Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: chiptuning pomoc z programem

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    kołobrzeg
    Posty
    7

    chiptuning pomoc z programem

    Witam
    Kupiłem program do mojej tt i mam jego wsad czy jest moze taka oboba która by go sprawdziła, czy jest dobrze napisany. W vagu turbina mi pompuje 2200 mbar czyli ok ale chodzi mi o paliwo czy jest dobrze podniesione. Znajomy mi mówił ze jesli dawka paliwa nie jest podniesiona to moze mi tłoki wypalic. Program moge przesłac na email.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Jezeli kupujesz program ktory dostajesz mejlem to mozesz byc przygotowany ze to co ci mowil twoj kolega moze sie stac nawet jak paliwo bedzie "dobrze" ustawione bo slowo dobrze przy takim programie moze miec roznorakie znaczenie.

    Temat jest do zamkniecia chyba ze ktos jeszcze bedzie chcial sie wypowiedziec w tym ciekawym temacie.

    pozdro

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Nie przyznawaj się na tym forum że robisz takie mody bo nikt ci nie pomoże
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    Zuczek ma racje, powinienes napisac.

    "Po doglebnej analizie zdecydowalem sie na profesjonalny mod do mojej TT. Finalnie wybralem firme XYZ z zagranicy i wydalem XXXX Euro / Rupii Indyjskich za customizowany chip do mojej do tej pory fabrycznej 225. Od firmy otrzymalem b. dokladna instrukcje jak wgrac ponownie program w przypadku zmiany ECU, czy ktos chcialby przetestowac jak to dziala u niego?"

    Jak znam ten kraj, zgaduje ze 1/3 forum by jezdzilo i "testowalo".... wtedy jak nikomu nic nie wypali to sobie instalujesz miesiac pozniej :P
    Pozdro Artix

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2008
    Skąd
    kołobrzeg
    Posty
    7
    wiem ze tak by było lepiej ale po co tobic kogos w konia. Poprostu pytam o dawke paliwa. Ogólnie samochód idzie lepiej czuc odrazu normalnie bąba ale myslałem ze ktos moze mi sprawdzic program dla pewnosci czy jest dobry

  6. #6
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    Cytat Zamieszczone przez madejski_g
    wiem ze tak by było lepiej ale po co tobic kogos w konia. Poprostu pytam o dawke paliwa. Ogólnie samochód idzie lepiej czuc odrazu normalnie bąba ale myslałem ze ktos moze mi sprawdzic program dla pewnosci czy jest dobry
    Z doświadczenia powiem CI tylko tyle,,,to co zamowiles to 1000% szajs mam na swoim kompie pelno gotowcow do TDI do 1.8t tez cos mam hehe i to wszystko jest tak jakby przygotowane pod nowe auto a nie custom pod klijenta pojezdzisz chwile i masz po turbo,przeplywomierz tez moze pojsc...moi znajomi 4-6 aut miesiecznie poprawiaja po tzw.czipach allegro i musisz wiedziec ze to auto nie jest wdzieczne jesli sie je w ten sposob traktuje a trzeba wiedziec ze ten kto oszczedza buli za to wszytko pozniej 3razy...moje zdanie jest takie ze nie po to kupilem TeTe zeby na niej oszczedzac...a jesli mozna wiedziec skad to kupiles i jaka cena???
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Cytat Zamieszczone przez madejski_g
    bąba
    ..............

    bomba....... AAAAGGHGGHHHRRR !!

    A co do takich programów.... jakbym miał punto to może i bym zaryzykował...
    Czarne jest piękne

  8. #8
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    ej ej ej xylo...
    ja miałem punto i w sumie nadal je mam.. yyy teraz ma je brat ;p
    ale nawet na nim bym tego nie testował, wiec wiesz ;p
    możemy sie umówić na calibrę
    pozdro!
    (___\==oooo==/___)

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie ...

    W Polsce panuje ciagle przesad ze gotowe programy to zlo , tym czasem nic bardziej mylnego

    Prawie caly swiat jezdzi na gotowym oprogramowaniu i bynajmniej nie dotyczy to aut tylko z seryjnymi turbinami .
    Zasadnicza sprawa to taka ze na calym swiecie renomowane firmy zajmujace sie pisaniem oprogramowania da sie policzyc na palcach ( dwie rece ) .
    Programy te sa pisane na takim samym sprzecie oraz oprogramowaniu jak robia to w Bosch-u i programy te zachowuja sie tak jak orginalne .

    Argument ze starszy silnik pracuje inaczej jest troche nie na miejscu bo przeciez w 10 letnim aucie jest ciagle ten sam fabrycznie wgrany program i jesli wymieniamy czujniki ktore podlegaja naturalnemu uszkodzeniu to silnik taki nie potrzebuje zadnej korekty programu z czasem .

    Kazdy program dziala na podstawie danych jakie ECU zbiera z czujnikow znajdujacych sie w aucie i dopasowywuje je do danych i zaprogramowanych parametrow pracy silnika .
    Jesli mamy sprawne czujniki , przeplywke , sonde lambda , szczelny uklad itp to jest gwarancja ze program renomowanej firmy bedzie dzialal bezproblemowo .
    Wszyscy wiemy ze jesli mamy niesprawne auto to nawet seryjny program nie bedzie dzialal prawidlowo .

    Dobry program firmy ktora opiera na nim swoja reputacje to koszt ok 500$ dla seryjnej turbiny lub 700-1000 $ dla aut z nie seryjna turbina ( program pisany pod dane turbo , przeplywke i wtryskiwacze ) .

    Problem z tanimi programami z Allegro jest taki ze czesto nieznany jest autor oprogramowanie i w wielu przypadkach jest to kopia kopi ktora byla zrobiona z jakiejs kopi
    Poza tym nie na uniwersalnego programu dla 1,8T , program dla 180-siatki z 99 nie bedzie dobry dla 180 -siatki np z 2001 bo w tej ostatniej bedzie juz seryjnie szerokopasmowa sonda lambda a w tej pierwszej waskopasmowa , to samo dotyczy wersji 225
    ktora jest inna niz wszystkie 1.8t ( jest tylko w TT225 i S3 ) Dodatkowo silniki te tez maja inne sondy , po 2003 sa szerokopasmowe ..
    Czesto wiec poza watpliwa jakoscia oprogramowania , brak jest pelnej informacji pod jaki konkretnie silnik jest on przeznaczony .

    Wracajac do '' gotowcow '' renomowanych firm nie ma z nimi najmniejszego problemu , sa nawet tak zaawansowane ze dla auta z sonda szerokopasmowa sa dostepne takie ktore dzialaja bez przeplywki i z wtryskami 1000cc a AFR podczas jazdy wyglada lepiej jak w seryjnym aucie
    Sam mam u siebie gotowca firmy Eurodyne / Tapp z Kanady , program jest pisany pod wtryski 630cc i przeplywke z S4 . Program kosztowal 800$ ...
    Mam w aucie szerokopasmowy wskaznik AFR i powiem wam ze nie jedno seryjne auto nie moze pochwalic sie tak swietnym przebiegiem AFR-u

    Nie znaczy to jednak ze polecam Wam kupowanie wszedzie masowo dostepnych '' chipow ''
    Wrecz przeciwnie

    madejski_g Jak chcesz miec pewnosc co dzieje sie w Twoim silniku to koniecznie jak najszybciej spraw sobie Vag-com-a i przeprowadz wszystkie testy opisane w temacie '' Interpretacja podstawowych blokow pomiarowych" ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar game23
    Dołączył
    Nov 2008
    Płeć
    Skąd
    DDZ,WROCLAW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    186
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    237
    No własnie arturr ale z tego co przekazali mi ludzie co pisza programy to powiedzieli ze np. w TDI mieli takie sytuacje ze przyjezdzaly np rozne silniki ARL lub ASZ i programy wa danych rodzajach aczkolwiek innych odmianach rocznikowych byly te same;/...a co do czipow renomowanych firm jak np ABT owszem jest to dobry program ale strasznie slaby...ABT robi 150-->175ps a moi znajomi ze 150-->194 wiec dlamnie dac np.500Eu za gotowca to lipa...we wrocławiu za okolo 1500-1700 masz customowe strojenie pod klijenta
    AUDI MÓJ NARKOTYK!!!

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak Artur masz racje tylko w Polsce panuje jeszcze jedna moda a mianowicie jeżeli ktoś instaluje gotowca to nie za 500$ tylko ściąga go od kogoś do kogoś itd lub za 300 zł z allegro od jakiegoś super tunera
    Nie wiem czy wiesz że takie firmy renomowane które piszą gotowce zabezpieczają sie przed piractwem i celowo wrzucają tam błędy które za pomocą im znanemu tylko kodowi mogą je zmienić
    Nie raz byłem świadkiem jak renomowanej firmy gotowiec pobrany z no name żródła uszkodził osprzęt w tuningowanym pojeżdzie
    Ztąd moje podejście do takich operacji nie chodzi tu o to żeby komuś wbić szpile lecz o przestroge bo to póżniej bardzo boli
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    game23, Nie interesuje sie TDI i nie jestem w stanie nic madrego powiedziec w temacie
    Jesli jednadnak chodzi o gotowe programy pod 1,8T do daja one takie przyrosty jakie mozna zobaczyc przy customowym strojeniu . Oczywiscie caly czas mowa o porzadnym oprogramowaniu .
    Zostaje jeszcze kwestia ceny
    Nie napisalem tego zeby kogos przekonywac ze gotowce sa lepsze tylko po to zeby uswiadomic ze nie jest to nic zlego pod pewnymi warunkami .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ZUCZEK, I w tym wlasnie problem , z orginalnym oprogramowaniem nie ma zadnych problemow . Dla tego tez wspomnialem na koncu ze nie polecam tanich " chipow "

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Jeśli moge sie "pochwalic" pare lat temu tez kupilem gotowy chip z allegro. Po dlugich męczarniach ...okazalo sie ze elektryk zniszczyl ścieżki w kompie w sumie skonczylo sie na nowym kompie kupionym z niemiec w servisie zabawa na koszt ok 5tyś.zł . przyrost mocy = 0 ... 2 gi raz juz nie popelnie tego samego bledu i tez odradzam kombinowanie w wlasnym zakresie. To tak jak założyć Turbo do moto

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Właśnie też zauważyłem że np. płacisz w londynie za wirusa 400 funtów i przyrost jest 25/30 ps . Wyżucenie pieniędzy w błoto bo za tą sume to można kupić wydech który da ci połowe z tego i ładniej brzmi. Ostatnio podoba mi się za ludzie nie dają zarabiać czołowym producentą np. tylko szukaja czegoś uniwersalnego i przerabiają i np.
    INTERCOOLER do tt 180 renomowane fima ponad 4 tysiaki a znam kolesia który w golfie kupił uniwersalny za 1 tysiaka + 400 akcesoria i praktycznie efekt ten sam i zostało mu na wirusa i dolot. Każdy inwestuje kasę jak chce ale w życiu trzeba mieć trochę sprytu

    ps. od nas z forum też ktoś robił taniej

    [ Dodano: 21 Luty 2009, 12:30 ]
    Co do chipa głupio tak napisać ehhehe że kolega przesłał program na maila hehe pewnie nikt ci nie pomoże
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Prośba o ocenę logów przed programem
    Przez BelfegorTT w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 16:23
  4. Procedura resetu ECU programem VAG-COM
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 18:23
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •