Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Wentylator a klima

  1. #31
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Chłopaki, sprawa wygląda tak. Po załączeniu klimy nie włączają mi się wentylatory właśnie od klimy. Załączają się dopiero jak układ klimatyzacji złapie duże ciśnienie i wtedy obracają się z dużą szybkością. W większości aut jakie spotkałem na początku po włączeniu klimy, wentylatory od klimy wolno się obracają a później jak dostaną większe ciśnienie to załączają się "pełną parą". U mnie jest brak tych wolnych obrotów po włączeniu. Czy tak ma być? Czy coś jest uszkodzone? Jak tak to co...? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

  2. #32
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie od razu po starcie klimy włączają się, oczywiście jak nie jest włączony przycisk econ

  3. #33
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dzięki wielkie Darson, czyli coś mam uszkodzone

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    KubaFRS, Jak zwykle w takich przypadkach przydał by się VAG i sprawdzenie, wróżąc z fusów to masz walnięty czujnik prędkości went moduł jest pod aku., sprawdz czy jak nagrzeje się silnik to włącza się pierwszy bieg. wentów czy po mocnym na grzaniu od razu drugi, jest jeszcze jeden czujnik G??? nie pamietam teraz i on zarządza pokładam klimy, jak jest walnięty to będą działy się dziwne rzeczy, na vagu wyskoczy
    POZDR
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    KubaFRS, to że twój układ nie działa jak należy jest pewne wentylatory powinny od razu zasuwać jak szalone i tak jak żuczek napisał pod akumulatorem a dokładnie od dołu podłużnicy jest przykręcony prostokątny moduł sterujący właśnie wentylatorami i on może mieszać sprawdziłbym jeszcze te trzy bezpieczniki na akumulatorze bo nie pamiętam który ale prawdopodobnie ten z lewej strony jest jeszcze odpowiedzialny za załączanie się wentylatorów a lubi się przypalać i tracić kontakt z rzeczywistością we wszystkich silnikach 1.8
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  6. #36
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Moduł wymieniałem na drugi. Dalej to samo. Sprawdzę bezpieczniki. Pozdr Dzięki za odpowiedzi

  7. #37
    Awatar sony-wb
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9
    Cześć szukałem podobnego wątku żeby opisać mój problem który działaj zauważyłem, mianowicie na kanale 49 climatronica przy jeździe w mieście (korki) temperatura urosła mi kilkukrotnie do 105 stopni i niestety nie słyszałem żeby wentylator się uruchomił, zjechałem na parking otworzyć maskę żeby upewnić się czy nie pracuje chociaż na 1 biegu i niestety temperatura 103 a oba wiatraki stoją, natomiast gdy włączę klime to od razu pracują 2 wiatraki na 2 biegu bez względu czy silnik jest rozgrzany czy nie, i tu moje pytanie gdzie szukać winowajcy tego problemu

  8. #38

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Brzmi to jak moduł. No chyba że mylisz drugi bieg na klimie z pierwszym biegiem (jest różnica). Zacznij od sprawdzenia bezpieczników nad akumulatorem. Jeśli wszystko jest ok, to sprawdź termowłącznik, oraz moduł. Miałem podobnie i skończyło się na tym, że wymieniłem termowłącznik, czujnik temperatury, moduł i ostatnio silniki wiatraków.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  9. #39

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    zdw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    1
    Witam, mam podobny problem więc nie będę zakładać nowego tematu.
    Zauważyłem, że po włączonym silniku załącza się tylko jeden wiatrak(jak jest włączona klima) ten od pasażera, nawet jak nagrzeje samochód do 100 stopni to ten od strony kierowcy nie włącza się, gdy klima jest wyłączona oba stoją. Ostatnio miałem wymieniany olej i filtry, może coś jakąś kostkę naruszył czy odpiął przypadkiem, czy to w ogóle możliwe? gdzie zacząć szukać problemu? ogólnie z 2 tygodnie jeszcze działały oba.

Podobne wątki

  1. wentylator klimatyzacji
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 19:28
  2. Wentylator chłodnicy
    Przez RADEK89 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 16:00
  3. Wentylator chlodnicy ???
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 15:04
  4. Wentylator Klimatyzacji
    Przez RoGaS w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 15:35
  5. wadliwy wentylator
    Przez mattbos w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •