Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: podsterownosc

  1. #1

    podsterownosc

    Witam, troche wstyd po ostatnium no ale... Ja przepraszam...
    Mam pytanko, chodzi o to ze jak jade po rondzie, dosc szybko, to samochod mam mocno podsterowny, tak ze jedziem mi prawie na wprost. Czy to jest normalne, czy wina lezy gdzies w jakis czujnikach?

  2. #2
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Zakładając, że wszystkie elementy zawieszenia masz w porządku oraz masz prawidłowo ustawione katy pochylenia i zbiezność kół, to możesz pokombinować z ciśnieniem powietrza w kołach (zakładam też, że opony masz OK i prawidłowo napompowane) .
    Chodzi o to żeby zwiększyć przyczepnośc przedniej osi a osłabić przyczepność tylnej. Na początek dopompuj w tylne koła o 0.3 bara więcej niż masz, a z przedniich upuść 0.2 bara i sprawdź czy będzie lepiej. To najprostszy i najtańszy sposób zmiany charakterystyki samochodu. Inne możliwości to: zmiana kątów pochylenia, zbieżności, twardości sprężyn przód/tył, twardości amortyzarorów przód/tył, wysokości zawieszenia przód/tył itp itd.
    Inna sprawa to to, że powyżej pewnej prędkości każdy samochód wyleci z ronda a idealnie neutralnych samochodów nie ma (w/g mnie najbliższe ideałowi są S2000 i WRC, ale to inna bajka).
    Pozdr

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa / Rado?ć
    Posty
    136
    Cytat Zamieszczone przez pavel
    (w/g mnie najbliższe ideałowi są S2000 i WRC, ale to inna bajka).
    Pozdr
    najblizsza idealowi jest mazda mx5 pierwszej i drugiej generacji

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    kamilradosc
    Podając model i markę myślę że w tym przypadku nie zrozumiałeś poprzedniego posta
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •