Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 95

Wątek: Zegar Atomowy w TT

  1. #1
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134

    Zegar Atomowy w TT

    Witam,
    W TT mamy taki bajer ze jak zegar zlapie sygnal radiowy jednej z 2 nadajnikow atomowych (anglia - niemcy) to ustawia nam automatycznie czas i date i przy zegarze pojawia sie ikonka nadajnika. Hmm tylko w kiedy szuka sygnalu? Bo nigdy nie moge wypatrzec gdzie ustawi mi sie zegar. W instrukcji pisze ze po 3 dniach ikonka nadajnika znika, jak nie ma sygnalu, np w garażu. Ciezko znalezc o tym dokładne info.
    Ktos wie cos wiecej na ten temat?

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    LUBIN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czerwony
    Posty
    134
    ja trzymam auto w garażu i czasami stoi tam kilka dni i nie miałem z tym problemu przez kilka miesięcy i ikonka nie znikała ale jakieś trzy miesiące temu znikneła i przestały sie tez wyświetlać informacje z radia na wyswietlaczu przy zegarach, ale tydzień temu się spowrotem pojawiła i wszystko juz działa bez problemu a zegar musiałem ustawiac sam jak nie było tej ikonki
    ktoś już tu kiedyś zaczął temat jak przywrócić tą ikonke ale temat się jakoś urwał i brakło konkretów

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Tak się składa, że wiem coś bo....

    ...zainteresowała mnie ta antenka jakiś czas temu, gdyż jej w mojej TT nigdy nie widziałem wyświetlonej - u pabloesa natomiast jest- więc zadawałem sobie pytanie- dlaczego? Włączyłem aktywacje w kanale 19 i... ****. Nadal nic. Dużo o tym poczytałem na forach (głównie niemieckich), a co się dowiedziałem-opisuję poniżej.

    Tak więc sytuacja jest taka.....

    To co nazwałeś zegarem atomowym to odbiornik informacji o czasie (godzina, data, zmiana czasu, rok przestępny) nadawanych przez nadajnik DCF77 pracujący na falach długich z miejscowości Mainflingen pod Frankfurtem nad Menem (Frankfurt/Main). Zasięg tego nadajnika jest ok. 600 km, dlatego też auta np. na polski rynek (salon) tego odbiornika nie mają (jak moja tetka- myślą pewnie, że za daleko), lub też pozbawiane są tego modułu w salonie sprzedaży, zanim klient dokona zakupu - tzw przygotowanie do wydania pojazdu (czyli kradzież wszystkiego co się da, czego klient nie zauważy- chyba że po latach).

    Sam moduł podłączony jest do panelu zegarów, z tyłu- w dolnej części- za pomocą krótkiego kabla dostarczanego z modułem - 4-ro pinowego (dziewczynki- chłopiec jest w zegarach) , przy czym jeden pin jest wolny a pozostałe to : 5V, masa i przesył danych-sygnał. Sam moduł przykręcony jest na szczycie zegarów.
    Działanie jego uzależnione jest od wersji panela zegarów ( tzw. D)- oznaczenie znajduje się z tyłu zegarów - biała duża naklejka.
    Te numerki (D) są ważne, bo moduły radiowe różnią się sposobem reaktywacji sygnału ( po utracie) - zależnie od software (D) w zegarach -Kombiinstrument!!!

    I tak np :

    - rocznik modelowy 99 - do D14 -błąd w sofcie -jeżeli zgaśnie kontrolka wieży -nigdy juz nie wróci. No chyba, ze wymienimy zegary na takie z nr. D23 lub wyższym, a to problem kasy i programowania nowego kombiinstrumentu.

    - rocznik modelowy 99/00 - do D23
    - rocznik modelowy 00 - od D24
    - rocznik modelowy 02 - mój D52

    Do rocznika modelowego 2001 i D większe niż 14 - można to ustwaić ręcznie.
    Od rocznika modelowego 2001 można FunkUhr uaktywnić z Vaga (kanał 19)

    Jeżeli działa, na zegarze możliwe jest ustawianie tylko strefy czasowej.

    Moduł juz kupiłem. W ASO nie kumali o co chodzi? Nigdy czegoś takiego nie widzieli i nie sprowadzali. Sprowadzili z Niemiec, ale w środku było cos innego. Ciekawe, czy ktoś "kośnął" to z ASO zanim do mnie dotarło (pudełko było otwarte)? Na szczęście 2-gim razem doszło. Ale trwało to ponad miesiąc.

    W tym tygodniu będę instalował swój moduł. Dam znak jak poszło. Mam nadzieję, że w zegarach mam ten software (PL). Tego nie wiem, ale sie dowiem

    Następnym razem, cos o ustawianiu- reaktywacji wyświetlacza wieży radiowej.

    Tyle na dzisiaj.

    Szerokości
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  4. #4
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Widze ze bardzo Ci zalezy na tym aby zegar sam Ci sie ustawial

    ustawianiu- reaktywacji wyświetlacza wieży radiowej.
    Oto własnie mi chodzi

    Aha, to sie wlasnie nazywa Zegar Atomowy, hmm racja ze nadaje w Niemczech no i w GB.
    Ale rowniez z satelity GPS..

    W praktyce więc, tam gdzie jest potrzebny dokładny czas buduje się rozwiązania bazujące na zegarze atomowym i przekazujące informacje o czasie przy pomocy fal radiowych lub (mniej dokładnie) przy pomocy sieci Internet. Przykładem takich zastosowań są zegary wykorzystujące transmisję GPS. W takim rozwiązaniu, źródłem czasu jest zegar atomowy znajdujący się na satelicie systemu GPS.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Do naszych TT sygnał nie idzie z satelity (inna transmisja). Tylko z DCF77 (zwykłe długie fale radiowe) z Niemiec -częstotliwość 77.5 kH. Jak się okazuje działa na całą Europę- do 2000km zasięgu. Sa przypadki udokumentowane, że sięga nawet Kanady.

    Nadajnik w Szwajcarii pracuje na paśmie 75 kH.
    Nadajnik w GB na 60kH.
    Są jeszcze w Stanach, Rosji - inne częstotliwości.

    To co mamy w TT to nie jest zegar atomowy-zbytnie uproszczenie - to raczej odbiornik ( ferrytowy) przekażnika DCF77, którego sygnał stabilizowany jest (poprawiany) przez atomowy zegar w Brunszwiku.,

    http://pl.wikipedia.org/wiki/DCF77

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    83
    hmmm dziwne przywiozlem auto z angli i przyjechalem do domu z czasem angielskim no i najwazniejsze jechalem przez cale niemcy moze dlatego ze mam czarna TT i dlatego nie działa foch

  7. #7
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    ja jak kupilem auto (w niemczech) nie mialem tej antenki.

    przyjechalem do polski i dopiero po odpieciu i ponownym podpieciu akumulatora (wymienialem przepalona zarowke w migaczu) - nagle zalapalo przez tydzien chodzilem i sie glowilem co to - do momentu az mi Zuczek powiedzial na zlocie w wawie.

    wiec u mnie zlapalo po ponownym podlaczeniu do zasilenia.
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    bulletTT
    Może tak zapierdzielałeś przez te Niemcy że cie fale nie mogły dogonić
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    83
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    bulletTT
    Może tak zapierdzielałeś przez te Niemcy że cie fale nie mogły dogonić


    ZUCZEK i tutaj mozesz miec racje euro bylo po 3.35 zl wiec sobie nie załowalem i tankowanie przed granica zeby w polsce nie tankowac tego gowna no chyba ze twoje auto przepala pare wodna

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Moje też jeżdzi tylko na niemieckim V-POWER
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    rozpoczynam walke z ta zasrana antenka... ;]
    za dlugo to juz trwa - sama raczej sie juz nie pojawi :/
    poki co, wiem tylko tyle ze antena zaginela w akcji po odpieciu na kilka sek. klemy po rozladowaniu aku. - od tamtej pory jej nie ma,
    ustawilem specjalnie recznie zegar z kilkuminutowym bledem, aby sprawdzic, czy podczas mojej chwili nieuwagi godzina nie wskoczy automatycznie - niestety godzina sie nie poprawila,
    poki co ogaraniam temat przez translator google, bo temat pojawia sie na niemieckich forach - a jezyk mi to obcy kompletnie,
    zaczne wiec skromnymi pytaniami:
    bardziej naiwne - ktos wie jak to sie adaptuje, aktywuje, reaktywuje ? ;]
    bardziej konkretne - co ogarniaja w coupe bezpieczniki nr 11 i 15 ?

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no vagina można to ustawic, u mnie znikneło po zamontowaniu zegarów w słupkach, po jakiś 2 miesiacach sie sama pojawiła ale teraz zima i chwilowy spadek napiecia i znowu znikneła dalej jej brak

  13. #13
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Ja tez jej dawno nie widziałem Gdzies jesinią mi się ostatnio ukazała

  14. #14
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    To ja się głowię od dłuższego czasu co to za choinkę mam przy godzinie a to oznacza, że jest w "trybie gotowości" czy że, złapała sygnał?

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ze złapała sygnał
    no ale u mnie przed zamontowaniem zegarów to jedna maks 2 doby i zawsze sie pojawiała, a czesto klemy odpinałem a teraz nic

Podobne wątki

  1. zegar i data w TT ?? ustawienia ( jak..)
    Przez szadziak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2003, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •