Pokaż wyniki od 1 do 15 z 95

Wątek: Zegar Atomowy w TT

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Tak się składa, że wiem coś bo....

    ...zainteresowała mnie ta antenka jakiś czas temu, gdyż jej w mojej TT nigdy nie widziałem wyświetlonej - u pabloesa natomiast jest- więc zadawałem sobie pytanie- dlaczego? Włączyłem aktywacje w kanale 19 i... ****. Nadal nic. Dużo o tym poczytałem na forach (głównie niemieckich), a co się dowiedziałem-opisuję poniżej.

    Tak więc sytuacja jest taka.....

    To co nazwałeś zegarem atomowym to odbiornik informacji o czasie (godzina, data, zmiana czasu, rok przestępny) nadawanych przez nadajnik DCF77 pracujący na falach długich z miejscowości Mainflingen pod Frankfurtem nad Menem (Frankfurt/Main). Zasięg tego nadajnika jest ok. 600 km, dlatego też auta np. na polski rynek (salon) tego odbiornika nie mają (jak moja tetka- myślą pewnie, że za daleko), lub też pozbawiane są tego modułu w salonie sprzedaży, zanim klient dokona zakupu - tzw przygotowanie do wydania pojazdu (czyli kradzież wszystkiego co się da, czego klient nie zauważy- chyba że po latach).

    Sam moduł podłączony jest do panelu zegarów, z tyłu- w dolnej części- za pomocą krótkiego kabla dostarczanego z modułem - 4-ro pinowego (dziewczynki- chłopiec jest w zegarach) , przy czym jeden pin jest wolny a pozostałe to : 5V, masa i przesył danych-sygnał. Sam moduł przykręcony jest na szczycie zegarów.
    Działanie jego uzależnione jest od wersji panela zegarów ( tzw. D)- oznaczenie znajduje się z tyłu zegarów - biała duża naklejka.
    Te numerki (D) są ważne, bo moduły radiowe różnią się sposobem reaktywacji sygnału ( po utracie) - zależnie od software (D) w zegarach -Kombiinstrument!!!

    I tak np :

    - rocznik modelowy 99 - do D14 -błąd w sofcie -jeżeli zgaśnie kontrolka wieży -nigdy juz nie wróci. No chyba, ze wymienimy zegary na takie z nr. D23 lub wyższym, a to problem kasy i programowania nowego kombiinstrumentu.

    - rocznik modelowy 99/00 - do D23
    - rocznik modelowy 00 - od D24
    - rocznik modelowy 02 - mój D52

    Do rocznika modelowego 2001 i D większe niż 14 - można to ustwaić ręcznie.
    Od rocznika modelowego 2001 można FunkUhr uaktywnić z Vaga (kanał 19)

    Jeżeli działa, na zegarze możliwe jest ustawianie tylko strefy czasowej.

    Moduł juz kupiłem. W ASO nie kumali o co chodzi? Nigdy czegoś takiego nie widzieli i nie sprowadzali. Sprowadzili z Niemiec, ale w środku było cos innego. Ciekawe, czy ktoś "kośnął" to z ASO zanim do mnie dotarło (pudełko było otwarte)? Na szczęście 2-gim razem doszło. Ale trwało to ponad miesiąc.

    W tym tygodniu będę instalował swój moduł. Dam znak jak poszło. Mam nadzieję, że w zegarach mam ten software (PL). Tego nie wiem, ale sie dowiem

    Następnym razem, cos o ustawianiu- reaktywacji wyświetlacza wieży radiowej.

    Tyle na dzisiaj.

    Szerokości
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  2. #2
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez iceboy Zobacz posta
    I tak np :
    - rocznik modelowy 99 - do D14 -błąd w sofcie -jeżeli zgaśnie kontrolka wieży -nigdy juz nie wróci. No chyba, ze wymienimy zegary na takie z nr. D23 lub wyższym, a to problem kasy i programowania nowego kombiinstrumentu.
    - rocznik modelowy 99/00 - do D23
    - rocznik modelowy 00 - od D24
    - rocznik modelowy 02 - mój D52
    Do rocznika modelowego 2001 i D większe niż 14 - można to ustwaić ręcznie.
    Od rocznika modelowego 2001 można FunkUhr uaktywnić z Vaga (kanał 19)
    Rzadko się poddaję, ale w tym przypadku nie mam chwilowo pomysłu. Antenka była do czerwca, a później zniknęła.
    Próbowałem:
    - wyjęcie na kilka godzin i włożenie bezpieczników 11 i 15,
    - odłączenie akumulatora na 3 dni,
    - uaktywnienie z VAG-u na kanale 19,
    - odłączenie samego modułu od zegarów.
    Chociaż auto jest z 2004 r. to naklejka na zestawie wskaźników - D07. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu zegarów zegar rozpoczyna odliczanie czasu od roku 2003.
    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, czy faktycznie kontrolka wieży już nie wróci ze względu na wspomniany wyżej błąd w sofcie?

  3. #3
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Ostatnio walczyłem ze światłami i akumulator odłączyłem na dwa dni, po wpięciu aku antenka pokazała się po paru godzinach (wcześniej ustawiłem zegar ręcznie, auto stało na zewnątrz), symbol antenki w mojej TT znika i pokazuje się samoczynnie bez ingerencji, więc faktycznie może u Ciebie "olddriver" jest to błąd w sofcie

  4. #4
    Awatar olddriver
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Black
    Posty
    66
    Do czerwca też tak było. Odłączenie akumulatora nie miało znaczenia. Po kilku godzinach antenka wracała.

Podobne wątki

  1. zegar i data w TT ?? ustawienia ( jak..)
    Przez szadziak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2003, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •