Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: Nisamowite odkrycie, pęknięty wężyk- spadek mocy ?

  1. #1
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176

    Nisamowite odkrycie, pęknięty wężyk- spadek mocy ?

    Witam i wprost proszę o pomoc.
    Od początku mam perypetie z moją TT, odnośnie spalania na poziomie 20 litrów pływającymi obrotami i jeszcze jeszcze tego jest, wymieniłem sondę i przepływomierz na zamienniki- wielki błąd, komplet boscha juz w drodze
    Ale do rzeczy, w mojej TT obrotu juz nie szaleją na luzie, natomiast jak jej cisnę to momentami nie ma mocy, powyzej 4 tys obrotów dusi się i szarpie!
    W rurze dolotowej jej wewnętrzna ścianka pokryta jest jakąś oleistą substancją :/
    Dziś poczytałem trochę na temat DV i nieszczelnych przewodów, jednak ja mam założony blow off i nie wiem czy to nie koliduje z całym systemem dolotowym?
    Niech się ktoś wypowie kto posiada ów gadżet, czy u mnie aby dobrze wszystko jest tam gdzie powinno (kupiłem ją juz z BOV), zdjęcie poniżej.
    Poza tym posprawdzałem przewody i znalazłem wg. mnie ogromną dzurę! Czy ktoś pomoze mi określić ten przewód bym mógł go jakoś nazwać w przy zakupie nowego?

    Zdjęcia takze zamieszczam poniżej, węzyk wychodzi z kolektora dolotowego od jego "denka" zaraz za bagnetem od oleju
    Pozdrawiam!




  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Masz autko w trybie awaryjnym. Vag i wiesz wszystko. Spadek mocy - obcinanie obrotów - może powodować setki rzeczy. Maf, cewka zapłonowa, świeca itd. Vag zawęzi poszukiwania. Inaczej będzie trudno...

    Pzdr,

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    mLody, nie widać foto, może wstaw na fotosik lub coś w tym rodzaju. Tak czy inaczej żadnych dziur w przewodach nie możesz mieć. Zwróć uwagę czy nie są z zewnątrz zabrudzone olejem, to pomoże w ustaleniu nieszczelności

  4. #4
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Tu są foty tego przewodu :

    http://img3.imageshack.us/my.php?image=32955055td5.jpg

    http://img26.imageshack.us/my.php?image=88856948ja2.jpg

    http://img19.imageshack.us/my.php?image=39125003aa7.jpg

    Na tej drugiej focie, może widać może nie, ale dziura jest spora bo zmieściłem do niej śrubokręt
    Jak nazywa się ten przewód/od czego jest, bo chciałbym wymienic go na nowy i sprawdzić czy bedzie juz wszystko ok, lub też mam takie mysli aby ściągnąć tego blow`a, bo nie wiem czy prawidłowo jest podłączony

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    z tego co widzę że masz chyba stary DV obok blow'a, i o co chodzi? gdzie on jest podłączony?

    [ Dodano: 8 Luty 2009, 23:07 ]
    samochód nie może normalnie jeździć na takiej nieszczelności jaką masz pod kolektorem

  6. #6
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Poprzeglądałem kilka silników 1,8T z blow off i zauważyłem za mają mniej niż ja tych wszystkich zaworów dlatego zaczęło mnie to niepokoić, wydaje mi sie ze te przewody ze starego DV ktoś przeszczepił pod BOV, pytanie tylko czy tak mozna, to moj pierwszy pojazd z turbo więc powiem szczerze- jestem zielony
    (___\==oooo==/___)

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    no tak ale jednak jest pod coś podczepiony, a górny otwór w DV u ciebie jest wolny. Normalnie z tego otworu idzie wężyk podciśnieniowy, który poprzez zaworki jest podłączony z kolektorem ssącym, ja mam wersję 225 więc może ktoś od 180KM dokładnie to opisze. Powinieneś jakoś opanować ten bałagan w przewodach podciśnienia...

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    BOV masz prawidłowo zainstalowny, odłącz stary DV i zaślep wężyk, ja mam tak u siebie i jest OK - BOV ładnie syczy a komp nie wyrzuca mi błędów

  9. #9
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    wuyu , właśnie szukam jakichś ciekawych i sprytnych zaślepek, ale nic konkretnego, a w jaki sposób Ty to uczyniłeś? :P
    (___\==oooo==/___)

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    mLody, ja otrzymałem zaslepke razem z BOV-em, wygladem przypomina plastikowy korek do wina wciska się go w wężyk i zaklada opaske zaciskowa..

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    mLody, Wezyk ktory masz pekniety to prawdopodobnie ( nie widac dobrze na fotach ) ten od systemu odpowietrzania skrzyni korbowej .
    Nie widze na fotach w ktorym miejscu jest pekniete a system ten sklada sie z kilku czesci .
    Generalnie przy wiekszych przebiegach rekomendowana jest wymiana wszystkich wezykow od systemu PCV wraz z zaworkiem PCV .
    W tej chwili upraszczajac masz po prostu dziute w kolektorze dolotowym , na biegu jalowym ( i w czasie jazdy bez doladowania ) ''zasysasz'' lewe powietrze a na doladowaniu ucieka jego jakas czesc ...

    2-ga sprawa - Wywal tego BOV-a przynajmniej na czas naprawy i diagnozowania auta .
    Jak wszystko naprawisz i auto bedzie jezdzic swietnie z DV ( tak jak bylo zaprojektowane ) wtedy mozesz zakladac BOVa jesli koniecznie musisz to miec .

    Poza tym co to za BOV ?? wyglada mi na Forge 004 ale wiele jest podobnych do niego , a nie wszystkie nadaja sie do 1,8T ...

    Stary DV ktory masz na fotce jesli jest szczelny robi w Twoim przypadku jako zaslepka bo jest zamkniety i nie ma podlaczonego sterowania podcisnieniem .
    Inna sprawa ze nie wyglada to ''profi "


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Jutro mam dzień wolny i zaglądam pod maskę, zdejmę na czas naprawy BOV i podepnę pod DV ale najpierw go sprawdzę
    Masz racje Arttur jest to własnie przewód odpowietrzania skrzyni korbowej (dowiedziałem sie o tym przy zamawianiu nowego) w week bedzie wymieniony i zdam relację czy wyleczył auto od tych ciągłych dolegliwości, poza tym porozglądam sie za nowym systemem PCV.

    A tem mój blow-off to Forge, jaki model tego dokładnie nie wiem na dzien dzisiejszy bo nie sięgam tam bez leżenia na silniku ;p ale jutro jak go zdejmę postaram sie go rozszyfrować

    Pozdrawiam!
    (___\==oooo==/___)

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Podepne sie..
    warto inwestowac w
    http://forgemotorsport.co.uk/content...roduct=FMKT005
    ile czasu moze zajac montaz? czy brakuje tu jakiegos 'waznego' wezyka ktory mozna by wymienic na fali "wiosennych porzadkow" w samochodzie, takiego ktory moze wplywac na parametry silnika?
    ttless..

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    kilazz, ale napisz oco biega bo po wejściu w ten link wyskakuje punto

    [ Dodano: 11 Luty 2009, 13:03 ]
    spradziłem 2-gi raz ten link i teraz wogole jakieś cuda pokazuje
    NO RISK,
    NO FUN.

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    kilazz, Nie ma w tym zestawie ani jednego weza od systemu PCV i innych systemow podcisnieniowych , sa za to wszystkie weze do ukladu doladowania , do pelni szczescia brakuje tylko weza od przeplywki do wejscia turbiny tzw TIP ..
    max1236454, mi link dziala , moze masz trojana jakiegos


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Spadek mocy-MK1
    Przez Przezdziu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 07:31
  2. TT 180: Ogólny spadek mocy
    Przez albert_k w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 12:09
  3. Spadek mocy, pomocy
    Przez kaczucha90 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 16:31
  4. SPADEK MOCY
    Przez pabloes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •