Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Pomocy :((((( auto padło, nie pali

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22

    Pomocy :((((( auto padło, nie pali

    BARDZO PROSZĘ O PODSUNIĘCIE JAKIEGOKOLWIEK POMYSłU NA TO, CO TO MOżE BYÆ:

    jeszcze jak były mrozy szyba od str kierowcy przestała się otwierać, a jak otworzyło się drzwi to słychać było takie pstrykanie, po zamknięciu drzwi owe pstrykanie ustawało...

    Natomiast dziś.... ((( już przed wejściem do auta zdziwiło mnie to, że po otworzeniu pilotem z dala nie zaświeciły się migacze, a jak wsiadłam do auta i przekręciłam kluczyk w stacyjce wszystkie kontrolki zaczęły migać jakby chciały zgasnąć i słychać było również to dziwne pstrykanie. W rezultacie auto wogóle nie pali, jak przekręcam kluczyk do końca do nawet nie kręci, Po prostu WIELKIE NIC, jakby nie żyło....

    Dodam, że wczoraj jadąc TT słyszałam, co jakiś czas to pstrykanie pod kokpitem tak jakby, ale myślałam, że może mi się wydaje, ale jednak nie ((((((((((((

    JE¦LI KTO¦ Z WAS MA JAKI¦ POMYSł CO TO MOżE BYÆ TO BARDZO PROSZĘ O PRZYBLIżENIE GO MOJEJ OSOBIE+ EWENTUALNE KOSZTY....

    Boję się, że jak pojadę do serwisu to nawymyślają mi nie wiadomo, co i zapłacę za rzeczy, których nie trzeba robić. Jestem z Wrocławia. Jeszcze w dodatku jutro miałam jechać na odpowietrzanie hamulców.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Powiem ci wydaje mi sie że masz jakieś zwarcie takie jest moje zdanie bo niestety moje auto przez -15 stopni też dostało za swoje ;-/ Zobaczymy oc chłopaki powiedzą
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    85
    mi wyglada na akumulator i kabel się gdzieś zjarał ale są lepsi znawcy niż ja i oni opiszą

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2007
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Ja też bym zaczął w tym przypadku od akumulatora. A jak nie to, to sprawdziłbym kostke stacyjki (wyłącznik zapłonu).

  5. #5
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Na bank akumulator.Miałem tak ostatnio, naładuj go przez noc.

    [ Dodano: 11 Marzec 2009, 20:39 ]
    Takie pstrykanie jest w każdym samochodzie jak akumulator juz nie da rady zakrecic ale kontrolki jeszcze swieca jako tako. Do tego u mnie na FIS wyswietlil sie napis FUSE.

  6. #6
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez Maras_66
    Na bank akumulator.Miałem tak ostatnio, naładuj go przez noc.

    [ Dodano: 11 Marzec 2009, 20:39 ]
    Takie pstrykanie jest w każdym samochodzie jak akumulator juz nie da rady zakrecic ale kontrolki jeszcze swieca jako tako. Do tego u mnie na FIS wyswietlil sie napis FUSE.
    Dobrze mówisz, to na 99% akumulator rozładowany.

  7. #7
    Awatar karodan
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    zielony
    Posty
    119
    Dołączam się do kolegów, ładowanie całonocne lub jeśli masz kasę nowy akumulator. Jeśli zadziała sprawdziłbym ładowanie, oraz sprawdziłbym czy nie ma jakiegoś zwarcia w instalacji. Jakieś cykanie to prawdopodobnie zwarcie lub wysiada jakiś stycznik. Jeśli zwarły się jakieś przewody to to mogło być powodem rozładowania akumulatora.
    Pozdrawiam KARODAN Audi TT 1,8 225 KM Quattro

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    jeżeli nie działa ci szyba kierowcy bo sie zablokowała to silniczek pobiera prąd aż w końcu elektronika w nim się spali pewnie to ci rozładowało akumulator
    Naładuj aku i sprawdź czy silniczek szyby daje jakieś dźwięki jeżeli nie to go wymień bo pewnie już sie spalił

    [ Dodano: 12 Marzec 2009, 10:25 ]
    Silniczek jeżeli jest spalony można go naprawić ale jest w tym za dużo zachodu gdyż trzeba wylutować wszystkie styki kabli potem cewkę a pod nią będzie spalony obwód więc lepiej kupić nowy(używany)
    na 100% on jest przyczyną podładuj aku i auto odpalisz a silniczek jak sie spalił to już nie rozładuje ci aku lecz szyba nie działa
    !!! Ważne !!! po podłączeniu prostownika na aucie do aku będziesz słyszała pykanie w drzwiach kierowcy po otworzeniu odłącz szybko aku od auta i bierz się za odblokowanie szyby a aku ładuj całą noc nie podłączony do auta
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22
    Bardzo Wam wszystkim dziękuję

    [ Dodano: 12 Marzec 2009, 12:27 ]
    To chyba jednak nie aku, ponieważ podjechał teraz kolega z klemami i dalej zero odzewu ze strony audi....

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    83
    szila20 daj znac co to bylo?

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22
    ehhhhhhhhhh.......... nawet nie chce mi się o tym myśleć dzisiaj auto wyjechało od mechanika. Popłynęłam z kasą 980zł. Okazało się, że dwa komputery padły przez to, że masa od skrzyni biegów (czy coś takiego) była odłączona, przez to poszła zwara (czy coś w tym stylu) na komputery. Przez to też pompa sama spuściła płyn hamulcowy sama, bo wydawało się jej, że ma go za dużo, no i zapłon odcięło całkowicie. Elektryk naprawił "coś tam" a jakieś 2 softy kosztowały mnie 600zł. Szyba dalej nie chodzi, ponieważ trzeba szukać silniczka, co nie jest łatwe, a w dodatku kosztuje on chyba ze 400zł używany. Właśnie odnośnie silniczka jak ktoś coś wie, to niech da znać A i elektryk mówi, że hamulce odpowietrzyły się już elektronicznie, aczkolwiek ja czuje, że muszę głębiej jendak wciskać hamulec, niż to było wczesniej. Jakieś sugestie z Waszej str? Z góry dzięx ;] no to by było na tyle. POZDRO 4ALL

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    szila20....

    Zrób skan vagiem, daj kody błędów autka, to przynajmniej będziesz wiedziała co w TT piszczy.

    Inaczej to tylko gdybanie, grzebanie i naciąganie Cie na kasę!

    pompa spuściła płyn hamulcowy ?
    hamulce odpowietrzyły się już elektronicznie?
    elektryk naprawił "coś tam"...jakieś 2 softy.....?

    Nie dość, że pościemniali, to jeszcze kasę wzieli.
    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    O ja pierd. Naciągli kobitkę
    Pewnie jakaś pierdólka była
    Jest w tym tekscie trochę prawdy o tej zwarze stawiam na poluzowany przewód masy ten glowny co przykręca sie do ramy lub silnika
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    lub porostu spalony jakiś zwykły bezpiecznik
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    22
    No nie..... no słabo mi się teraz zrobiło.... To w takim razie komu można ufać i gdzie dawać auto do naprawy? To był elektryk od kolegi zaufany... auto było skanowane.
    Teraz w środe mam jeszcze jechać na drugie skanowanie, żeby sprawdzić czy wszystko OK. Co powinnam powiedzieć facetowi? o co się zapytać? czy mogę żądać od niego aby wypisał mi te błędy? Wczesniej napisałam, że "cos tam" naprawił, ponewaz dobrze nie zapmietałam, o co chodziło. Może jednak koleś nie ściemniał?

Podobne wątki

  1. Ile naprawde pali wam TT?
    Przez Maxvibe w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 864
    Ostatni post / autor: 10-09-2019, 19:00
  2. Auto nie odpala. Pomocy!
    Przez jacektt w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2016, 17:27
  3. Potrzebna Pomoc padło wspomaganie
    Przez kyrtap1 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 10:26
  4. Pomocy-nie pali po nocy
    Przez yourek2 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2009, 23:49
  5. ile pali 225
    Przez piter w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 04:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •