 4000 postów), że zarówno podkładki jak tez mocniejsze (sztywniejsze) sprężyny w DV (przy standardowej K04) powoduja jej (turbosprężarki) szybką śmierc. Rozumiem działanie DV i jego związek z turbosprężarką , cisnieniami itp, ale nie bardzo czaję, dlaczego "zmniejszenie podatnoci" tłoczka w DV (Forge 007P) na podcisnienie ma na to wpływ?! Gdzie jest to niebezpieczeństwo uszkodzenia turba ? Czy brak uwolnienia ( z opóźnieniem- wpływ sprężyny czy podkładki) ponadnormatywnego ciśnienia po zimnej stronie turbosprężarki ma wpływ na jej stan? Czy to nadnormatywne ciśnienie jest aż tak duże ? Co oznacza zniszczenie turbosprężarki - w tym kontekście oczywiście???

    ...a ArTTur milczy ...

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wydaję mi się że chodzi o to że jak zwiększasz sztywność to więcej powietrza wraca do turbiny bijąc ją po wirniku słyszalne charakterystyczne śmianie przy odpuszczaniu gazu i to powoli ją wykańcza ale mogę nie mieć racji
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    żUCZEK....

    Zgoda, rozumiem, że jest minimalnie większe cisnienie na łopatkach zimnej strony, ale i tak regulowane przez DV ( z opóźnieniem minimalnym jeżeli jest sprężyna tuningowa lub podkładka) i N75, przez wpływ na wastegate (klapę gorącej strony). Czy to minimalne opóźnienie w upuszczeniu nadmiaru ciśnienia jest tak ważne, że może uszkodzić było nie było prosta konstrukcję jaka jest turbospręzarka? Niby co uszkadza, łożyskowanie? łopatki? cały wirnik? Nie czaję tego, gdzie jest zagrożenie. Osobiście wstawiłem w DV podkładkę 3mm i po tych wszystkich zmianach liquideTT pokazuje mi do 16,9 psi (poprzednio ok. 14,5psi) . I nic nie bije nie buczy, nie "śmieje się", tylko wózek zdecydowanie ostrzej idzie.

    fajnie by było, gdyby ArTTur to wytłumaczył. Na razie podkładki nie wyjmuję, bo jest świetnie

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  7. #37
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przepraszam Panowie jakos przeoczylem ten watek ..

    Ogolnie jest lekkie zamieszanie ze sprezynkami , Forge podaje ze zielona jest do seryjnego doladowania jednak poglad ten nie uwzglednia faktu ze 225 ma najwieksze seryjne doladowanie z wszystkich 1.8T . Mysle zolta jest odpowiedniejsza , poza tym dolna granica zoltej pokrywa sie z gorna zielonej .

    Za mocna sprezyna moze miec zly wplyw na turbine i zmniejszyc czas jej zycia ze wzgledu na fakt ze DV nie bedzie otwieral sie kompletnie i czesc powierza bedzie wracac na rozpedzone lopatki turbiny .
    Uszkodzeniu pomalu bedzie ulegac lozyskowanie ze wzgledu na sily dzialajace na nie i gorszsze warynki pracy wirnika ktory bedzie czesto hamowany i ponownie rozpedzany .
    Poza tym strona zasysajaca turbiny nie jest zaprojekyowana do atakow cisnienia i z czasem uszczelniacze moga odmowic poprawnej pracy ..

    Funkcja sprezyny jesc pomoc w zamykaniu zaworu , na biegu jalowym wezykiem jest dostarczane podcisnienie i zawor jest otwarty , posczas doladowania wezykiem jest dostarczane cisnienie ktore tez jest dostarczane bocznym wejsciem i zawor w tym momecie jest zamkniety .
    Przy zamknieciu przepustnicy pojawia sie roznica cisnien w zaworku wezyk dostarcza juz podcisnienie podczas gdy w bocznym wejsciu jest jeszcze cisnienie , za sprawa podcisnienia w wezyku zawor otwiera sie i upuszcza powietrze .
    I w tym wlasnie momecie zasadnicza role odgrywa sprezyna , za twarda bedzie opozniac momet otwarcia walczac swoja sztywnoscia z sila podcisnienia z wezyka oraz powodujac nie pelne otwarcie zaworu co skutkuje wolniejszym upustem cisnienia i ryzykiem powrotu czesci cisnienia na lopatki .
    Za miekka bedzie za wczesnie reagowac na nawet minimalna roznice cisnienia i zawor bedzie upuszczal cisnienie nawet przy minimalnym ujeciu nogi z gazu .
    Za miekka sprezyna nie pozwoli tez zaworowi na prawidlowe trzymanie cisdnienia i w czasie doladowania zawor moze byc bardzo minimalnie otwierany powodujac spadek doladowania .

    Generalnie podkladka 3-5 mm polepsza dzilanie zaworu i nie ma sie co martwic ze sprezyna bedzie za twarda .
    Skutki za twardej sprezyny da sie wyczuc i uslyszec tak wiec nie ma sie co martwic tylko eksperymentowac z ustawieniami najbardziej dla nas odpowiednimi .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #38

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Witam serdecznie,

    Odpowiedx ArTTura potwierdza moje spostrzeżenia i obserwacje tuningowanego DV. Przy podkładce 3mm faktycznie auto prawie nie ma odczuwalneg turbodołka. Zbiera się o niebo lepiej i trzyma cisnienie na intake'u. I przy tych wszystkich zaletach nie słychac tez jakichkolwiek "odgłosów" złej, nieprawidłowej pracy turbiny. Naprawdę jest dobrze. To co ArTTur napisałeś potwierdza tez teoria. Nie zwiększamy sztywności (przez wymiane spręzyny na twardszą) w całym zakresie pracy tłoczka, lecz stosując podkladkę powodujemy przesunięcie momentu (chwili) otwierania się i zamykania tłoczka. I o to chodziło. Ciszy mnie ta odpowiedź, bo bardzo mi się podoba teraz praca tego układu. Dzieki za odpowiedź.

    Pozdrowionka,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  9. #39

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hmm rozumiem że taką podkłądkę można zastosować nawet bez wczesniejszej zmiany softu w aucie ??
    Jej efektem będzie większa wartość doładowaneg powietrza, a co za tym idziedz auto stanie się żywsze ?? Macie może jakąś fotkę w którym dokładnie miejscu taką podkładkę się montuje ??
    Czarne jest piękne

  10. #40

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Wsadzasz TO do TEGO

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    XYLO jeszcze dv se musisz kupić
    Czyli miałem racje a to co szeroko opisał ARTUR potwierdziło moje spostrzeżenia warto zauważyć że na nieszczelnym DV będzie działo się to samo, warto mieć to na uwadze i pozbyć się serii która jak wszyscy wiedzą nie należy do najlepiej wykonanych
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    ZUCZEK ...

    " Czyli miałem racje a to co szeroko opisał ARTUR potwierdziło moje spostrzeżenia warto zauważyć że na nieszczelnym DV będzie działo się to samo, warto mieć to na uwadze i pozbyć się serii która jak wszyscy wiedzą nie należy do najlepiej wykonanych "

    Owszem masz rację. DV Forge'a jest znacznie lepsze (polecamy) ale nie możemy go porównywac z nieszczelnym ori. To było by nie OK. Jeżeli ori jest w dobrym stanie, to zamiana zaworu na 007P nie daje zmiany aż tak dużej, żebyśmy to zdecydowanie odczuli. Dopiero podkładka pod standardową sprężynę w tym zaworze daje odczuć to o czym pisałem. Włożyłem ją po tygodniu montażu 007P. Moja ma 3 mm i jest chyba idealna, tzn optymalna, mając na uwadze wzrost ciśnienia, jego dłuższą pracę i wpływ na stan turbosprężarki (ArTTur potwierdza moje spostrzeżenia, co bardzo mnie ucieszyło, bo żal by mi było ją wyjmować). Zmiana oporu sprężyny jest na tyle mała, że nie szkodzi sprężarce, ale na tyle wystarczajaca że pozwala, poprzez opóźnione otwarcie zaworu, na minimalnie większe i dłuższe w czasie doładowanie. Bardzo odczuwalne w przyspieszeniach i długości utrzymywania kopa.
    Czekając na odpowiedź ArTTur'a zagłębiłem się w lekturze na ten temat na obcych forach

    I wnioski sa takie...

    1. Optymalna to 3mm.
    2. Na 4mm można jeszcze eksperymentowac .
    3. 5mm - szczególnie przy dobrym stanie sprężarki może wprowadzać nas w "overboost" i ma fatalny wpływ na żywotność turba.

    xylo .....

    "Macie może jakąś fotkę w którym dokładnie miejscu taką podkładkę się montuje ??"

    Rozkręcasz zawór i dajesz na dno sprężyny - po przeciwnej stronie tłoczka. Jest tam przetoczenie (wgłębienie) na oparcie sprężyny - tam ma wejść podkładka-o ile pamiętam to podkładka fi wewn. 35mm, fi zewn.40mm gr. 3mm.
    Proste jak budowa cepa, ale jakie fajne U mnie zgrało sie to ze wszystkimi silikonami Forge'a, więc pewnie efekt się skumulował.
    Tak... bez żadnego softa, czy hardware'a !

    Szerokości,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  13. #43

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Skutki za twardej sprezyny da sie wyczuc i uslyszec tak wiec nie ma sie co martwic tylko eksperymentowac z ustawieniami najbardziej dla nas odpowiednimi .


    Pozdrawiam
    co masz na myśli pisząc "uslyszeć" - czy mógłbyś rozwinąć tą myśl
    NO RISK,
    NO FUN.

  14. #44

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    max123...

    'usłyszeć" - słychac bicie łopat sprężarki turba po zbyt ściśniętym powietrzu, DV nie może się otworzyc i upuścic ciśnienie, bo sprężyna go trzyma ( vacuum zbyt słabe żeby zassać tłoczek) - sprężyna za twarda.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    max1236454,
    jest takie łuciuciuciuciu po odpuszczeniu gazu to turbina się smieje że zrobi ci węża w kieszeni za jakiś czas
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Znajoma kupuje RX8 prośba o rady.
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 12:32
  2. Potrzebuje porady !!!
    Przez Pawel2012 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 22:41
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 13:32
  4. Rady/pomoc w zakupie Evolution
    Przez Maru w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 14:52
  5. Potrzebuje informacji.
    Przez Bartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2003, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •