Tak się składa, że wiem coś bo....

...zainteresowała mnie ta antenka jakiś czas temu, gdyż jej w mojej TT nigdy nie widziałem wyświetlonej - u pabloesa natomiast jest- więc zadawałem sobie pytanie- dlaczego? Włączyłem aktywacje w kanale 19 i... ****. Nadal nic. Dużo o tym poczytałem na forach (głównie niemieckich), a co się dowiedziałem-opisuję poniżej.

Tak więc sytuacja jest taka.....

To co nazwałeś zegarem atomowym to odbiornik informacji o czasie (godzina, data, zmiana czasu, rok przestępny) nadawanych przez nadajnik DCF77 pracujący na falach długich z miejscowości Mainflingen pod Frankfurtem nad Menem (Frankfurt/Main). Zasięg tego nadajnika jest ok. 600 km, dlatego też auta np. na polski rynek (salon) tego odbiornika nie mają (jak moja tetka- myślą pewnie, że za daleko), lub też pozbawiane są tego modułu w salonie sprzedaży, zanim klient dokona zakupu - tzw przygotowanie do wydania pojazdu (czyli kradzież wszystkiego co się da, czego klient nie zauważy- chyba że po latach).

Sam moduł podłączony jest do panelu zegarów, z tyłu- w dolnej części- za pomocą krótkiego kabla dostarczanego z modułem - 4-ro pinowego (dziewczynki- chłopiec jest w zegarach) , przy czym jeden pin jest wolny a pozostałe to : 5V, masa i przesył danych-sygnał. Sam moduł przykręcony jest na szczycie zegarów.
Działanie jego uzależnione jest od wersji panela zegarów ( tzw. D)- oznaczenie znajduje się z tyłu zegarów - biała duża naklejka.
Te numerki (D) są ważne, bo moduły radiowe różnią się sposobem reaktywacji sygnału ( po utracie) - zależnie od software (D) w zegarach -Kombiinstrument!!!

I tak np :

- rocznik modelowy 99 - do D14 -błąd w sofcie -jeżeli zgaśnie kontrolka wieży -nigdy juz nie wróci. No chyba, ze wymienimy zegary na takie z nr. D23 lub wyższym, a to problem kasy i programowania nowego kombiinstrumentu.

- rocznik modelowy 99/00 - do D23
- rocznik modelowy 00 - od D24
- rocznik modelowy 02 - mój D52

Do rocznika modelowego 2001 i D większe niż 14 - można to ustwaić ręcznie.
Od rocznika modelowego 2001 można FunkUhr uaktywnić z Vaga (kanał 19)

Jeżeli działa, na zegarze możliwe jest ustawianie tylko strefy czasowej.

Moduł juz kupiłem. W ASO nie kumali o co chodzi? Nigdy czegoś takiego nie widzieli i nie sprowadzali. Sprowadzili z Niemiec, ale w środku było cos innego. Ciekawe, czy ktoś "kośnął" to z ASO zanim do mnie dotarło (pudełko było otwarte)? Na szczęście 2-gim razem doszło. Ale trwało to ponad miesiąc.

W tym tygodniu będę instalował swój moduł. Dam znak jak poszło. Mam nadzieję, że w zegarach mam ten software (PL). Tego nie wiem, ale sie dowiem

Następnym razem, cos o ustawianiu- reaktywacji wyświetlacza wieży radiowej.

Tyle na dzisiaj.

Szerokości