Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Problem z zamykaniem dachu...

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    26

    Problem z zamykaniem dachu...

    Witam. Chcę kupic Audi TT Roadster. Przejechałem prawie 700 km, żeby obejrzec samochód i na miejscu okazało się, że są problemy z elektrycznym zamykaniem dachu... Dach zatrzymuje się w 1/3 i dalej silnik nie ma siły pociągnąc go dalej, trzeba dokończyc ręką... Właściciel twierdzi, że wcześniej to nigdy się nie zdarzyło. Czy miał ktoś z Was taki problem? Czym to może być spowodowane? A może ktoś z Was zna ten samochód?

    http://moto.allegro.pl/item573096450...on_okazja.html

    Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2009
    Skąd
    Warszawa - Bemowo
    Posty
    55
    ja tez tak mam. Bylem sie dowiedziec w ASO i powiedzieli mi ze to albo pompa siada albo płyn w pompie. ale tak czy siak jest to mnostwo robocizny wiec nawet wycenic mi tego nie chcieli. i nie wierz wlascicielowi jak Ci mowi ze nigdy wczesniej mu sie to nie zdazylo

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Słaba pompa małe ciśnienie spowodowane brakiem oleju, ale ten olej sam z siebie nie zuzywa sie, tak że pewnie jakiś wyciek dużo mozolnej roboty
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    83
    cos za tanio chce ta TT no i po pierwsze nigdy auto od kobiety to jak kupic telefon komorkowy od kobiety piekny z zewnatrz szkoda ze pare razy byl w serwisie z powodu zalania

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Nie mam roadster'a ale dużo czytam. Również i o nim.
    Nie domykanie się dachu to standard w TTR (wiek)

    Zeby dach znowu się zamykał, to wystarczy do godzinki roboty. Proste jak drut i do wykonania samemu. Pod warunkiem, że spełni się pewne kryteria- inaczej można popsuć.
    Jak są chętni do samodzielnej naprawy, to napiszę co i jak.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Z tym standart to bym polemizował nie rób z audi nieudacznika myślę że w bezwypadkowych i zadbanych egzemplażach nie ma tego problemu ale jak posiadasz taką wiedzę był bym wdzięczny za lekcję bo kto wie co sie moze zdarzyć
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Zaznaczyłem wiek.. co należy czytać ..że z czasem, starsze egzemplarze, często mają taką przypadłość. I nie ja to wymyśliłem. Spotyka się ten problem na forach obcych . A jak dobrze poczytasz, to na naszym forum również kilkakrotnie o tym ludzie pisali - dlatego też zwróciłem na to uwagę i zachowałem rozwiązanie.

    Więc nie jest tutaj Audi "mistrzem świata" , lecz co najwyżej "okolicy" Z resztą nie tylko tutaj ( TT ).

    Napiszę - muszę to znależź w swoich komputerowych notatkach.
    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    26

    TTR Srebrna Szczecin

    Cześc. Malowana była cała strona (od pasażera), tragicznie wykonana fuszerka, nawet uszczelki zamalowane na srebrno, źle spasowane zderzaki do błotników (odstają). Ta strona również cala porysowana, tzn, błotnik tył, drzwi, błotnik przód, maska, lampa (właściciel twierdzi, że ktoś złośliwie przejechał kluczem i tak to też wygląda). Drzwi pasażera opadnięte, wyrobił się już nawet rowek od tarcia drzwi o błotnik. Po drugiej stronie również porysowana przednia lampa i będzie trzeba ją wymienic, pęknięty grill i to dosyc spore pęknięcie, zacinający się dach. Byłem z nią na przeglądzie, zastrzeżeń co do stanu technicznego nie ma, podłużnice proste, raczej wypadku nie miała, zawieszenie w porządku. W książce serwisowej nie ma szaleństw, dwa wpisy, w tym tylko pierwszy z serwisu audi przy przebiegu 20000km, następny w jakimś warsztacie nieautoryzowanym przy 80000km. Silnik pracuje równo, nie słychac, żeby mu coś dolegało. Tylko jeden kluczyk... Samochód wymaga trochę wkładu w estetykę, na moje oko jakieś 2500-3000zł, jak dojdzie jeszcze dach (bo nie wiem co tam się zacina i z jakiego powodu), to szkoda czasu i pieniędzy. Ja jechałem 700 km, miałem już ją brac, ale jak doszedł jeszcze ten dach, to odpuściłem. Takie moje zdanie, sam musisz sobie zdecydowac czy warto. Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    W-wa
    Posty
    17
    Missiek ale o której piszesz powyżej że w takim złym stanie ? o tej ze szczecina czy jakaś inna ?

    Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    "Samochód wymaga trochę wkładu w estetykę, na moje oko jakieś 2500-3000zł"
    + ew. pompa z Allegro (jest kilka) wraz naprawa
    = caly czas CENA wydaje sie b. atrakcyjna.
    Oczywiscie jezeli rzeczywisty przebieg jest prawdziwy, auto nie katowane i w oryginale, oraz prognozy na lato sprawdza sie to masz szanse miec zajefajny sezon !

    Przy 90 odloz kaske na kompletny rozrzad, wymiane swiec, pewnie jakis wklad w zawieszenie (np. tuleje), slynna przeplywke nie zaszkodzi wymienic, mat exloatacyjne i o ile przebieg jest prawdziwy masz duza szanse na bezawaryjne auto.

    Errata:
    1. doczytalem, ze podobno wlasciciel wymienil przy 83000 czesc tego co w ostatnim akapicie wiec jakies 2000-2500 zostaje w kieszeni.
    2. Pytanie czy mozna ufac komus kto nadal pisze BOLDEM ze "Dach jest w stanie IDEALNYM ( działa w 100 % )", "bezwypadkowy", oraz "Stan techniczny i wizualny ( jak na swoje lata ) oceniam na IDEALNY !!!"
    Pozdro Artix

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Olkusz
    Posty
    26
    Witam. Pisze o tej powyżej, ze Szczecina. Ja nie mam czasu za bardzo szukac dobrego blacharza, który nie spartoli roboty, szukac pompy, mechanika, itp. Wolę dołożyc i kupic samochód w idealnym stanie. Rozrząd z tego co mówił właściciel był już wymieniany. Ciężko stwierdzic przebieg, siedzenie kierowcy przetarte na przynajmniej 130 tysi, brak wpisów w książce serwisowej... To siedzenie głównie przetarte jest na boczku, także mógł ktoś czesto wsiadac, wysiadac, a co za tym idzie, mógł szybko gasic i odpalac samochód, a co za tym idzie każdy wie... ¦rodek był wyplakowany i świecił się jak psu... Na karoseri był dziwny szary nalot, ale nie wiem dokładniej co to było. Jeżeli ktoś ma czas na zabawę z tym wszystkim, to nie odradzam, bo samochód jeżeli chodzi o stan techniczny (silnik, zawieszenie), to w porządku. Pozdrawiam.

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    Coś za dużo tych wad jak na bezwypadkowe hmm lub malowane w stodole przez patracza hmm 3 tysie to mało ciekawe ile szpachlu na aucie jest ??
    Ja bym się nie pchał w to auto szkoda czasu i nerwów no chyba ze bedzie za 30 000
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  13. #13
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Jak dla mnie to auto jest typowo przygotowane do sprzedazy, a dziewczyna tego Pana nieźle je poturbowała.

    Ostatnio miałem problem z dachem, zamykał się ale nie otwierał, okazało się, że był zepsuty przełącznik. Wiem, że jeżeli się zacina w połowie to pewnie coś z hydrauliką ale jako ciekawostkę powiem, że przełącznik od dachu to tak na prawdę ten sam przełącznik co od... szyb Nie jest dedykowany, każdy inny od szyby elektrycznie otwieranej będzie pasował co jest wazne przy skanowaniu VAGiem bo nie ma (w TT) modułu, który obsługuje składany dach.

Podobne wątki

  1. Impregnowanie dachu roadster
    Przez red5555 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 18:30
  2. Problem z manualnym zamknięciem dachu
    Przez radeczex w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 11:49
  3. Roadster problem ze złożeniem dachu 8j
    Przez saimone w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 12:06
  4. problem z zamykaniem szyby od strony kierowcy w Audi Tt
    Przez KrisW w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 09:06
  5. Prostowanie dachu...czyli spacer po dachu :(((
    Przez VanWave w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 11:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •