Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: guma stabilizatora!!!

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2008
    Skąd
    TRÓJMIASTO
    Posty
    43

    guma stabilizatora!!!

    witam! moze ktos z was sie orietuje jakiej grubosci sa gumy stabilizatora w quattro 225 km 17 milimetrow czy 22???? pozdrowienia

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    22 milimetry na 99% !
    Czarne jest piękne

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    18 albo 20 mm!

    W moim 20. Wymieniałem.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Hej tak się zastanawiam nad założeniem gum powerflex lub strongflex czerwone i jestem ciekaw czy ktoś z was jeździ na takich gumach z poliuretanu. Ostatnio zmieniałem koła na zimówki i zauważyłem że już gumy maja luz tak 1mm tzn. że się chyba już wyrobiły trochę i czuć podczas jazdy ale gumy wymieniałem może z 1,5 miesiąca temu. Trochę lipa że tak szybko lecą a drogi mamy jakie mamy. Jestem ciekaw czy poliuretan wytrzyma dużo dłużej ale czy też jakoś znacząco na komfort nie wpłynie?? Spotkałem się z opiniami żeby wymienić stabilizator ale to koszt już znaczny bo poniżej 400zł nie znalazłem.

  5. #5
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Rafal_1986_ Zobacz posta
    Hej tak się zastanawiam nad założeniem gum powerflex lub strongflex czerwone i jestem ciekaw czy ktoś z was jeździ na takich gumach z poliuretanu. Ostatnio zmieniałem koła na zimówki i zauważyłem że już gumy maja luz tak 1mm tzn. że się chyba już wyrobiły trochę i czuć podczas jazdy ale gumy wymieniałem może z 1,5 miesiąca temu. Trochę lipa że tak szybko lecą a drogi mamy jakie mamy. Jestem ciekaw czy poliuretan wytrzyma dużo dłużej ale czy też jakoś znacząco na komfort nie wpłynie?? Spotkałem się z opiniami żeby wymienić stabilizator ale to koszt już znaczny bo poniżej 400zł nie znalazłem.
    Te gumki nie powinny byly sie wyrobic w tak krotkim czasie, pewnie zalozone byly o nieodpowiednim wymiarze, musisz sprawdzic jaki masz stabilizator i dokupic bumki odpowiednio pod niego

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Początkiem tygodnia wezmę się za to i zobaczę jak to wygląda dokładniej, co do gumek to na pewno dobre kupiłem jak zakładałem były idealne zero luzów wręcz ciasno wchodziły i na początku było super a gumki miałem febi

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja mam takie gumki na drążku u siebie i jest bardzo na plus więc polecam taką modyfikacje, natomiast jest jeszcze jeden problem, w postaci starego zużytego stabilizatora i sama wymiana gumek nie pomoże lub pomoże na chwilkę tak że polecam takowy nowy z ASO koszt ok 300zł
    Polecam również
    http://www.klubtt.pl/ogallne/4727-st...yczynae-3.html
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    a ile płaciłeś za gumy ??
    a to zależy jakiej firmy najdroższe są durex
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 20-11-2011 o 04:42

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Hmm za gumy o ile dobrze pamiętam ok 50 zł. a po czym stwierdzić że stabilizator jest już do wymiany bo z tego co pamietam nie nie był zdeformowany, krzywy, zardzewiały itd. wyglądał normalnie jedyne co to rozleciały się te plastiki.
    Ostatnio edytowane przez Rafal_1986_ ; 19-11-2011 o 23:02

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jest do wymiany i wymień go i tyle
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez tadek0507 Zobacz posta
    witam! moze ktos z was sie orietuje jakiej grubosci sa gumy stabilizatora w quattro 225 km 17 milimetrow czy 22???? pozdrowienia
    mogą być: 15, 19, 20, 21, 23mm jezeli chodzi o przod. Ja na przykład miałem 20mm. Najlepiej zanurkować z suwmiarką pod auto i miec pewnosc
    Poliuretan kosztuje 29 za sztukę miekkiego i 32 za twardszy. Ja mam miekkie i nie narzekam.

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Rafal_1986_ Zobacz posta
    Hej tak się zastanawiam nad założeniem gum powerflex lub strongflex czerwone i jestem ciekaw czy ktoś z was jeździ na takich gumach z poliuretanu. Ostatnio zmieniałem koła na zimówki i zauważyłem że już gumy maja luz tak 1mm tzn. że się chyba już wyrobiły trochę i czuć podczas jazdy ale gumy wymieniałem może z 1,5 miesiąca temu. Trochę lipa że tak szybko lecą a drogi mamy jakie mamy. Jestem ciekaw czy poliuretan wytrzyma dużo dłużej ale czy też jakoś znacząco na komfort nie wpłynie?? Spotkałem się z opiniami żeby wymienić stabilizator ale to koszt już znaczny bo poniżej 400zł nie znalazłem.

    Potwierdzam że po takim czasie nie ma opcji żeby się takie gumy wyrobiły , nawet chinole przetrwały by parę miesięcy więcej
    Prawdopodobnie zamontowałeś rozmiar mniejsze niż powinny być .
    Poliuretan powinien wytrzymać ( w tym miejscu ) dłużej niż guma tak więc jeśli będziesz to wymieniał to też polecam taką opcję . Osobiście też kupiłem z Powerfleksa na przód a na tyle mam od dawna i nie wykazują żadnych śladów zużycia .
    Stabilizatora nie ma sensu wymieniać chyba że z tył na lekko grubszy .
    Sprawdź też czy twój stabilizator z przodu nie jest z tych starego typu które miały plastikowe tulejki w miejscu gdzie łączyły się z gumą .
    Jeśli tak to trzeba usunąć ten plastik ( bywa powodem awarii ) i zastosować gumki o odpowiednio większej średnicy .













    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Dzięki wszystkim za rady. Tak jak Arttur piszesz na razie nie będę wymieniał stabilizatora tylko założę nowe gumy, zdemontuje stabilizator wyczyszczę go( zobaczę możę przelecę papierem ściernym i pomaluje co o tym sądzicie) i zmierzę suwmiarka. A jak to nie pomoże to wtedy zamówię stabilizator tak jak ZUCZEK radzi.

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja polecam Artur nie, więc widzisz tu różne szkoły działania, więc zrób jak pisałeś i wtedy zadecydujesz.
    Od siebie dodam, że wymiana drążka na nowy typ, leczy problem w 100%
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Karaiby
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    33
    Byłem ZUCZEK dzisiaj u siebie na wiosce zorientować się czy jest dostęp do stabilizatorów i jedyne co się dowiedziałem to maja tylko albo 19mm albo 20mm za 390zł więcej informacji nie otrzymałem. Skąd mam teraz wiedzieć czy to ten nowy typ czy stary.

Podobne wątki

  1. łacznik stabilizatora
    Przez kisiel03 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 07-09-2021, 17:05
  2. Numer części - guma przy tylnych sprężynach
    Przez STELMI w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 15:26
  3. Guma Stabilizatora
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 15:04
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •