Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 182

Wątek: licznik boosTT w wencie

  1. #61

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Paweł
    Tak będzie to działało. Robisz tak.
    Wybebeszasz z nawiewu tylko te cieniutkie plastikowe blaszki co kierują przepływem powietrza. Na zewnątrz zostawiasz trybiki od zamykania i otwierania nawiewu. Wiercisz w DOLNEJ części nawiewu małą dziurę na kable (tylko upewnij się czy dolna bo nawiew ma wycięcia że inaczej nie wejdzie). Do zamocowania 52mm wskaźnika z zostawionym tunelem powietrznym NIE POTRZEBUJESZ pierścienia. U mnie idealnie siedzi zegar bez pierścienia. Można tylko klejem w pistolecie lekko coś poprawić ale ja nić nie robiłem.
    W ten sposób masz zegar i działające otwieranie i zamykanie wenta .

  2. #62
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale czy dookoła jest odpowiednio miejsca aby te powietrze miało gdzie przepływać? bo skoro bez pierścienia to rozumiem że zegar zatkał cały otwór i powietrze już niema gdzie przepływać? jaka mniej więcej była szczelina miedzy zegarem i dziurą tam?

  3. #63

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Went z KOŁA przechodzi w kwadrat w nawiewie i okrągły zegar wpasował się w 4 miejscach gdzie jest przejście w kwadrat. Mogę nagrać Ci film jak wieje z nawiewu.

  4. #64
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ....
    IceMan09 To już wrzuć film w tym temacie żeby wszyscy widzieli i zamieść jakąś fotkę jak to wygląda jeśli na filmie nie widać dobrze .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #65

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Oto mój sposób instalacji wskaźnika doładowania. Nie musi się wszystkim spodobać, ważne że nawiew działa i nie trzeba pierścieni .

    Wybebeszamy nawiew ze wszystkich krateczek od regulacji kierunku nawiewu i nawiercamy dodatkowy otwór na przewody. Miejsce otworu na fotce jest według mnie najlepsze.



    Otwór dajemy w takim miejscu by zamykająca się klapka nie była blokowana przez przewody.


    Owijamy wskaźnik parę razy miękką taśmą. Zapobiega to odgłosom obijania się wskaźnika o brzeg nawiewu gdy nie używamy kleju do montażu. W chwili obecnej went mam zamocowany bez kleju. Trzyma się tylko na kablach.


    Wskaźnik wrzucony do nawiewu. Jak widać siedzi nawet ładnie


    Miejsca w których należy dać parę kropel kleju z "pistoletu".


    Na koniec pozostaje nam tylko poskładanie wszystkiego z przewodami i zamontowanie do TT.

    Tak to u mnie działa
    YouTube - TT boost gauge

  6. #66
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    no no ładnie Ci to wyszło wskaźnik widzę, że ten sam co u mnie

  7. #67
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ciekawe czy mój afr się nada do takiego zabiegu bo zegar jest krótszy sporo od normalnego ale tak czy siak dam sobie z tym radę bo nie jest to filizofia no dokładnie o takie coś mi chodziło

  8. #68
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sposób działa ale absolutnie nie odpowiada standardom montowania wyposażenia dodatkowego .
    Strach pomyśleć jak ten zegar zachowa się w wypadku ( odpukać w niemalowane ) zderzenia .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #69

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Post wykasowany ponownie by nie narazić użytkowników TT na śmierć.

  10. #70
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pozwoliłem sobie przywrócić post Ice mana i posprzątać temat . Iceman - jak nie chcesz żeby tak było daj mi znać na PW to usunę całkowicie wraz z komentarzami do niego . Widzę że strasznie cię zirytowała krytyka tego rozwiązania a przecież od tego jest forum żeby wyrażać swoje opinie co uczyniłem

    Odnosząc się do polemiki dotyczącej bezpieczeństwa ..

    Nie jest istotne czy zegar jest na wprost głowy czy nie , przy konkretnym dzwonie wyleci z nawiewu i nie jest to przewidzenia w jakiem kierunku dokładnie poleci i ile razy się odbije i o co czy też zatoczy ładny łuk po wnętrzu przez fakt że kable się nie urwą od razu .
    Zastanowiliście się Panowie jakie przeciążenia i w jakich kierunkach występują w czasie wypadku ?
    Dotyczy to wszystkich luźno umocowanych elementów wyposażenia .

    Ciekawe czy nasz kolega z forum miałby tyle szczęścia gdyby jeszcze latał mu po kabinie wskaźnik .

    Prośba o nie zaśmiecanie tematu jest dalej aktualna





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #71

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Widzę że strasznie cię zirytowała krytyka tego rozwiązania a przecież od tego jest forum żeby wyrażać swoje opinie co uczyniłem
    Nie Ty od razu założyłeś że wskaźnik wypada i jest luźno kiedy tak w ogóle nie jest po przymocowaniu go i to mnie wkur****, a następne osoby czytając Twój post nawet się nie zagłębią co jest tam napisane tylko założą z góry "a wskaźnik lata luźno ale gówno Ice odwalił"

    Nie mam nic więcej do napisania. Postu nie przywracaj bo jeszcze komuś głowę wskaźnik urwie.

  12. #72
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech wyluzuj iceman ..mi się twój post bardzo przydał bo ja zrobię to tak samo...też zamocuję wskaźnik żeby klapka działała i Twój post mi się bardzo przydał..a nie że okręcę go taśmą tylko czymś innym to szczegół..ważne że u Ciebie działa i jest tak jak chciałeś czyli działa zamykanie otwieranie nawiewu bo to mnie kiedyś martwiło a że niema kratek kierującymi strugą powietrza to jest już dla mnie nie istotne także tak czy siak Twój post się przydał a odnośnie dzwona to jeździj ostrożnie i wszystko będzie cacy
    więc jeszcze raz relaxxxxxxx

  13. #73
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie założyłem że wypada i jest luźno tylko że na 100% jego mocowanie nie wytrzyma '' dobrego dzwona '' .
    Zresztą sam mi przyznasz rację jak wskaźnik wypadnie sam po jakimś czasie wiem jak trzyma taki klej .

    Ale Ok zaraz posprzątam cały temat .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #74
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    ICE dziala to jakos? Trzyma sie? bo rozumiem ze trzyma sie na zasadze wcisniecia w ta obudowe?

  15. #75

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wszystko się trzyma perfekt. Lecz po uwadze Arttura zmodyfikowałem uchwyt, bardzo prosto, a trzyma tak że nie wydrze już wskaźnika.
    Poszukam fotek i zamieszczę.

    http://imageshack.us/photo/my-images/96/imag1009.jpg/

    Wszystko praktycznie tak samo ale nie chciało robić mi się żadnych pierścieni gdyż nawiew by nie działał to zrobiłem inaczej.
    Jak w komputerach z tyłu obudowy są zaślepki. Takie prostokątne długie blaszki. Wyciąłem jedną, lekko naciąłem obudowę wentylatora i wsadziłem do środka i użyłem śrubek do przymocowania tak jak na fotkach(śrubki są użyte te z wskaźnika). Z drugiej strony to wystarczy zagiąć go lub przymocować w dowolny sposób jaki się chce. Nit, śrubką lub dowolna inwencja twórcza. U mnie trzyma się jak skała. Dodatkowo wskaźnik jest pod bardzo lekkim kontem w stronę kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 23-11-2011 o 11:20

Podobne wątki

  1. Licznik :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 18:03
  2. Licznik
    Przez amadeusz568 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 10:04
  3. Licznik
    Przez Pawlo50585 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 23:09
  4. kod licznik
    Przez waldek1 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •