Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Tuning czas zacząć

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Tuning czas zacząć

    Witam,

    Mały krok do przodu - czas na delikatny tuning (w tym optyczny-klatka)

    1. Lemmiwinks - Panowie, czy macie może jakies swoje sprawdzone remapy dla 225 ? Czy ktos z Was juz to robił? Podobno można - tylko z tej aplikacji wyciągnąc nawet 40 koni. Bez ruszania czegokolwiek ze standardu w aucie? A może zastosowac tylko dual system- do 40 koni też?

    2. FMIC Forge - czy lepsze stalowe (ewentualnie alu), czy siliconowe(Forge) węże połączeniowe ?

    3. Czy ktos z Was zastanawiał się nad klatką - krótką zamiast tylnego niby siedzenia. Chcę go zdemontowac- i tak niczemu to siedzenie nie służy. Nie raz juz miałem te siedzenia wyciągnąc. . Myślę o klatce stalowej. Klatka by fajnie uzupełniła ich brak. Montowana jest z wykorzystaniem istniejących śrub i uchwytów. Produkt wykonany przez fachowa firmę (D). Może być tez alu- ta sama cena- byłaby lżejsza. Nieżle by wyglądała fura

    4. Zimne miejsce dla DV Forge 007P. Relokacja. Czy ktos to robił? Jak wiele to daje w sensie szybkości reakcji zaworu, bo chyba o to chodzi?

    5. Forge silicone induction hose- czy naprawdę warto? Czy lepiej odnowić standardowe, kupując nowe węże OEM?


    Jeżeli chodzi o pkt. 1, to chce to zrobic delikatnie, przede wszystkim sam (żaden warsztat), ewentualnie z pomoca merytoryczną kogoś z Was, kogoś, kto sie na tym dobrze zna. Bez trwałej ingerencji w ECU, czyli z mozliwościa cofnięcia- tylko OBD! Dual System też na to pozwala.

    Bedę wdzięczny za opinie/sugestie, pomoc.

    Pozdrawiam,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Gloucester
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    blue
    Posty
    121
    Jezeli chodzi o przewody silikonowe z Forge to nie ma zadnych zastrzezen . Sa one dobrze zbrojone i wytrzymuja temp. max 180 st.
    Jesli chcesz sie pobawic z induction to w Pl jest juz fajny sklepik www.shtuning.pl

    Tu masz filmik pokazujacy co sie dzieje ze standardowym dolotem/intake hose
    http://forgemotorsport.co.uk/media/intake.mpg

    Jesli chodzi o RELOCATION to uwazam ze naprawde warto. Pojezdzij troche a nastepnie podnies maske i dotknij DV . Powietrze o takiej samej temp. jest wtlaczane spowrotem do obiegu
    Rzuc okiem http://klubtt.pl/forum/topics2/forge...2144.htm#16994

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    dudi 403 - dzieki, choć to wszystko juz wiem.
    Chodzi mi raczej o niuanse, od tych, którzy to juz montowali. Czy są jakieś triki? sztuczki ? itp. Czy ktos z Was ma swoją dokumentację foto - ale swoją, bo większośc z netu juz znam na pamięć.
    Np. na różny sposób ludzie montują "zimną stronę DV".. chcę wiedzieć dlaczego tak robią? Jak daleko można z nim odjechać ( zważając na pojemnośc przewodów ) od silnika? . Czy można go zamontowac na dole - zimniejsze miejsce - termika gazów ?!

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    iceboy, na twoje chyba wszystkie (jeśli nie to nich mnie ktoś poprawi) pytania padły już odpowiedzi i jest tego troche, fakt niejest to uszeregowane jak byś chcial ale takie just jest życie że jak się "szuka" to się znajdzie

    choć muszę przyznać że lepiej przeglądać posty jeden po drugim (czas) bo ta opcja średni działa na tym forum
    NO RISK,
    NO FUN.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    max... Chyba się mylisz.

    Nie widziałem tutaj nic o tym co poniżej:

    o remapach pod Lemmiwinksy dla TT .
    o dual systemie.
    o klatce...

    Wstaw posta.. będę wdzięczny
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    o dual systemie wypowiedzi były ogolnie krytyczne - jak dlamnie jęsli ktoś nie chce na stałe chipować lub ma to być tuning tylko dla siebie -patrz nie dla żony lub zima itp. to jest to rozwiązanie optymalne

    klatka- coś było że ktoś tam (nie pamientam konkretow) u jakiegoś zemieślnika robił - w sumie czemu nie pospawać wypiaskować fadna łarba przykręcić i cud nad wislą

    tak zgadza się nic nie slyszałem o emapach pod Lemmiwinksy dla TT na forum a może przeoczyłem ale staram się czytać nawet te bzdurne posty
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    max....

    Dual - daje Ci to, że na co dzień, kiedy nie potrzebujesz kopa, luzujesz klikasz i jest standard. Kiedy chcesz poszaleć..klikasz i cieszysz się. Juz nie mówię o spalaniu (na stałe zchipowany ECU). Ponadto zawsze, sprzedając furkę możesz wrócić do map OEM a dual'a sprzedać. I nie chodzi o to, że ktoś moją bryką jeździ- nikt. Jeszcze coś- nie mam zaufania do firm tuningowych.

    Klatka- nie potrzebuje siedzeń - zreszta są dla dzieciaków, a moje juz dorosłe. Półka i siedzenia już w garażu. Tylko moja Tecia i ja. No czasem pasażer. Nigdy z tyłu. Klatka w TT wygląda doskonale. Materiał juz mam - stal szlachetna AISI 314 - poler. Robię szablony i... do spawanka. Za spawanie 300 zł. Montaż robię sam.

    Lemmiwinks'y - zanim kupię dual' a chyba je wypróbuję. Czekam na Artura, żeby się poradzić.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    iceboy, twoje poglądy uważam za całkowicie sensowne i rozumiem takie a nie inne powody - w sumie sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem (z tym dual-em)

    oczywiście przy sprzedaży ludzie dzielą się na takich, którzy chcą TYLKO serie lub tych, których nie obchodzi gdzie jaki, po co i czy w ogóle był robiony i czy został prawidłowo przeprowadzony tuning (chip)

    a co do klatki to oczywiście jestem za - super sprawa (wizualnie), a i napewno doda to sztywności nie wspominając o bezpieczeństwie, moim skromnym zdaniem jak masz z czego i gdzie zrobić to tylko zostaje kwestia terminu i wio koniki
    NO RISK,
    NO FUN.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well

    Lemmiwinks nie jest programem do tuningu , zmienia on ustawienia kanalow adaptacyjnych a nie danych zapisanych w ''E-prom-ie '' tam gdzie jest zapisany program .
    Da sie tym nieco poprawic przy specyficznych modyfikacjach i pomaga w pewnych sytuacjach jednak ingerencja w dozowanie paliwa bedzie korygowana przez program do zapisanych w nim wartosci . Te 40 koni przyrostu to moze byc albo chwilowy efekt albo ustawienia zrobione po zamontowaniu w aucie wtrysku wody z metanolem ..
    Dual bedzie lepszym rozwiazaniem , nikt z tym nie mial klopotow jeszcze ...

    Nie podoba mi sie natomiast pomysl z polowiczna klatka ..
    Nie da sie tego tak zrobic zeby wygladalo Ok bez niszczenia lub zdejmowania tapicerki .
    Jesli chcesz sie pozbyc tylnych siedzen to warto zastanowic sie nad orginalnymi czesciami .
    Audi sprzedaje zestawy przeznaczone do tego celu a czesci te orginalnie montowane sa w Audi TT Sport Quattro . Cena jest spora ale wyglada profi .



    Reszte pewnie juz sie dowiedziales


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Arttur, welcom back boos
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Hej ArTTur,

    Dobrze że jesteś

    piszesz ...
    "Lemmiwinks nie jest programem do tuningu , zmienia on ustawienia kanalow adaptacyjnych a nie danych zapisanych w ''E-prom-ie '' tam gdzie jest zapisany program .
    Da sie tym nieco poprawic przy specyficznych modyfikacjach i pomaga w pewnych sytuacjach jednak ingerencja w dozowanie paliwa bedzie korygowana przez program do zapisanych w nim wartosci . Te 40 koni przyrostu to moze byc albo chwilowy efekt albo ustawienia zrobione po zamontowaniu w aucie wtrysku wody z metanolem .. "

    Byłem przekonany że to cos w rodzaju soft tuningu. Ze od tego warto by było zacząć. Nie twierdzę, że da to 40 koników in plus - to dotyczyło Dual'a (tak niby obiecują). Czy jednak nie warto z tym delikatnie zaznaczam poeksperymentowac?

    i dalej piszesz...

    "Nie podoba mi sie natomiast pomysl z polowiczna klatka ..
    Nie da sie tego tak zrobic zeby wygladalo Ok bez niszczenia lub zdejmowania tapicerki .
    Jesli chcesz sie pozbyc tylnych siedzen to warto zastanowic sie nad orginalnymi czesciami .
    Audi sprzedaje zestawy przeznaczone do tego celu a czesci te orginalnie montowane sa w Audi TT Sport Quattro . Cena jest spora ale wyglada profi .

    Fajne foto -siatka zabezpieczajaca bagaż i pałąk. Troszkę to jednak przypomina w autku miejsce na zakupy. Półklatka (uberrollbugel) wyglada znacznie lepiej.Sportowo. Właśnie do Sport Quattro jest robiona. Korzysta z istniejących śrub po kanapie- i to jest ważne. A tapicerki juz nie mam- nie będzie czego niszczyć. I bez względu na to czy klatka będzie czy nie, tapicerki nie wkładam - no chyba przy sprzedaży w bliżej nie określonej przyszłości.

    Masz jakieś zdjęcie z zamontowanym tym zestawe OEMplus? Jeżeli tak, to proszę wrzuć.

    Pozdrawiam,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    iceboy, i co ztym dualem napisz coś więcej dostałej czy jeszce czekasz na graty

    [ Dodano: 31 Marzec 2009, 23:45 ]
    a i dajcie jaką śtronkę chętnie się zapoznam z bliższą informacją na temat duala (bo jak ja szukam to jakieś paznokcie mi wyskakaują )
    NO RISK,
    NO FUN.

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gdzies widzialem swietne foty ale teraz nie moge ich odszukac
    Narazie niech beda te , jak znajde odpowiednie to wstawie











    Wstaw jakies foty albo linka do tej klatki nie wiem czy myslimy o tej samej

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    eee i jaki jest cel tej klatki od audi ) ??
    Więcej miejsc na zakupy ?? Jeśli chodzi o zmieniejszenie wagi no to ile może ważyć ta tapicerka z tyłu ?? Wydaje mi się że nie wiele )
    Czarne jest piękne

  15. #15

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Powitać,

    Dzieki za zdjęcia ArTTur. Nieźle to wygląda, ale drogie. Za duzo ostatnio wpakowałem w tetke kasy więc luzuję, przynajmniej teraz. Ale kto wie?!. Jeżeli chodzi o klatkę ( półklatkę - ueberrollbuegel) to jest to klatka niemieckiej firmy Heigo.

    zakup klatki tutaj ---->
    http://www.heigo-gmbh.de/ASP/index.a...AT=3&SCAT=Audi

    natomiast montaż klatki można sobie prześledzić tutaj ----->
    http://www.faszination-audi-tt.de/pageID_5496373.html

    max123...

    Dual system - poczytaj tutaj. ---->
    http://www.thettshop.com/performance...8&catalog=3058
    Tylko u nich można to kupić- oni to po prostu robia!

    xylo...

    Cel? FUN! A ciężar tapicerki to ok. 15-20 kg. Oparcia sa cieżkie bo stanowią przegrodę bagażnika i są elementem wytrzymałościowym pasów.
    Pozatym nie potrzebuje tej kanapy smiesznej. Niczemu nie służy- sam jeżdżę-pisałem o tym.

    Szerokości,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

Podobne wątki

  1. Jaki czas od 0 do 100
    Przez Rey691 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2017, 14:52
  2. Odstawienie TT na dluzszy czas.
    Przez lelu666 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 00:43
  3. Powitanie w czas :)
    Przez Dydol w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 08:35
  4. czas się przywitać :)
    Przez piTTer w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:50
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •